• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Chociaż od poniedziałku, 19 lipca, zdjętych zostaje szereg restrykcji sanitarnych, to jednak wciąż zachować musimy czujność. Pandemia jeszcze się nie zakończyła. Wciąż obowiązują nas pewne przepisy sanitarne, zwłaszcza dotyczące dezynfekcji kościoła. Wciąż też mamy obowiązek zapisywania się na listy. Chociaż nie będzie obowiązku noszenia maseczek, to jednak Biskupi Anglii i Walii zachęcają, aby je używać. Na stołach wyłożone będą kartki z napisem „Please leave a Space”. Może je wziąć każdy, kto nie czuje się jeszcze bezpiecznie. Uszanujmy wolę drugiego człowieka. Bądźmy odpowiedzialni jeden za drugiego. Od poniedziałku dozwolone jest w kościele również wspólne śpiewanie. 
 • Biskupi Anglii i Walii przedłużają dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii do I Niedzieli Adwentu, tj. do 28 listopada. W miarę  możliwości do tego czasu będziemy łączyć się online w każdą niedzielę. Msza św. jest transmitowana online o godz. 11.00 na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Dzisiaj jeszcze aktualne są wszystkie przepisy sanitarne, które dotychczas nas obowiązywały: maseczki - dezynfekcja - dystans.
 • Od poniedziałku dozwolone jest już organizowanie regularnych spotkań grup parafialnych.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na krótkie spotkanie wszystkie te małżeństwa, które chcą się przyłączyć do Wspólnoty Domowego Kościoła (Oazy Rodzin).
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Kadetów Maltańskich, Wolontariuszy i Sympatyków oraz tych wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć do grupy na specjalną Mszę św. Będzie w niej uczestniczyć Pan Przemysław Salamoński KM, Główny Komendant Korpusu Kadetów w Wielkiej Brytanii. Po nabożeństwie odbędzie się krótkie spotkanie w kościele. 
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
 • O. Izaak Adam Kusion OFM w tym miesiącu zakończy swój ponad półroczny pobyt w naszej wspólnocie i powraca do kraju. W niedzielę, 1 sierpnia, podczas każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć o. Izaaka materialnie, dziękując mu w ten sposób za jego ofiarną posługę w naszej parafii.
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Wizytę w naszej parafii w dniach 19-23 sierpnia złoży dobrze nam znany ks. dr Łukasz Polkowski, wykładowca filozofii w WSD w Łomży.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • PIELGRZYMKI: W przyszłym roku organizować będziemy dwie pielgrzymki parafialne. W lutym, w czasie half term, odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej, natomiast w październiku, również w czasie half term, będzie miała miejsce pielgrzymka do Jordanii. Oczekujemy na wycenę biura pielgrzymkowego. Chętni proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do proboszcza.
 • PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania państwu Monice i Piotrowi Biegańskim za ich wieloletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej: Panu Piotrowi - za przygotowania do bierzmowania, katechezy dla dorosłych, animację muzyczną, nauczanie religii w szkole, Pani Monice - za posługę w Polskiej Szkole Sobotniej, za dzielenie się swym talentem muzycznym. Życzymy im, wraz z całą Rodziną, ogromu łask od Boga po ich powrocie do kraju.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza rodziców i uczniów, którzy wystąpili o przedłużenie i wydanie legitymacji szkolnych dwa tygodnie temu po ich odbiór. Legitymacje będą wydawane w niedzielę po Mszach św. o 9-tej i 11-tej. Przypominamy również, że trwają zapisy do Polskiej Szkoły Sobotniej. Zajęcia odbywać się będą w Finham Park School I, Green Lane, Coventry, CV3 6EA, od 11 września 2021 r. Link do form zgłoszeniowych uruchomiony zostanie na naszej szkolnej stronie internetowej. Zapisy będą online. Formy zgłoszeniowe wraz z deklaracjami o przyznanie legitymacji szkolnych, po wypełnieniu ich, prosimy wysłać jako scan albo jako zdjęcie na adres: zapisy@polskaszkolacoventry. co.uk. Dodatkowe informacje na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £337.46;

Gift Aid: £192.00;

Świece: £40.92;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: A. Uchańska £ 20.00; M. Brzozowska £ 50.00; F. Szafaryn £ 30.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 18 VII 2021 - XVI Niedziela Zwykła

9.00     1) o błogosławieństwo Boże dla Julii Rutkowskiej z okazji Jej urodzin - int. Matka

           2) Msza św. dziękczynna za współpracę naszej parafii z Polską Szkołą Sobotnią w Coventry

10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00     (online) o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże w sakramencie kapłaństwa dla moich proboszczów, ks. Rafała Zendrana, proboszcza Kolegiaty w Głogowie i ks. Romualda Szczodrowskiego z Coventry z okazji 30-tej rocznicy ich kapłaństwa - int. Ł. Łakomiec z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Agaty i Toma Summerell z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa i opiekę Matki Najświętszej dla całej Rodziny

Poniedziałek, 19 VII 2021

10.30 o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Dziadziusia Staszka z okazji 97-mych urodzin - int. Wnuczka Oliwia z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Wtorek, 20 VII 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Aleksandry i Amadeusza Kałuziak z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

19.00 śp. Jerzy Gawryś (7 tygodni od śmierci) - int. Syn z Wnuczką

Środa, 21 VII 2021

10.30 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Natalii, Aliny i Marty oraz ich Rodzin

17.00 Msza św. dla Kadetów Maltańskich, Wolontariuszy i Sympatyków

Czwartek, 22 VII 2021 - Święto św. Marii Magdaleny

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Magdaleny Mokrzyckiej

19.00 śp. Teresa Skurska i Krystyna Ćwiklińska - int. Córki

Piątek, 23 VII 2021 - Święto św. Brygidy

10.30 śp. Paweł, Eugeniusz, Walentyna, Aleksander i Aleksandra

14.00 ŚLUB: Izabela Starzyk - Piotr Mazurkiewicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 24 VII 2021 - Wspomnienie św. Kingi

18.00 śp. Michalina Partyka - int. T. Rutkowska

Niedziela, 25 VII 2021 - XVII Niedziela Zwykła

9.00     śp. Mieczysław Kopek (2 m-ce po śmierci) - int. Brat Włodzimierz

10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00     (online) śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną 

             CHRZEST: Victoria Stefania Strumidło

18.00     śp. Jerzy Podstawka - Córka Anna z Rodziną