• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Przeżywamy odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Gościem parafii jest ks. kan. dr Krzysztof Tyliszczak, kanclerz PMK. Dziękujemy za jego posługę Słowa.
 • W naszym klubie trwa kiermasz odpustowy. Jest wiele atrakcji dla dzieci: loteria fantowa, malowanie twarzy, spotkanie ze Spidermanem. Poza tym: wystawa i sprzedaż ręcznie malowanych obrazów, sprzedaż artykułów folklorystycznych firmy Polfolk, chleb ze smalcem, pyszne domowe ciasta, kawa, herbata. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest dla dzieci potrzebujących pomocy. Serdecznie zapraszamy.
 • Dzisiaj o godz. 13.00: modlitwy przy grobach polskich lotników w Nuneaton. Obecne będą sztandary Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Nuneaton.
 • Zapraszamy w tym tygodniu na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w najbliższą środę o godz. 19.00.
 • W czwartek nie będzie Mszy św. porannej. O godz. 10.00 na cmentarzu Canley odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Pawła Dalkowskiego, l. 51. Niech miłosierny Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...
 • Spotkania grup parafialnych: Scholka dziecięca: w piątek o godz. 18.00 w klubie; Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza": w sobotę o godz.19.15 w kościele.
 • W najbliższą sobotę o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. na rozpoczęcie roku formacji Domowego Kościoła. Natomiast pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne będzie miało miejsce w następną niedzielę o godz. 15.00.
 • Również w sobotę, 25 września, na wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne Kadetów Maltańskich. Będą w nim uczestniczyli goście z Londynu, m.in. komendant Kadetów Maltańskich w Wielkiej Brytanii, Przemysław Salamoński i wicekomendant, Judyta Braun.
 • W następną niedzielę przeprowadzona będzie specjalna kolekta na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej. Z tej okazji rektor, ks. prał. Stefan Wylężek, przesyła nam specjalny list.
 • Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w następną niedzielę po wieczornej Mszy św. Uroczystość bierzmowania przewidziana jest na 15 maja 2022 r. Sakramentu ma udzielić bp Arkadiusz Okroj z Pelplina.
 • Kolejne Day Centre odbędzie się w czwartek, 30 września. Zapisy u proboszcza. 
 • Od pierwszej niedzieli października chcemy wznowić specjalną liturgię dla naszych dzieci na Mszy św. o godz. 9.00.
 • Nasza pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Walsingham będzie miała miejsce w sobotę, 9 października. Głównym celebransem uroczystości będzie ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK. Z naszej parafii zorganizowany zostanie transport autokarem. Zapisy w zakrystii. Koszt transportu £10 od osoby.
 • W dniach 11-13 października rekolekcje pt. „Jak spotkać Boga? Instrukcja obsługi” w naszej parafii wygłosi o. Adam Szustak OP. Nauki odbywać się będą na wieczornych Mszach św. o godz. 19.00. Proszę tak zorganizować czas, aby wziąć w nich udział.  
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się pod koniec listopada.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św. po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • Otwarta jest już Księga Intencji Mszalnych na przyszły 2022 rok.
 • Poszukujemy osoby, która zatroszczyłaby się o kwiaty w naszym kościele. Prosimy o zgłoszenie do proboszcza. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy rozpocznie się w drugiej połowie września. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £519.01;

Taca - Fundacja Kard. Glempa: £361.46;

Gift Aid: £385.50;

Biuletyny: £18.32;

Na Kościół: F. Burtna £ 20; H. Kubasiewicz £ 20; Anonimowo £ 100; T. Ostrowska £ 40;

Na Grotę: A. Gradkowska £ 40; Anonimowo £ 50; J. Piórkowska £ 20;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 19 IX 2021 - Uroczystość odpustowa św. Stanisława Kostki

9.00 śp. Rodzice Jan i Józefa, Siostra Bogumiła, Mama Bronisława - int. A. Ignatowicz

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Dominiki Sokalskiej z okazji jej 14-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Bracia

