• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Gościmy dzisiaj w naszej parafii siostrę klaweriankę Małgorzatę Krzymkowską. Przybyła do nas z prelekcją misyjną. Przy tej okazji zbiera ofiary na projekty misyjne prowadzone przez zgromadzenie.
 • Dzisiaj też o godz. 15.00 w kościele odbędzie się spotkanie Kręgu Domowego Kościoła.
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Można w tym czasie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Wizyty z Komunią św. w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
  - poniedziałek (od godz. 11.30): Głowacz, Szczypka, Wronkowska, Gradkowska, Królewiak, Tomaszewscy. - wtorek (od godz. 13.00): Jaszczyk, Kisiel, Konarzewicz, Jagielski. 
  - środa (od godz. 11.30): Jurczak, Chustecka, Zalewska, Kowalska.
  - czwartek (od godz. 11.30): Sztucka, Rinz, Kunikowska.
  - piątek (od godz. 11.30): Dobosz, Calak, Starosielec, Schwertfeger/Zajkowski, Wańczycka.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
 • Spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 27 czerwca. Rozpoczęcie w kościele adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę, 19 czerwca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Parom anglojęzycznym natomiast polecamy stronę organizacji Smart Loving, której certyfikat jest uznawany za ważny przez Kościół katolicki w Polsce i na Wyspach Brytyjskich.  
 • Osoba, która zamówiła intencję mszalną na sobotę, 26 czerwca, o godz. 18.00 za śp. Wandę Zwiercan, proszona jest o pilny kontakt z proboszczem.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Wspólnota Mężczyzn św. Józefa, zaprasza wszystkich mężczyzn do udziału w weekendowych rekolekcjach online na platformie zoom pt. ,,Cały sprawiedliwy. Rekolekcje Lectio Divina ze św. Józefem'', które odbędą się w dniach 18-20 czerwca. Wygłosi je ks. dr Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Więcej informacji oraz zapisy do uczestnictwa w rekolekcjach u lidera grupy, tel. 07724.776.580 albo e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £330.22;

Taca - Boże Ciało: £232.26;

Gift Aid: £478.00;

Ofiara na Grotę Matki Bożej:  U. Czernek £ 40.00; bezimiennie £ 20.00; S. Ruman £ 100.00; A. Veličko £ 20.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 13 VI 2021 - XI Niedziela Zwykła

9.00      o Boże błogosławieństwo dla Krzysia Mizery z okazji 10-tych urodzin - int. Rodzice z Bratem

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00      (online) śp. Franciszka i Józef Jagielscy - int. Syn z Małżonką

18.00      o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Magdaleny Kniwel z okazji jej 40-tych urodzin - int. Kochający Mąż Marcin z Nadią i Oskarkiem

Poniedziałek, 14 VI 2021 - Wspomnienie bł. Michała Kozala

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Natalii Musiał z okazji zbliżających się 17-tych urodzin oraz dla jej Mamy, Gosi, również z okazji zbliżających się urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 15 VI 2021

10.30 śp. Rodzice Ludwika i Józef Irzyńscy - int. Córka K. Kunze

19.00 dziękczynna za otrzymane łaski - int. Anna Dejk z Mężem Piotrem i Alą

Środa, 16 VI 2021

10.30 śp. Maria i Józef Zielscy - int. Dzieci z Rodzinami

Czwartek, 17 VI 2021 - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

10.30 śp. Otylia i Wacław Kamińscy - int. Synowa Z. Kamińska

19.00 o dary Ducha Świętego, błogosławieństwo Boże i łaskę żywej wiary dla członków Wspólnoty Modlitewnej

Piątek, 18 VI 2021

10.30 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Józef i Czesław Grzybowscy

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 19 VI 2021

18.00 o błogosławieństwo Boże dla kochanych bliźniaków, Piotra i Anety, z okazji ich urodzin - int. Oliwia, Hania i Miłosz

Niedziela, 20 VI 2021 - XII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Panienki dla Marzeny i Krzysztofa Arkuszyńskich z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Irena Rozmiarek - int. Kamila i Piotr

18.00 z okazji 40-tych urodzin Tom’a, z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze błogosławieństwo - int. Żona Agata, Dzieci Eddie i Zosia