• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj ma miejsce specjalna kolekta na Fundację Kardynała Glempa. Jest to fundacja wspierająca wykształcenie i formację kapłańską wielu młodych osób. Proboszcz kilka miesięcy temu został mianowany przez Prymasa Polski powiernikiem tej fundacji. Polecamy tę zbiórkę Waszej ofiarności.
 • Dzisiaj odbędzie się spotkanie Pełna Łaski. Rozpoczęcie o godz. 15.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele, potem o godz. 16.00 spotkanie w klubie. Koniec spotkania przewidziany jest na godz. 18.00. 
 • Otwarta jest już ponownie Restauracja „Cracovianka”. Czynna jest od czwartku do niedzieli. Zapraszamy!
 • Wizyty u chorych - według następującego harmonogramu:
  poniedziałek, 13 IX: Proboszcz (15.00): Czaja, Musiolik, Kunikowska; Szafarz Łukasz Ł. (15.00): Ostrowska, Kubasiewicz, Jawdoszak;
  wtorek, 14 IX: Proboszcz (13.30): Burtna, Pasik, Jagielski, Kosiński, Waglewska; Szafarz Jacek C. (11.30): Wronkowska, Gradkowska, Królewiak;
  środa, 15 IX: Proboszcz (11.30) Jabłońska, Chustecka, Jaszczyk, Kobylak, Hołowenko;
  czwartek, 16 IX: Szafarz Andrzej A. (16.00): Romanowska, Cetkowska, Carr;
  piątek, 17 IX: Proboszcz (14.00): Głowacz, Szczypka; Szafarz Michał P. (12.00): Pawliw, Piórkowska; Szafarz Prof. Marek M. (11.30): Kler, Filak; Szafarz Andrzej P. (14.00): Dubiel, Kunze, Kulpa;
  sobota, 18 IX: Szafarz Tomasz S. (12.00): Plewa, Malinowska, Pacut;
  n
  iedziela, 19 IX: Szafarz Dariusz M. (12.30): Kolmas, Mokrzyccy.
 • Zapraszamy w tym tygodniu na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższą środę o godz. 19.30.
 • Pierwsze powakacyjne spotkanie Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30. Zapisy jeszcze dzisiaj u proboszcza.
 • Scholka dziecięca „Boże DoReMiFasolki” zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w najbliższy piątek o godz. 18.00 w naszym klubie.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza" zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15.
 • Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych będzie miało miejsce w najbliższą sobotę, 18 września, o godz. 9.30 w polskiej szkole.
 • Polska Szkoła Sobotnia i Zespół Senza Nome zapraszają na spotkanie w ramach prezydenckiej akcji Narodowe Czytanie, które odbędzie się w sobotę, 18 września, od godz. 14.00 w Klubie Parafialnym. Rezerwacja miejsc w zakrystii i na stronie internetowej www.senzanome.co.uk. Na uroczystości obecni będą Konsul Generalny Mateusz Stąsiek i Konsul Radosław Gromski.
 • Za tydzień przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Gościem parafii będzie ks. kan. dr Krzysztof Tyliszczak, kanclerz PMK.
 • W naszym klubie tego dnia w godz. 9.00-16.30 odbywać się będzie kiermasz. Będzie wiele atrakcji dla dzieci: loteria fantowa, malowanie twarzy, spotkanie ze Spidermanem. Poza tym: wystawa i sprzedaż ręcznie malowanych obrazów, sprzedaż artykułów folklorystycznych firmy Polfolk, chleb ze smalcem, pyszne domowe ciasta, kawa, herbata. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie dla dzieci potrzebujących pomocy. Pani Małgosia Musiał prosi o pomoc w organizacji. Serdecznie zapraszamy.
 • Tego dnia o godz. 13.00 chcemy również nawiedzić groby polskich lotników w Nuneaton. Będą sztandary Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Nuneaton.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 22 września, o godz. 19.00.
 • W sobotę, 25 września, o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. na rozpoczęcie roku formacji Domowego Kościoła. Natomiast pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne będzie miało miejsce w niedzielę o godz. 15.00 w naszym kościele.
 • Tego samego dnia, w sobotę, 25 września, na wieczornej Mszy św. będzie miało miejsce pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne Kadetów Maltańskich. Będą w nim uczestniczyli goście z Londynu, m.in. komendant Kadetów Maltańskich w Wielkiej Brytanii, Przemysław Salamoński i wicekomendant, Judyta Braun.
 • Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 26 września, po wieczornej Mszy św. Uroczystość bierzmowania przewidziana jest na 15 maja 2022 r. Sakramentu ma udzielić bp Arkadiusz Okroj z Pelplina.
 • Kolekta za dwa tygodnie przeznaczona będzie na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej.
 • Nasza pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Walsingham będzie miała miejsce w sobotę, 9 października. Głównym celebransem uroczystości będzie ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK. Z naszej parafii zorganizowany zostanie transport autokarem. Zapisy w zakrystii. Koszt transportu £10 od osoby.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się pod koniec listopada.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św. po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • PIELGRZYMKI: W przyszłym roku organizować chcemy dwie zagraniczne pielgrzymki parafialne. W lutym, w czasie half term, mamy nadzieję odbyć pielgrzymkę do Ziemi Świętej, natomiast w październiku, również w czasie half term, będzie miała miejsce pielgrzymka do Jordanii. Wszystko zależy od sytuacji COVID-owej w Izraelu. Jeśli sytuacja będzie na tyle klarowna, że można jechać, natychmiast poznamy koszt pielgrzymek. Chętni proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do proboszcza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy rozpocznie się w drugiej połowie września. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Open Doors w ostatnią sobotę, zwłaszcza paniom z restauracji „Cracovianka”, panu prof. Jurkowi Drahunowi, panom Łukaszowi Łakomcowi i Andrzejowi Ankowskiemu, chórowi „Senza Nome”. Za ich poświęcony czas i świadectwo otwartości wobec zwiedzających nasz kościół.
 • POGRZEB: Pogrzeb śp. Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej, l. 90, odbędzie się w parafii św. Franciszka z Asyżu w Londynie w poniedziałek, 4 października, o godz. 12.00. Ciało zostanie później przewiezione do Polski i złożone w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w grobie jej męża. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszą Zmarłą…

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £462.08;

Gift Aid: £247.00;

Świece: £40.97; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 12 IX 2021 - XXIV Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Marcina Woleńskich z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Samuela Čika z okazji jego 2-gich urodzin - int. kochający Rodzice i Brat

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Justyny i Karola z okazji 11-tej rocznicy ich małżeństwa 

Poniedziałek, 13 IX 2021 - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej na każdy dzień dla Marty i Dariusza z okazji 11-tej rocznicy ich małżeństwa

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 14 IX 2021 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

10.30 śp. Antoni, Maria, Czesław i Eugeniusz Rymaszewscy, Jadwiga Bogulicz i Władysław Dambrawa (25 roczn. śmierci) - int. J. Dambrawa

19.00 o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Wiktorii Zambrzyckiej - int. Mama i Rodzeństwo

Środa, 15 IX 2021 - Wspomnienie NMP Bolesnej

10.30 śp. Augustyn Kitowski, Tadeusz Kołodziejski - int. T. Wronkowska

Czwartek, 16 IX 2021 - Wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana

10.30 śp. Maria i Józef Zielscy - int. Dzieci z Rodzinami

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 17 IX 2021

10.30 za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 18 IX 2021

18.00 dziękczynna za udzielone dary Ducha Świętego i Boże prowadzenie przez ręce Maryi dla Wspólnoty Modlitewnej

Niedziela, 19 IX 2021 - Uroczystość odpustowa św. Stanisława Kostki

9.00 śp. Rodzice Jan i Józefa, Siostra Bogumiła, Mama Bronisława - int. A. Ignatowicz

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Dominiki Sokalskiej z okazji jej 14-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Bracia

18.00 dziękczynna w 19-tą rocznicę Sakramentu Chrztu Świętego Magdy, Mai i Mikołaja, z prośbą o łaskę żywej wiary i wszystkie potrzebne łaski w dorosłym życiu, za wstawiennictwem Świętej Rodziny i św. Stanisława Kostki - int. kochający rodzice