18.00 dziękczynna w 19-tą rocznicę Sakramentu Chrztu Świętego Magdy, Mai i Mikołaja, z prośbą o łaskę żywej wiary i wszystkie potrzebne łaski w dorosłym życiu, za wstawiennictwem Świętej Rodziny i św. Stanisława Kostki - int. kochający Rodzice

Poniedziałek, 20 IX 2021 - Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy

10.30 śp. Weronika Skowrońska (m-c po śmierci) - int. E., B. Skowrońscy

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 21 IX 2021 - Święto św. Mateusza

10.30 śp. Eugenia Rękas, Czesława Szuchalska - int. Siostra F. Vincent

19.00 o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i szczególną troskę Anioła Stróża dla Mariusza z okazji 42-gich urodzin

Środa, 22 IX 2021

10.30 śp. Zbigniew Latała - int. Córka

Czwartek, 23 IX 2021 - Wspomnienie św. Ojca Pio

10.00 CANLEY CREMATORIUM: Pogrzeb śp. Pawła Dalkowskiego

19.00 śp. Valdimaras Adomaitis (40 dni po śmierci)

Piątek, 24 IX 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Ryszarda i Marii Kamińskich z okazji 18-tej rocznicy ich małżeństwa - int. Matka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 25 IX 2021

15.00 Msza św. dla Domowego Kościoła na rozpoczęcie nowego roku formacji

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Męża Kazimierza - int. Żona Beata z Dziećmi

Niedziela, 26 IX 2021 - XXVI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jakuba Zembrzyckiego - int. Mama i Siostry

18.00 o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Oli i Pawła z okazji 23-ciej rocznicy małżeństwa oraz dla Oli i Marysi z okazji ich urodzin


LIST KS. PRAŁ. STEFANA WYLĘŻKA, REKTORA PMK

Londyn, dnia 17 września 2021 

Czcigodni Księża, Wielebne Siostry, Drodzy Bracia i Siostry,

 

Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii troszczy się o wzrost wiary, jak i jej wyraz w konkretnych miejscach, w których Polacy gromadzą się na Eucharystii i starają się pogłębiać skierowane do Kościoła słowa Ewangelii i nią żyć.

Struktura Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii obejmuje 92 Lokalne Polskie Misje Katolickie, które pozwalają mieszkającym w okolicach Polakom na uczestniczenie w niedzielnej Eucharystii w 222 miejscach. Jest to nasz wspólny wysiłek ewangelizacyjny skierowany do wszystkich Polaków gromadzących się albo we własnych kościołach albo w wynajętych kościołach angielskich lub anglikańskich. Jest to również wysiłek materialny, aby móc te wszystkie Ośrodki utrzymać poprzez działalność Głównego Biura Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Rada Dziekanów Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii zdecydowała i kieruje gorącą prośbę do wszystkich Lokalnych Polskich Misji Katolickich w Anglii i Walii, by w dniu 26 września 2021, II kolekta była zebrana na potrzeby Centralnego Biura Polskiej Misji w Anglii i Walii. Jest to bardzo ważna potrzeba, abyśmy mogli dzięki pomocy materialnej dalej prowadzić naszą opiekę duszpasterską na poziomie wszystkich Parafii. Jest to tym bardziej konieczne szczególnie teraz, kiedy w sytuacji Brexitu bardzo mocno zwiększyły się różnego rodzaju opłaty administracyjne związane z naszą działalnością duszpasterską.

Bardzo serdecznie proszę, aby każdy z nas w ramach swoich możliwości mógł włączyć się w tę potrzebę materialnego wsparcia naszej działalności. Święty Paweł w Liście do Koryntian napisał, że „Hojnego dawcę miłuje Bóg”, prosząc wtedy o wsparcie materialne dla Kościołów i wspólnot przyjmujących słowo Boże i pogłębiających życie Ewangelią. Dlatego i ja proszę Was o taką pomoc,  mieli również możliwość materialnego prowadzenia naszej pracy ewangelizacyjnej w Anglii i Walii. Za każdą złożoną ofiarę składam serdeczne podziękowanie. 

Ks. Prałat Stefan Wylężek

Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii