• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od 19 lipca zdjętych zostało szereg restrykcji sanitarnych. Wciąż obowiązują nas pewne przepisy, zwłaszcza dotyczące dezynfekcji kościoła. Wciąż też mamy obowiązek zapisywania się na listy. Chociaż nie ma obowiązku noszenia maseczek, to jednak Biskupi Anglii i Walii zachęcają, aby je używać. Na stołach wyłożone są kartki z napisem „Please leave a Space”. Może je wziąć każdy, kto nie czuje się jeszcze bezpiecznie. Uszanujmy wolę drugiego człowieka. Bądźmy odpowiedzialni jeden za drugiego.  
 • Biskupi Anglii i Walii przedłużyli dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii do I Niedzieli Adwentu, tj. do 28 listopada. W miarę  możliwości do tego czasu będziemy łączyć się online w każdą niedzielę. Msza św. jest transmitowana online o godz. 11.00 na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Dzisiaj żegnamy o. Izaaka Adama Kusiona OFM, który kończy swój ponad półroczny pobyt w naszej wspólnocie i powraca do kraju. Podczas każdej Mszy św. dzieli się Słowem Bożym. Możemy dzisiaj go wesprzeć materialnie, dziękując mu w ten sposób za jego ofiarną posługę w naszej parafii.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 • W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, módlmy się za wszystkie oddziały walczące w powstaniu, za dowództwo Armii Krajowej z gen. Tadeuszem Borem-Komorowskim na czele, za harcerzy, dzieci i młodzież walczącej, bohaterskiej Warszawy, za siostry zakonne i kapłanów, którzy nie bacząc o swoje życie nieśli żołnierzom i ludności Warszawy w Powstaniu Warszawskim pomoc medyczną, modlitwę, sakramenty, umocnienie ducha, błogosławieństwo od Boga, za wszystkich poległych podczas powstania, za żołnierzy Armii Krajowej mordowanych w niemieckich obozach jenieckich, radzieckich lagrach, PRL-owskich więzieniach - ażeby z dumą i spokojem mogli patrzeć na losy ojczyzny z Bram Nieba.
 • Dziś po południu lub jutro przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła oraz za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca, na który w tym tygodniu przypada Święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Po Mszy św. wieczornej - spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza" zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15.
 • Wizyty u chorych - w przyszłym tygodniu.  
 • Wizytę w naszej parafii w dniach 19-23 sierpnia złoży dobrze nam znany ks. dr Łukasz Polkowski, wykładowca filozofii w WSD w Łomży.
 • PIELGRZYMKI: W przyszłym roku organizować będziemy dwie pielgrzymki parafialne. W lutym, w czasie half term, odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej, natomiast w październiku, również w czasie half term, będzie miała miejsce pielgrzymka do Jordanii. Oczekujemy na wycenę biura pielgrzymkowego. Chętni proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do proboszcza.
 • Polska Szkoła Sobotnia: Przypomina się, że trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej. Zajęcia odbywać się będą od 11 września 2021 r. w Finham Park School I, Green Lane, Coventry, CV3 6EA. Link do form zgłoszeniowych uruchomiony został na szkolnej stronie internetowej. Zapisy są online. Formy zgłoszeniowe wraz z deklaracjami o przyznanie legitymacji szkolnych, po wypełnieniu ich, prosimy wysłać jako scan albo jako zdjęcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowe informacje na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • POGRZEB: Dwa tygodnie temu zmarła śp. Mariola Anna Woźniak, l. 63. Jej pogrzeb odbędzie się w Canley Crematorium w poniedziałek, 9 sierpnia, o godz. 12.15. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £357.38;

Gift Aid: £212.00;

Świece: £45.56;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: E. Pawlikowska £ 20.00; R., T. Kolet £ 50.00; T. Kulka £ 100.00; K. Lisek £ 20.00; W. Bober £ 20.00;

 Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 1 VIII 2021 - XVIII Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej, zwłaszcza w podejmowaniu dobrych decyzji w chwilach trudnych dla Córki Joanny z okazji jej 16-tych urodzin - int. Matka A. Malkowska

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Piotra Sydora z okazji jego 40-tych urodzin i opiekę Matki Najświętszej dla jego Małżonki, Pauliny oraz ich Dzieci, Antoniny i Marianny

Poniedziałek, 2 VIII 2021

10.30 o szczęśliwe rozwiązanie dla Teodozji Żbikowskiej - int. Rodzice

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 3 VIII 2021

10.30 w intencji Parafian

19.00 w podziękowaniu za Bożą opiekę nad całą rodziną, za wszelkie otrzymane łaski przez wszystkie lata spędzone w Wielkiej Brytanii - int. Rodzina Łuszczów

Środa, 4 VIII 2021 - Wspomnienie św. Jana Marii Vianeya

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 5 VIII 2021

10.30 w intencji Parafian

19.00 śp. Lucyna Kwarciak (13 roczn. śmierci) - int. Dzieci

Piątek, 6 VIII 2021 - Święto Przemienienia Pańskiego

10.30 w intencji Parafian

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Wnuczki Magdaleny z okazji 21-szych urodzin oraz jej Rodziców Roberta i Joanny - int. Babcia

Sobota, 7 VIII 2021

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Ilony i Łukasza z okazji 1-szej rocznicy ich małżeństwa

Niedziela, 8 VIII 2021 - XIX Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Danieli i Franciszka Urban z okazji 40-tej rocznicy ich małżeństwa - int. Dzieci

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Stanisław i Aleksandra Czaccy, Weronika Woronko - int. D. Maciejewska

18.00 o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej dla Magdy i Marcina Kniwel z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa