• Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
  • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Wizyty z Komunią św. w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
    - poniedziałek (od godz. 13.30): Longford: Malinowska, Nuneaton: Filak, Kler.
    - wtorek (od godz. 13.30): Kenilworth: Kolmas, Mokrzyccy.
    - piątek (od godz. 11.30): Binley: J. Kulpa, Keresley: Cierniak, Carr.
  • W środę Msza św. parafialna zostanie odprawiona już o godz. 9.00.
  • W środę o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę zbierać będziemy kolektę na Świętopietrze, czyli nasz dar na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  • Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w przyszłą niedzielę, 27 czerwca. Rozpoczęcie w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
  • Kadeci maltańscy w przyszłą niedzielę udają się do Londynu na Uroczystość św. Jana Chrzciciela.
  • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
  • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
  • Z Laxton Hall otrzymaliśmy ofertę pracy dla pań przy opiece nad starszymi ludźmi w polskim Domu Opieki Społecznej. Więcej informacji w zakrystii.
  • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.

Ofiara na Kościół: G. Rinz £ 20.00; B. Zalewska £ 100.00; T. Wronkowska £ 100.00; M. Wańczycka £ 20.00; M. Sztucka £ 20.00; E. Kowalski £ 50.00;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: M., M. Marzańscy £ 90.00; M. Uchański £ 20.00; S. Tymoszuk £ 20.00; R. Sobik £ 20.00; E. Plewa £ 20.00; A. Kaźmierczyk £ 20.00; M. Wańczycka £ 30.00; M. Konarzewicz £ 50.00; P. Jodłowiec £ 20.00;

Niedziela, 20 VI 2021 - XII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Panienki dla Marzeny i Krzysztofa Arkuszyńskich z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa

11.00 (online) śp. Irena Rozmiarek - int. Kamila i Piotr

18.00 z okazji 40-tych urodzin Tom’a, z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze błogosławieństwo - int. Małżonka Agata, Dzieci Eddie i Zosia