• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od 19 lipca zdjętych zostało szereg restrykcji sanitarnych. Wciąż jednak zachować musimy czujność. Pandemia jeszcze się nie zakończyła. Wciąż obowiązują nas pewne przepisy sanitarne, zwłaszcza dotyczące dezynfekcji kościoła. Wciąż też mamy obowiązek zapisywania się na listy. Chociaż nie będzie obowiązku noszenia maseczek, to jednak Biskupi Anglii i Walii zachęcają, aby je używać. Na stołach wyłożone są kartki z napisem „Please leave a Space”. Może je wziąć każdy, kto nie czuje się jeszcze bezpiecznie. Uszanujmy wolę drugiego człowieka. Bądźmy odpowiedzialni jeden za drugiego. Dozwolone jest w kościele również wspólne śpiewanie. 
 • Biskupi Anglii i Walii przedłużają dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii do I Niedzieli Adwentu, tj. do 28 listopada. W miarę  możliwości do tego czasu będziemy łączyć się online w każdą niedzielę. Msza św. jest transmitowana online o godz. 11.00 na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • W przyszłą niedzielę pożegnamy o. Izaaka Adama Kusiona OFM. O. Izaak tym samym zakończy swój ponad półroczny pobyt w naszej wspólnocie i powraca do kraju. Podczas każdej Mszy św. będzie dzielił się Słowem Bożym. Będziemy mogli wesprzeć o. Izaaka materialnie, dziękując mu w ten sposób za jego ofiarną posługę w naszej parafii.
 • Wizytę w naszej parafii w dniach 19-23 sierpnia złoży dobrze nam znany ks. dr Łukasz Polkowski, wykładowca filozofii w WSD w Łomży.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • PIELGRZYMKI: W przyszłym roku organizować będziemy dwie pielgrzymki parafialne. W lutym, w czasie half term, odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej, natomiast w październiku, również w czasie half term, będzie miała miejsce pielgrzymka do Jordanii. Oczekujemy na wycenę biura pielgrzymkowego. Chętni proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do proboszcza.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Polska Szkoła Sobotnia: Przypomina się, że trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej. Zajęcia odbywać się będą od 11 września 2021 r. w Finham Park School I, Green Lane, Coventry, CV3 6EA. Link do form zgłoszeniowych uruchomiony został na szkolnej stronie internetowej. Zapisy są online. Formy zgłoszeniowe wraz z deklaracjami o przyznanie legitymacji szkolnych, po wypełnieniu ich, prosimy wysłać jako scan albo jako zdjęcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowe informacje na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £338.50;

Gift Aid: £245.50;

Biuletyny: £15.45;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: A., M. Zalewscy £ 20.00; E. Strumidło £ 40.00;                                                                                  

 Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 25 VII 2021 - XVII Niedziela Zwykła

 9.00 śp. Mieczysław Kopek (2 m-ce po śmierci) - int. Brat Włodzimierz

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną

CHRZEST: Victoria Stefania Strumidło

18.00 śp. Jerzy Podstawka - Córka Anna z Rodziną

Poniedziałek, 26 VII 2021 - Wspomnienie św. Joachima i Anny

10.30 śp. Anna Sochacka - int. A. Gradkowska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 27 VII 2021

10.30 w intencji Parafian

19.00 śp. Mateusz Kożuchowski - int. Anna z Dziećmi, Elżbieta i Grzegorz z Rodziną, Beata z Rodziną

Środa, 28 VII 2021

10.30 w intencji Parafian

Czwartek, 29 VII 2021 - Wspomnienie św. Marty

10.30 śp. Lucjan Szafaryn (22 roczn. śmierci) - int. Małżonka

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 30 VII 2021

10.30 śp. Franciszek Pruski - int. Małżonka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 31 VII 2021 - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli

18.00 śp. Stefania, Michał i Basia Niezgorscy - int. Maria z Rodziną

Niedziela, 1 VIII 2021 - XVIII Niedziela Zwykła

 9.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej, zwłaszcza o podejmowanie dobrych decyzji w chwilach trudnych dla córki Joanny z okazji jej 16-tych urodzin - int. Matka A. Malkowska

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 w intencji Parafian