• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic Różańca św.
 • Dzisiaj również - spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Rozpoczęcie w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 .
 • W dniach 6-9 września proboszcz będzie brał udział w rekolekcjach kapłańskich Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, które odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym w Swanwick. Będzie je głosił ks. dr hab. Janusz Wilk, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.
 • Z racji nieobecności proboszcza, we wtorek, środę i czwartek nie będzie Mszy św. porannych.
 • Zapraszamy w tym tygodniu na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość przyjęcia Komunii świętej.
 • W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie jedynie w sobotę, przepraszamy. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z proboszczem.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza" zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15.
 • W najbliższą sobotę, 11 września, nasz kościół stanie się częścią dnia Open Doors w ramach Coventry City of Culture 2021. Będzie on otwarty dla zwiedzających w godz. 10.00-16.00. Stąd niebieskie wstęgi zawieszone na naszej świątyni.
 • Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej Polskiej Szkole Sobotniej nastąpi w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Zajęcia odbywać się będą w Finham Park School 1, Green Lane, Coventry, CV3 6EA. Natomiast Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie miała miejsce w naszym kościele w niedzielę, 12 września, o godz. 9.00. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. 
 • Najbliższe spotkanie Pełna Łaski odbędzie się w niedzielę, 12 września. Rozpoczęcie o godz. 15.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele, potem o godz. 16.00 spotkanie w klubie. Koniec spotkania przewidziany jest na godz. 18.00. 
 • W przyszłą niedzielę będzie specjalna kolekta na Fundację Kardynała Glempa. Jest to fundacja wspierająca wykształcenie i formację kapłańską wielu młodych osób.  Proboszcz kilka miesięcy temu został mianowany przez Prymasa Polski powiernikiem tej fundacji. Polecamy tę zbiórkę Waszej ofiarności.
 • Wizyty u chorych odbędą się w następnym tygodniu.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 15 września, o godz. 19.30.
 • Pierwsze powakacyjne spotkanie Day Centre odbędzie się w czwartek, 16 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30. Zapisy u księdza proboszcza jedynie do niedzieli, 12 września.
 • Scholka dziecięca „Boże DoReMiFasolki” zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w piątek, 17 września, o godz. 18.00 w naszym klubie.
 • Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych będzie miało miejsce w sobotę, 18 września, o godz. 9.30 w polskiej szkole.
 • Polska Szkoła Sobotnia i Zespół Senza Nome zapraszają na spotkanie w ramach prezydenckiej akcji Narodowe Czytanie, które odbędzie się w sobotę, 18 września, od godz. 14.00 w Klubie Parafialnym. Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc w zakrystii i na stronie internetowej www.senzanome.co.uk.
 • W niedzielę, 19 września, przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Gościem parafii będzie w tym dniu ks. kan. dr Krzysztof Tyliszczak, kanclerz PMK w Anglii i Walii.
 • Tego dnia po południu chcemy nawiedzić groby polskich lotników w Nuneaton.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 22 września, o godz. 19.00.
 • Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 26 września, po wieczornej Mszy św.
 • Nasza pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Walsingham będzie miała w tym roku miejsce w sobotę, 9 października. Z naszej parafii zorganizowany zostanie transport autokarem. Więcej informacji - w najbliższym czasie.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się dopiero pod koniec listopada.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św. po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św. po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • W październiku pragniemy wznowić spotkania grupy Mothers & Toddlers w naszym ośrodku parafialnym.
 • W dniach 11-13 października mają się odbyć w naszej parafii 3-dniowe rekolekcje, które poprowadzi dobrze nam znany o. Adam Szustak OP.
 • PIELGRZYMKI: W przyszłym roku organizować chcemy dwie zagraniczne pielgrzymki parafialne. W lutym, w czasie half term, mamy nadzieję odbyć pielgrzymkę do Ziemi Świętej, natomiast w październiku, również w czasie half term, będzie miała miejsce pielgrzymka do Jordanii. Wszystko zależy od sytuacji COVID-owej w Izraelu. Jeśli sytuacja będzie na tyle klarowna, że można jechać, natychmiast poznamy koszt pielgrzymek. Chętni proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do proboszcza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy rozpocznie się w drugiej połowie września. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • POGRZEB: Pogrzeb śp. Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej, l. 90, odbędzie się najprawdopodobniej w parafii św. Franciszka z Asyżu w Londynie w poniedziałek, 4 października, o godz. 12.00. Ciało zostanie później przewiezione do Polski i złożone w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w grobie jej męża. Miłosierdziu Bożemu polecajmy naszą Zmarłą… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £401.51;

Gift Aid: £328.00;

Biuletyny: £19.33; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 5 IX 2021 - XXIII Niedziela Zwykła

 9.00    śp. Stanisława Komar - int. Córka z Mężem

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    (online) śp. Albin Dzierża, Bogdan Kołaczkowski, Pepi i Stanisław Gunia - int. D. Maciejewska

18.00    o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Klary z okazji jej 9-tych urodzin - int. Ciocia Agata

Poniedziałek, 6 IX 2021

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 7 IX 2021

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Środa, 8 IX 2021 - Święto Narodzenia NMP

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Czwartek, 9 IX 2021

19.00 w Intencji Parafian

Piątek, 10 IX 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Siostry Reginy Roth z okazji jej urodzin oraz dla jej dzieci Luizy i Jana oraz ich rodzin - int. Siostra D. Maciejewska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 11 IX 2021

18.00 śp. Aleks Rutkowski, Bronisława Musiał - int. J. Rutkowska

CHRZEST: Oliwier Pastuszka

Niedziela, 12 IX 2021 - XXIV Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Marcina Woleńskich z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Samuela Čik z okazji jego 2-gich urodzin - int. kochający Rodzice i Brat

18.00 o błogosławieństwo Boże Justyny i Karola z okazji 11-tej rocznicy ich małżeństwa