• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od dzisiaj zapraszamy ponownie, po dłuższej przerwie związanej z pandemią, na specjalne liturgie Słowa Bożego dla dzieci na Mszy św. o godz. 9.00.
 • Po Mszy św. o godz. 11.00: zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • Proszę zwrócić uwagę na zmianę programu Mszy św. w tym tygodniu.
 • W poniedziałek, ze względu na uroczystości pogrzebowe śp. Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej w Londynie, nie będzie Mszy św. porannej. Niech dobry Bóg obdaszy Ją radością życia wiecznego...
 • Zapraszamy w tym tygodniu na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
 • Nabożeństwa Różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w tym tygodniu jedynie we wtorek, środę i piątek o godz. 10.00. Zapraszamy.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne jedynie we wtorek w godz. 11.00-12.30, przepraszamy.
 • W środę o godz. 19.30 zapraszamy do kościoła na pierwsze spotkanie Komitetu Jubileuszowego.
 • W czwartek o godz. 10.30 odbędzie się pogrzeb śp. Kazimierza Kuźmiuka, l. 45. Niech miłosierny Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego…
 • W sobotę odbędzie się całodniowa pielgrzymka parafialna do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Walsingham. W tym dniu nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Informacja dla pielgrzymów: Koszt transportu £10 od osoby, płatne w autokarze. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu parafialnego. Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
 • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 14 października. Zapisy u proboszcza.
 • Spotkania grup parafialnych: Scholka Dziecięca: w piątek o godz. 18.00 w klubie; Mężczyźni św. Józefa: w przyszłą niedzielę, 10 października. Rozpoczęcie tradycyjnie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele.
 • Już w przyszłym tygodniu, w dniach 11-13 października, rekolekcje pt. „Jak spotkać Boga? Instrukcja obsługi” w naszej parafii wygłosi o. Adam Szustak OP. Nauki odbywać się będą na wieczornych Mszach św. o godz. 19.00. Proszę tak zorganizować czas, aby wziąć w nich udział.  
 • W niedzielę, 24 października, podczas Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie sztandaru Kadetów Maltańskich. We Mszy św. wezmą udział kadeci z Londynu i Nottingham. Po Mszy św. kadeci wezmą udział we wspólnym spotkaniu, najpierw w naszym ośrodku parafialnym, potem w Startford-upon-Avon.
 • Tego samego dnia po południu odbędzie się Dzień Skupienia Domowego Kościoła rejonu Midlandów. Program: godz. 16.15 zawiązanie wspólnoty i modlitwa, 16.30 katecheza, 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i Namiot Spotkania, 17.45 przygotowanie do Eucharystii i 18.00 Eucharystia ze wspólnotą parafialną.
 • A po wieczornej Mszy św. tego dnia, w niedzielę, 24 października, odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się pod koniec listopada.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św. po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • W ostatni weekend października do naszej parafii przyjedzie z prelekcją misyjną i kalendarzami klawerianka, siostra Agnieszka Kowalska.
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii.
 • Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę, 30 października: 13.00 St. Paul’s, 14.30 Lenton’s Lane; w niedzielę, 31 października: 13.00 London Road, 14.30 Canley, w niedzielę, 7 listopada: 13.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • PODZIĘKOWANIE: Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które w ostatnich tygodniach ofiarnie pracowały przy budowie groty Matki Bożej Fatimskiej, zwłaszcza panom: Mieczysławowi Musiałowi, Marcinowi Suwalskiemu, Pawłowi Kapłonowi i Andrzejowi Ziębie. Bóg zapłać!
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na 11-12 grudnia. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcemy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy już się rozpoczął. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £371.42;

Kolekta specjalna na PMK: £615.85;

Gift Aid: £364.00;

Biuletyny: £15.65;

Na Grotę: D. Sokalski £20;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 3 X 2021 - XXVII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Halina Trella - int. Przyjaciel

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Jan i Maria Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 śp. Krystyna Blok - int. Rodzina Blok

Poniedziałek, 4 X 2021 - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 5 X 2021 - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

10.00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Męża oraz dar życia wiecznego dla Babci śp. Aleksandry Bolon (8 roczn. śmierci) - int. Marta z Rodziną

19.00 śp. ks. Szczepan Modliborski

Środa, 6 X 2021

10.00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 7 X 2021 - Wspomnienie NMP Różańcowej

10.30 POGRZEB śp. Krzysztofa Kuźmiuka

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Victora Strumidło z okazji jego urodzin - int. Małżonka i Córka

Piątek, 8 X 2021

10.00 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

10.30 śp. Rodzice Józefa i Makary Nawroccy - int. Córka T. Wronkowska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 9 X 2021

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WALSINGHAM

Niedziela, 10 X 2021 - XXVIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Roman Neubarth - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Józef i Jadwiga, Henryk i Jadwiga Michałowicz - int. D. Maciejewska

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Małgorzaty i Jacka Tomackich z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa oraz o potrzebne łaski dla Córki Marianny z okazji jej 16-tych urodzin