• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Dzisiaj zbieramy dodatkową kolektę na Świętopietrze, czyli nasz dar na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
 • Dzisiaj odbędzie się spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • Dzisiaj również Kadeci Maltańscy udali się do Londynu na celebrację Uroczystości św. Jana Chrzciciela.
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • We wtorek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. odmówimy wspólnie Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30. Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 na zmianę tajemnic Żywego Różańca.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziny Domowego Kościoła na specjalną Mszę św. o godz. 13.00 kończącą kolejny rok formacji.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Z Laxton Hall otrzymaliśmy ofertę pracy dla pań przy opiece nad starszymi ludźmi w polskim Domu Opieki Społecznej. Więcej informacji w zakrystii.
 • Ks. prał. Teodor Poloczek, proboszcz tej parafii w latach 1990-96, kilka dni temu obchodził 65-lecie swego kapłaństwa. W ostatni piątek odprawił Mszę św. w intencji naszej parafii w Coventry. Pamiętajmy o Księdzu Prałacie w swoich modlitwach.
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £315.24;

Gift Aid: £416.00;

Biuletyny: £25.35;

Ofiara na Kościół / kwiaty: J., M. Mokrzyccy £ 200.00; F. Vincent £ 20.00;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: M. Iwanowska £ 20.00; L. Kubejko £ 60.00; A., G. Serafin £ 100.00; P. Michałowska £ 20.00; Ł. Kwarciak / M. Urban £ 30.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 27 VI 2021 - XIII Niedziela Zwykła

9.00     o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Krzysztofa Porosło z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00     (online) śp. Romualda Dziamecka (2 roczn. śmierci), Jolanta Schiedel (4 m-ce od śmierci), Rodzice z obojga stron - int. H., S. Schiedel z Rodziną + CHRZEST: Igor Oskar Krupa

18.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Weroniki i Pawła Szajna z okazji 14-tej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 28 VI 2021 - Wspomnienie św. Ireneusza

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Julii z okazji 8-mych urodzin - int. Rodzice z Siostrą

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 29 VI 2021 - Uroczystość św. Piotra i Pawła

10.30 śp. Bolesław Łączny (32 roczn. śmierci) - int. Małżonka

19.00 o Boże błogosławieństwo dla Alicji Węgrzyniak i Emilii Sobik z okazji ich 10-tych urodzin- int. Kochający Rodzice i Rodzeństwo

Środa, 30 VI 2021

10.30 śp. Tadeusz i Bolesław Irzyńscy - int. K. Kunze

Czwartek, 1 VII 2021

10.30 śp. Bożena Balzer (zm. 25 V) - int. Syn z Rodziną

19.00 śp. Teresa Skurska i Krystyna Ćwiklińska - int. Córki

Piątek, 2 VII 2021

10.30 śp. Edmund Kunikowski - int. Małżonka

19.00 śp. Artur Przygoda (zm. 4 V) - int. Koledzy i Zespół „The Souls of Joy”

Sobota, 3 VII 2021 - Święto św. Tomasza

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego przez ręce Matki Bożej dla Wspólnoty Modlitewnej

Niedziela, 4 VII 2021 - XIV Niedziela Zwykła

9.00 śp. ks. Jacek Trochim SDB (19 roczn. śmierci)

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Jadwiga, Feliks i Stanisława Strumidło, zmarli z rodzin Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło

18.00 w intencji Parafian