• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Wszystkich członków Żywego Różańca, zwłaszcza tych ostatnio zapisanych, zapraszamy na spotkanie połączone ze zmianą tajemnic dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Spotkanie grupy formacyjnej dla kobiet „Pełna łaski” dzisiaj: godz. 15.00 adoracja w kościele i godz. 16.00 spotkanie na plebanii.
 • W środę Msza św. parafialna odprawiona zostanie już o godz. 9.00.
 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie wspólnie odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia NSPJ. 
 • W tym tygodniu wznawiamy regularne wizyty u osób chorych, jeśli, oczywiście, pozwolą na to przepisy poszczególnych domów opieki. Prosimy o zgłaszanie takich osób u duszpasterzy w zakrystii. W tym tygodniu:
  - poniedziałek (od godz. 11.30): Musiolik, Roth, Szafaryn, Pawliw, Piórkowska, Dubiel, Kunze, Plewa
  - wtorek (od godz. 13.00): Romanowska, Cetkowska, Hołowenko, Kenyan, Kolmas
  - czwartek (od godz. 11.30): Czaja, Kubasiewicz, Ostrowska, Zajkowska, Pacut, Jawdoszak
  - piątek (od godz. 11.30): Jabłońska, Kobylak, Burtna, Pasik.
 • Grupa Modlitewna „Dobrego Pasterza", razem z opiekunem, o. Izaakiem, zaprasza na spotkania modlitewne w każdą sobotę po wieczornej Mszy św. w kościele o godz.19.15. Serdecznie zapraszamy.
 • O. Izaak przebywa aktualnie z posługą duszpasterską w polskiej parafii w Blackburn. Powróci do nas za tydzień.
 • Za tydzień naszą parafię odwiedzi z prelekcją misyjną siostra klawerianka Małgorzata Krzymkowska. Będzie przy tej okazji zbierała ofiary na projekty misyjne prowadzone przez zgromadzenie.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę, 19 czerwca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Parom anglojęzycznym natomiast polecamy stronę organizacji Smart Loving, której certyfikat jest uznawany za ważny przez Kościół katolicki w Polsce i na Wyspach Brytyjskich.  
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Wspólnota Mężczyzn św. Józefa, zaprasza wszystkich mężczyzn do udziału w weekendowych rekolekcjach online na platformie zoom pt. ,,Cały sprawiedliwy. Rekolekcje Lectio Divina ze św. Józefem'', które odbędą się w dniach 18-20 czerwca. Wygłosi je ks. dr Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Więcej informacji oraz zapisy do uczestnictwa w rekolekcjach u lidera grupy, tel. 07724.776.580 albo e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii św. naszych dzieci, całego Białego Tygodnia oraz uroczystości Bożego Ciała. Nie sposób wymienić wszystkich. Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" (Dz 20,35). Bóg Wam zapłać!
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £223.40;

Gift Aid: £465.00;

Biuletyny: £25.25;

Ofiara na Kościół: Rodzice Dzieci I-komunijnych £ 960.00; A. Gradkowska £ 60.00;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: D. Gawlikowski £ 20.00; T. Rutkowska £ 40.00; bezimiennie £ 20.00; F. Vincent £ 20.00; A. Machala £ 20.00; A. G. Pacyga £ 20.00; T. Wronkowska £ 50.00; A. Gradkowska £ 60.00; M. Stankiewicz £ 20.00; A. Frączek / D. Woźny £ 30.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 6 VI 2021 - X Niedziela Zwykła

9.00       śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30       NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00       (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00       o błogosławieństwo Boże dla Mateusza Mszycy, Karola Mszycy i Damiana Jeziorskiego z okazji zbliżających się urodzin - int. Matka Chrzestna

Poniedziałek, 7 VI 2021

10.30 śp. Jarosław Niezgoda - int. Koledzy z pracy

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 8 VI 2021 - Wspomnienie św. Jadwigi, Królowej

10.30 śp. Violetta Malinowska (3 roczn. śmierci) - int. Córki Emilia, Marlena i Agnieszka z Rodzinami

19.00 o Boże błogosławieństwo dla dzieci Adam i Zuzanny Wróbel z okazji ich urodzin

Środa, 9 VI 2021

9.00 śp. Sabina Jankowska, Mąż Jan i Syn Janusz - int. Siostra T. Wronkowska

Czwartek, 10 VI 2021

10.30 w intencji Parafian

19.00 o Boże błogosławieństwo dla Emilii i Artura Siwakowskich z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

Piątek, 11 VI 2021 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.30 śp. Irena i Władysław Ciepły - int. D. Maciejewska

19.00 śp. Henryk Frączek (1 roczn. śmierci) - int. Córki z Rodzinami

Sobota, 12 VI 2021 - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

18.00 o szczęśliwe rozwiązanie oraz zdrowie i błogosławieństwo dla Dziecka

Niedziela, 13 VI 2021 - XI Niedziela Zwykła

9.00 o Boże błogosławieństwo dla Krzysia Mizery z okazji 10-tych urodzin - int. Rodzice z Bratem

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Franciszka i Józef Jagielscy - int. Syn z Małżonką

18.00 o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Magdaleny Kniwel z okazji jej 40-tych urodzin - int. Kochający Mąż Marcin z Nadią i Oskarkiem