• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Wizyty z Komunią św. w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  - poniedziałek (od godz. 13.30): Longford: Malinowska, Nuneaton: Filak, Kler.
  - wtorek (od godz. 13.30): Kenilworth: Kolmas, Mokrzyccy.
  - piątek (od godz. 11.30): Binley: J. Kulpa, Keresley: Cierniak, Carr.
 • W środę Msza św. parafialna zostanie odprawiona już o godz. 9.00.
 • W środę o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 • W przyszłą niedzielę zbierać będziemy kolektę na Świętopietrze, czyli nasz dar na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
 • Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 czerwca. Rozpoczęcie w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • Kadeci maltańscy w przyszłą niedzielę udają się do Londynu na Uroczystość św. Jana Chrzciciela.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Z Laxton Hall otrzymaliśmy ofertę pracy dla pań przy opiece nad starszymi ludźmi w polskim Domu Opieki Społecznej. Więcej informacji w zakrystii.
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £280.42;

Gift Aid: £671.00;

Świece: £23.14;

Ofiara na Kościół: G. Rinz £ 20.00; B. Zalewska £ 100.00; T. Wronkowska £ 100.00; M. Wańczycka £ 20.00; M. Sztucka £ 20.00; E. Kowalski £ 50.00;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: M., M. Marzańscy £ 90.00; M. Uchański £ 20.00; S. Tymoszuk £ 20.00; R. Sobik £ 20.00; E. Plewa £ 20.00; A. Kaźmierczyk £ 20.00; M. Wańczycka £ 30.00; M. Konarzewicz £ 50.00; P. Jodłowiec £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 20 VI 2021 - XII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Panienki dla Marzeny i Krzysztofa Arkuszyńskich z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Irena Rozmiarek - int. Kamila i Piotr

18.00 z okazji 40-tych urodzin Tom’a, z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze błogosławieństwo - int. Małżonka Agata, Dzieci Eddie i Zosia

Poniedziałek, 21 VI 2021 - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

10.30 śp. Wanda Zwiercan - int. Syn

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 22 VI 2021

10.30 śp. Otton Kunze - int. K. Kunze

CHRZEST: David Andron

19.00 śp. Kazimierz Mikołajczyk - int. Siostra Grażyna i Chrześnica Adrianna z Rodziną

Środa, 23 VI 2021

9.00 śp. Marianna Lampkowska, Syn Romek, Córka Joanna - int. Siostra T. Wronkowska z Rodziną

Czwartek, 24 VI 2021 - Uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela

10.30 śp. Janina Wójcik i zmarli z Rodziny - int. J. Piórkowska

19.00 śp. Jan i Michalina Mgłosik, Janina Szyndler - int. Wnuczka z Rodziną

Piątek, 25 VI 2021

10.30 1) śp. Geoffrey Vincent - int. Małżonka

2) o błogosławieństwo Boże dla Córki Oliwii, Męża Łukasza oraz Syna Antoniego Łakomiec z okazji ich urodzin - int. Małżonka i Mama z Rodzeństwem

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 26 VI 2021

15.00 CHRZEST: Antoni Gawlikowski

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Bogdana Szyndlera z okazji 70-tych urodzin - int. Siostra z Rodziną 

CHRZEST: Tomasz Wiatrowski 

Niedziela, 27 VI 2021 - XIII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Krzysztofa Porosło z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Romualda Dziamecka (2 roczn. śmierci), Jolanta Schiedel (4 m-ce od śmierci), Rodzice z obojga stron - int. H., S. Schiedel z Rodziną + CHRZEST: Igor Oskar Krupa

18.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Weroniki i Pawła Szajna z okazji 14-tej rocznicy ich małżeństwa