• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Dzisiaj w Polsce obchodzi się Dzień Pamięci i Modlitwy za Ofiary Wołynia 1943 roku. Pamiętajmy w swoich modlitwach o tym trudnym okresie naszej polskiej historii. 
 • Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy rodziny Domowego Kościoła na ostatnie spotkanie formacyjne.
 • Grupa naszych Kadetów Maltańskich udała się dzisiaj do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford, by podziękować za otrzymane łaski, zwłaszcza za pierwsze nominacje w szeregach naszych kadetów.
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W najbliższy czwartek Msza św. poranna, ze względu na uroczystości pogrzebowe, odprawiona zostanie już o godz. 9.00.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na krótkie spotkanie wszystkie te małżeństwa, które chcą się przyłączyć do Wspólnoty Domowego Kościoła (Oazy Rodzin).
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
 • O. Izaak Adam Kusion OFM w tym miesiącu zakończy swój ponad półroczny pobyt w naszej wspólnocie i powraca do kraju. W niedzielę, 1 sierpnia, podczas każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć o. Izaaka materialnie, dziękując mu w ten sposób za jego ofiarną posługę w naszej parafii.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Z Laxton Hall otrzymaliśmy ofertę pracy dla pań przy opiece nad starszymi ludźmi w polskim Domu Opieki Społecznej. Zagwarantowane zamieszkanie. Nie wymagana jest znajomość języka angielskiego. Jest możliwość uczestniczenia w codziennej Mszy św. Więcej informacji u proboszcza.
 • PIELGRZYMKI: W przyszłym roku organizować będziemy dwie pielgrzymki parafialne. W lutym, w czasie half term, odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej, natomiast w październiku, również w czasie half term, będzie miała miejsce pielgrzymka do Jordanii. Oczekujemy na wycenę biura pielgrzymkowego. Chętni proszeni są o zgłaszanie bezpośrednio do proboszcza.
 • POGRZEB: W ostatnią niedzielę odszedł nasz długoletni parafianin, śp. Michał Starosielec, lat 98. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek o godz. 11.00. Niech miłosierny Bóg obdarzy zmarłego radością życia wiecznego...
 • Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na rok szkolny 2021-22 rozpoczną się w poniedziałek, 14 lipca. Zajęcia odbywać się będą w Finham Park School I, Green Lane, Coventry, CV3 6EA, od 11 września 2021 r. Link do form zgłoszeniowych uruchomiony zostanie na naszej szkolnej stronie internetowej. Zapisy będą online. Formy zgłoszeniowe wraz z deklaracjami o przyznanie legitymacji szkolnych, po wypełnieniu ich, prosimy wysłać jako scan albo jako zdjęcie na adres: zapisy@polskaszkolacoventry. co.uk. Jeśli potrzebne będą dodatkowe informacje, prosimy kontaktować się  z: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z sekretariatem: 07494.898.716 w poniedziałek-piątek w godzinach 17.00-19.00, a w soboty w godzinach 9.00-14.00.
 • PODZIĘKOWANIA: Uczniowie, nauczyciele, Komitet Rodzicielski i Zarząd Polskiej Szkoły Sobotniej składają gorące podziękowania ks. Proboszczowi Romualdowi Szczodrowskiemu i Radzie Administracyjnej naszej parafii za udostępnienie kościoła i sal w klubie na zajęcia szkolne. 10 lipca zakończyliśmy rok szkolny i, mimo trudności, udało się nam zachować ciągłość nauczania, łącząc lekcje online ze spotkaniami „na żywo”. Było to możliwe tylko dzięki wielkiej życzliwości, cierpliwości i wsparciu ks. Proboszcza i Rady Parafialnej. Za wszystko to oraz za wsparcie, i merytoryczne i duchowe, składamy serdeczne Bóg zapłać. W niedzielę, 18 lipca, o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za współpracę parafii ze szkołą.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £408.27;

Gift Aid: £352.00;

Biuletyny: £16.46;

Ofiara na Kościół: M. Sokalski £ 20.00; F. Szafaryn £ 20.00;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: P. Szajna £ 40.00; J. Dambrawa £ 40.00; J. Uba £ 20.00; M. Ruta & M. Domaradzka £ 50.00; M. Król £ 60.00; M. Nowak £ 20.00; K. Arkuszyński £ 25.00; K. Sarna £ 30.00; W. Stężycki £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 11 VII 2021 - XV Niedziela Zwykła

9.00  śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Jadwiga i Zygmunt Zawadzcy - int. Córka z Mężem

         CHRZEST: Paulina Maria Lubińska

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Anny i Grzegorza Serafin z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 12 VII 2021 - Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu

10.30 o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Jana Różańskiego z okazji 70-tych urodzin - int. Syn z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 13 VII 2021 - Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta

10.30 o błogosławieństwo Boże na dalszej drodze życia dla Wnuka Piotra Szafaryna - int. Babcia F. Szafaryn

19.00 śp. Barbara Kotarska-Koźma (1 roczn. śmierci) - int. Syn Dariusz z Małżonką

Środa, 14 VII 2021

10.30 śp. Krystyna Paprocka i zmarli z Rodziny - int. J. Piórkowska 

Czwartek, 15 VII 2021 - Wspomnienie św. Bonawentury

9.00 śp. Maria i Konstanty Praszek - int. Córka z Rodziną

11.00 POGRZEB śp. Michała Starosielca

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla całej Rodziny Łakomiec

Piątek, 16 VII 2021 - Wspomnienie NMP z Góry Karmel

10.30 śp. Maria i Józef Zielscy - int. Dzieci z Rodzinami

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 17 VII 2021

12.00 ŚLUB: Wioletta Górska i Paweł Kapłon

14.00 ŚLUB: Judyta Kireńczuk i Maciej Świątek

15.30 CHRZEST: Kai Oscar Kuliński-Sealey

18.00 śp. Władysława Czubak (2 roczn. śmierci)

Niedziela, 18 VII 2021 - XVI Niedziela Zwykła

9.00 1) o błogosławieństwo Boże dla Julii Rutkowskiej z okazji Jej urodzin - int. Matka

       2) Msza św. dziękczynna za współpracę naszej parafii z Polską Szkołą Sobotnią w Coventry

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże w sakramencie kapłaństwa dla moich proboszczów, ks. Rafała Zendrana, proboszcza Kolegiaty w Głogowie i ks. Romualda Szczodrowskiego z Coventry z okazji 30-tej rocznicy ich kapłaństwa - int. Ł. Łakomiec z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Agaty i Toma Summerell z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa i opiekę Matki Najświętszej dla całej Rodziny