• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie jedynie w czwartek, przepraszamy. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny z proboszczem.
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • We wtorek, ze względu na pogrzeb śp. ks. prał. Jana Szponara, Msza św. parafialna odprawiona zostanie jedynie wieczorem o godz. 19.00. 
 • W środę, ze względu na spotkanie powierników PMK, Msza św. parafialna zostanie odprawiona już o godz. 9.00.
 • W czwartek, ze względu na uroczystości pogrzebowe śp. Krzysztofa Dąbrowskiego, nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po każdej Mszy św. zawierzymy się opiece Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • Kadetów i wolontariuszy maltańskich zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę, 4 września, o godz. 10.00.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza" zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15.
 • W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic Różańca św.
 • Spotkanie Mężczyzn św. Józefa w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 w kościele.
 • Wizyty u chorych odbędą się za dwa tygodnie.
 • Najbliższe spotkanie Pełna Łaski odbędzie się w niedzielę, 12 września.
 • Polska Szkoła Sobotnia: Wciąż trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej. Zajęcia odbywać się będą w Finham Park School 1, Green Lane, Coventry, CV3 6EA. Link do form zgłoszeniowych uruchomiony został na szkolnej stronie internetowej www.polskaszkolacoventry.co.uk. Rozpoczęcie roku szkolnego w sobotę, 11 września, od godz. 9.00. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie miała miejsce w naszym kościele w niedzielę, 12 września, o godz. 9.00. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci i ich rodziców.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 15 września, o godz. 19.30.
 • Pierwsze powakacyjne spotkanie Day Centre odbędzie się w czwartek, 16 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30. Zapisy u księdza proboszcza jedynie do niedzieli, 12 września.
 • Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych będzie miało miejsce w sobotę, 18 września, o godz. 9.30 w polskiej szkole.
 • Polska Szkoła Sobotnia i Zespół Senza Nome zapraszają na spotkanie w ramach prezydenckiej akcji Narodowe Czytanie, które odbędzie się w sobotę, 18 września, od godz. 14.00 w Klubie Parafialnym. Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc w zakrystii i na stronie internetowej www.senzanome.co.uk.
 • W niedzielę, 19 września, przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Gościem parafii będzie w tym dniu ks. kan. dr Krzysztof Tyliszczak, kanclerz PMK w Anglii i Walii.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 22 września, o godz. 19.00.
 • Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 26 września, po wieczornej Mszy św.
 • Nasza pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Maryjnego w Walsingham będzie miała w tym roku miejsce w sobotę, 9 października. Z naszej parafii zorganizowany zostanie transport autokarem. Więcej informacji - w najbliższym czasie.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się dopiero pod koniec listopada.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św. po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
 • W dniach 6-9 września ksiądz proboszcz będzie brał udział w rekolekcjach kapłańskich Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, które odbędą się w ośrodku rekolekcyjnym w Swanwick. Będzie je głosił ks. dr hab. Janusz Wilk, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.
 • W październiku pragniemy wznowić spotkania grupy Mothers & Toddlers w naszym ośrodku parafialnym.
 • W dniach 11-13 października mają się odbyć w naszej parafii 3-dniowe rekolekcje, które poprowadzi dobrze nam znany o. Adam Szustak OP.
 • Zachęcamy wszystkie grupy parafialne do organizowania swoich powakacyjnych spotkań w naszym ośrodku parafialnym.
 • PIELGRZYMKI: W przyszłym roku organizować chcemy dwie zagraniczne pielgrzymki parafialne. W lutym, w czasie half term, mamy nadzieję odbyć pielgrzymkę do Ziemi Świętej, natomiast w październiku, również w czasie half term, będzie miała miejsce pielgrzymka do Jordanii. Wszystko zależy od sytuacji COVID-owej w Izraelu. Jeśli sytuacja będzie na tyle klarowna, że można jechać, natychmiast poznamy koszt pielgrzymek. Chętni proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do proboszcza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy rozpocznie się w drugiej połowie września. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • POGRZEB: W niedzielę, 15 sierpnia, zginął tragicznie nasz parafianin,  śp. Krzysztof Dąbrowski, l. 39. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek, o godz. 12.30. Pogrzeb śp. ks. prałata Jana Szponara, wieloletniego kapłana polonijnego, będzie miał miejsce w najbliższy wtorek o godz. 11.00 w Polskim Domu Opieki Społecznej w Laxton Hall. Pogrzeb śp. Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej, l. 90, odbędzie się w parafii św. Franciszka z Asyżu w Londynie w poniedziałek, 27 września. Ciało zostanie później przewiezione do Polski i złożone w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w grobie jej męża. Miłosierdziu Bożemu polecajmy wszystkich naszych zmarłych… 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £286.98;

Gift Aid: £210.00;

Świece: £90.69;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 29 VIII 2021 - XXII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Iwony i Dawida Nowaków z okazji 6-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Wanda (5 roczn. śmierci) i Aleksander Choroszucha - int. Depozyt

18.00 dziękczynna i z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Krystyny i Franciszka z okazji 40-tej rocznicy ich małżeństwa - int. Córka Wioleta z Rodziną

Poniedziałek, 30 VIII 2021

10.30 śp. Elżbieta Bolon (14 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 31 VIII 2021

19.00 śp. Jolanta Opełko (1 roczn. śmierci) - int. E. Romańska

Środa, 1 IX 2021

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Mamy i Babci Teresy

Czwartek, 2 IX 2021

12.30 POGRZEB śp. Krzysztofa Dąbrowskiego

19.00 o Boże błogosławieństwo oraz umocnienie wiary i wspólnej drogi dla Adriany i Marcina Uchańskich z okazji 23-ciej rocznicy ich małżeństwa

Piątek, 3 IX 2021 - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

10.30 śp. Bracia Andrzej, Stanisław i Franciszek Szal - int. Siostra

19.00 śp. Mateusz Kożuchowski - int. Przyjaciele

Sobota, 4 IX 2021

12.30 CANLEY: Pochowanie prochów śp. Marii Zielskiej

18.00 śp. Marian Papaj (2 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

Niedziela, 5 IX 2021 - XXIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Stanisława Komar - int. Córka z Mężem

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Albin Dzierża, Bogdan Kołaczkowski, Pepi i Stanisław Gunia - int. D. Maciejewski

18.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Klary z okazji jej 9-tych urodzin - int. Ciocia Agata