• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj, tak jak tydzień temu, liczymy wiernych, zarówno przychodzących do kościoła, jak i przyjmujących Komunię św. 
 • Podczas Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie sztandaru Kadetów Maltańskich. Witamy naszych gości z Londynu, przede wszystkim Komendanta Kadetów Maltańskich w Wielkiej Brytanii Pana Przemysława Salamońskiego, WiceKomendanta Panią Judytę Braun, Członka Zarządu Kadetów Maltańskich Pana Zbigniewa Lisa, wszystkich londyńskich kadetów i wolontariuszy. Po Mszy św. kadeci wezmą udział we wspólnym spotkaniu w naszym ośrodku parafialnym.
 • Po południu odbędzie się Dzień Skupienia Domowego Kościoła rejonu Midlandów. Witamy zaprzyjaźnione wspólnoty z okręgu Midlandów. Program: godz. 16.15 zawiązanie wspólnoty i modlitwa, 16.30 katecheza, 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i Namiot Spotkania, 17.45 przygotowanie do Eucharystii i 18.00 Eucharystia ze wspólnotą parafialną.
 • A po wieczornej Mszy św. odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Dzisiaj przeprowadzona jest również kolekta na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Nabożeństwa Różańcowe odbywają się w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 10.00, z wyjątkiem środy. 
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • W środę, ze względu na spotkanie kapłanów Dekanatu Midlandów, Msza św. parafialna odprawiona zostanie już o godz. 9.00.
 • Kolejny Day Centre: w najbliższy czwartek, 28 października. Zapisy u proboszcza.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św., po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • W sobotę, 30 października, na wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne naszych Kadetów Maltańskich.
 • Za tydzień do naszej parafii przyjedzie z prelekcją misyjną i kalendarzami klawerianka, siostra Agnieszka Kowalska.
 • W przyszłą niedzielę, 31 października, zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele.
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Dwa razy w tygodniu, w miesiącu listopadzie, odprawiona zostanie specjalna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach.
 • Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę, 30 października: 13.00 St. Paul’s, 14.30 Lenton’s Lane; w niedzielę, 31 października: 13.00 London Road, 14.30 Canley, w niedzielę, 7 listopada: 13.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na 11-12 grudnia. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcemy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy już się rozpoczął. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN 

Taca: £511.38;

Gift Aid: £229.00;

Świece: £43.97;

Na Grotę: A., J. Beech £ 20; Anonimowo £ 250; G. Menzel £ 20; A. Gradkowska £ 40; M. Łączna £ 50; M. Lubiński £ 20; T. Świątek £ 20;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 24 X 2021 - XXX Niedziela Zwykła - Niedziela Misyjna

09.00 śp. Piotr Pawliński - int. Córka Chrzestna z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Sophii z okazji urodzin - int. Mama, Tata i Eddy

Poniedziałek, 25 X 2021

10.00      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.30 o błogosławieństwo Boże dla rodziny Kunikowskich

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 26 X 2021

10.00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalszą drogę życia dla Elżbiety i Wiktora Strumidło oraz ich córeczki - int. Mama i Babcia

19.00 śp. Paweł Dalkowski - int. Rodzina

Środa, 27 X 2021

09.00 o zdrowie dla Synów Andrzeja i Rysia, Córki Basi oraz Synowych Lindy i Cathy - int. M. Wańczycka

Czwartek, 28 X 2021 - Święto św. Szymona i Judy Tadeusza

10.00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.30 o zdrowie dla James’a - int. Babcia i Dziadzio

19.00 śp. Ojciec - int. Syn

Piątek, 29 X 2021

10.00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 30 X 2021

18.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny Misiewicz

Niedziela, 31 X 2021 - XXXI Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Zuzi i Grażyny z okazji urodzin - int. Adrianna i Victoria

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Stefania i Tadeusz Jarosińscy - int. J. Strumidło

18.00 śp. Krzysztof Dąbrowski (2 m-ce po śmierci) - int. Siostra z Rodziną