• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj przeprowadzana jest specjalna kolekta na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej. Mówił o niej list Rektora, ks. prał. Stefana Wylężka, który czytaliśmy tydzień temu. Polecamy tę składkę Waszej ofiarności.
 • Dzisiaj o godz. 15.00: pierwsze spotkanie formacyjne Domowego Kościoła.
 • Dzisiaj po wieczornej Mszy św.: pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Uroczystość bierzmowania przewidziana jest na 15 maja 2022 r. Sakramentu ma udzielić bp Arkadiusz Okroj z Pelplina.
 • Zapraszamy w tym tygodniu na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • We wtorek o godz. 10.30 odprawiona zostanie Msza św. za śp. ks. prał. Celestyna Sowińskiego, długoletniego proboszcza i budowniczego kościoła, w 31-szą rocznicę jego śmierci. 
 • W najbliższy wtorek o godz. 15.00 Grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego serdecznie zaprasza wszystkich parafian do naszego kościoła do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, spotykamy się w kościele, a w Polsce na ulicach, placach lub w domach, aby z Koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 • Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Zapisy u proboszcza.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. 
 • W piątek rozpoczynamy miesiąc październik, a tym samym nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane w tym roku przed Najświętszym Sakramentem na pół godziny przed każdą Mszą św. o godz. 10.30. Za odmówienie różańca w tym okresie możemy otrzymać odpust zupełny za bliskich nam zmarłych lub za siebie samego. W ten piątek podczas Mszy św. będzie możliwość poświęcenia nowych różańców.
 • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • Spotkania grup parafialnych: Scholka Dziecięca: w piątek o godz. 18.00 w klubie; Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza": w sobotę o godz.19.15 w kościele; Mężczyźni św. Józefa: w niedzielę, 10 października. Rozpoczęcie tradycyjnie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele.
 • Od następnej niedzieli chcemy wznowić specjalną liturgię dla naszych dzieci na Mszy św. o godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00: zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • Nasza pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Walsingham będzie miała miejsce w sobotę, 9 października. Głównym celebransem uroczystości będzie ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK. Z naszej parafii zorganizowany zostanie transport autokarami. Koszt transportu £10 od osoby. Wyjazd o godz. 7.30 z parkingu parafialnego. Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu. Zapisy w zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 • W dniach 11-13 października rekolekcje pt. „Jak spotkać Boga? Instrukcja obsługi” w naszej parafii wygłosi o. Adam Szustak OP. Nauki odbywać się będą na wieczornych Mszach św. o godz. 19.00. Proszę tak zorganizować czas, aby wziąć w nich udział.  
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się pod koniec listopada.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św. po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • Poszukujemy osoby, która zatroszczyłaby się o kwiaty w naszym kościele. Prosimy o zgłoszenie do proboszcza. 
 • W ostatni weekend października do naszej parafii przyjedzie z prelekcją misyjną i kalendarzami siostra klawerianka Agnieszka Kowalska.
 • Otwarta jest już Księga Intencji Mszalnych na przyszły rok.
 • Proszę odnotować nowy adres mailowy naszej parafii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii.
 • Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę, 30 października: 13.00 St. Paul’s, 14.30 Lenton’s Lane; w niedzielę, 31 października: 13.00 London Road, 14.30 Canley, w niedzielę, 7 listopada: 13.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na 11-12 grudnia. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcemy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy już się rozpoczął. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego zorganizowania Kiermaszu Parafialnego. Słowa uznania należą się przede wszystkim Małgorzacie Musiał, Katarzynie Jonas, Natalii Musiał, Anecie Malinowskiej, Izabeli Łozowskiej, Izabeli Polańskiej, Annie Demków, Adriannie Unsworth, Małgorzacie Ołówek, Dominikowi Musiałowi oraz Monice i Tomaszowi Cybulskim. Bóg zapłać! 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £536.11;

Gift Aid: £261.00;

Świece: £48.35;

Na Kościół: H. Jankowski £ 50; K. Malinowska £ 20; M., J. Mokrzyccy £ 40;

Na Grotę: F. Vincent £ 30; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 26 IX 2021 - XXVI Niedziela Zwykła

9.00      śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00      (online) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jakuba i Wiktorii Zambrzyckich - int. Mama i Siostry

18.00      o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Oli i Pawła z okazji 23-ciej rocznicy małżeństwa oraz dla Oli i Marysi z okazji ich urodzin

 

Poniedziałek, 27 IX 2021 - Wspomnienie św. Wincentego à Paulo

10.30 śp. Franciszka i Stanisław Kaczyńscy - int. Wnuczka A. Gradkowska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 28 IX 2021 - Wspomnienie św. Wacława

10.30 śp. Ks. Prał. Celestyn Sowiński (31 roczn. śmierci)

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH MIAST

19.00 śp. Ks. Kan. Ryszard Juszczak (2 roczn. śmierci)

 

Środa, 29 IX 2021 - Święto św. Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów

10.30 śp. Wacław Kamiński i Rodzice Otylia i Wacław Kamińscy - int. Małżonka

 

Czwartek, 30 IX 2021 - Wspomnienie św. Hieronima

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Victorii Strumidlo z okazji 1-szych urodzin - int. Rodzice i Babcia

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 1 X 2021 - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

10.30 w podziękowaniu za wszystkie otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie dla dzieci - int. Arina

19.00 w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Andrzeja Ankowskiego z okazji jego urodzin - int. Jadwiga

 

Sobota, 2 X 2021 - Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Janina Szyndler (9 roczn. śmierci) - int. Córka i Syn z Rodzinami

 

Niedziela, 3 X 2021 - XXVII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Halina Trella - int. Przyjaciel

11.00 (online) śp. Jan i Maria Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 śp. Krystyna Blok - int. Rodzina Blok