• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci komunijne na Biały Tydzień, na Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 19.00. Spotkania te wypełnione będą niespodziankami i spotkaniami z ciekawymi osobami.
 • Już w czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym dniu możemy odzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji Eucharystycznej. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku następujące grupy: Koło Żywego Różańca (w kaplicy Matki Bożej), Polską Szkołę Sobotnią (przy tabernakulum), Wspólnotę Modlitewną (przy konfesjonale) i Mężczyźni św. Józefa razem z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego i Apostolstwem Fatimskim (przy zakrystii).
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. jedynie o godz. 19.00. W czasie  Mszy św. oddamy się w opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. A po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • Wszystkich członków Żywego Różańca, zwłaszcza tych ostatnio zapisanych, zapraszamy na spotkanie połączone ze zmianą tajemnic w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Spotkanie grupy formacyjnej dla kobiet „Pełna łaski” w przyszłą niedzielę: godz. 15.00 adoracja, 16.00 spotkanie na plebanii.
 • Za dwa tygodnie, w niedzielę, 13 czerwca, naszą parafię odwiedzi z prelekcją misyjną siostra klawerianka Małgorzata Krzymkowska. Będzie przy tej okazji zbierała ofiary na projekty misyjne prowadzone przez zgromadzenie.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • W czerwcu wznawiamy regularne wizyty u osób chorych. Prosimy o zgłaszanie takich osób u duszpasterzy w zakrystii.
 • Wznawiamy spotkania grup parafialnych - z zachowaniem przepisów sanitarnych. 
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę, 19 czerwca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Parom anglojęzycznym natomiast polecamy stronę organizacji Smart Loving, której certyfikat jest uznawany za ważny przez Kościół katolicki w Polsce i na Wyspach Brytyjskich.  
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Wspólnota Mężczyzn św. Józefa, zaprasza wszystkich mężczyzn do udziału w weekendowych rekolekcjach online na platformie zoom pt. ,,Cały sprawiedliwy. Rekolekcje Lectio Divina ze św. Józefem'', które odbędą się w dniach 18-20 czerwca. Wygłosi je ks. dr Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie. Więcej informacji oraz zapisy do uczestnictwa w rekolekcjach u lidera grupy, tel. 07724.776.580 albo e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 • Sanktuarium Maryjne w Walsingham zachęca do codziennego odmawiania różańca w miesiącu maju w intencji naszych rodzin i całego narodu. Wyznacza szczególne dni: 30 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jako dzień wspólnej modlitwy różańcowej wszystkich parafii w Wielkiej Brytanii, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP, bp John Keenan o godz. 20.00 poprowadzi online wspólny różaniec dziękczynny za wszelkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.walsingham.org.uk.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca: £380.11;

Gift Aid: £371.00;

Świece: £34.70;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: L., A. Leja £ 40.00; A., M. Sokalscy £ 20.00; T. Jaszczyk £ 20.00; J. Rutkowska £ 20.00; V. Strumidło £ 1000.00; A. Pyka £ 25.00; bezimiennie £ 40.00; bezimiennie £ 20.00; T. Kostyszak £ 20.00; A. Kmieć £ 20.00;

 D. Haratyk £ 30.00; M. Papierz £ 40.00; A. Rawski £ 20.00; Żywy Różaniec £ 50.00; K. Maj £ 20.00; K. Klang £ 20.00; L. Koszentka £ 20.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 30 V 2021 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.00       w intencji Parafian

9.00       śp. Rodzice Mieczysław i Olga, Synowie Roman i Wacław, Córka Leokadia - int. A. Ignatowicz

11.00       (online) w intencji Dzieci I-komunijnych

13.00       (online) w intencji Dzieci I-komunijnych

18.00       o błogosławieństwo Boże dla Dzieci Marco i Adrianki z okazji ich urodzin - int. kochający Rodzice

Poniedziałek, 31 V 2021 - Święto Nawiedzenia NMP

10.30 sp. Stanisława i Stanisław Merdzio - int. Córki z Rodzinami

19.00 śp. Jan Marczak (10 roczn. śmierci) - int. Córka Izabela

Wtorek, 1 VI 2021 - Wspomnienie św. Justyna

10.30 w intencji Parafian

19.00 o opiekę Maryi i Boże błogosławieństwo dla Jadwigi Gąsior z okazji urodzin - int. Andrzej

Środa, 2 VI 2021

10.30 śp. Józef, Ludwika, Antoni i Anastazja Górscy - int. Depozyt

19.00 w intencji Parafian

Czwartek, 3 VI 2021 - Uroczystość Bożego Ciała

10.30 śp. Bracia Franciszek, Stanisław i Andrzej Szal - int. Z. Kamińska

19.00 o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Karola Czempki - int. Rodzice i Rodzeństwo

Piątek, 4 VI 2021

19.00 śp. Dawid Niemiec - int. Mariusz

Sobota, 5 VI 2021 - Wspomnienie św. Bonifacego

15.30 ŚLUB: Joanna Iza Błaszczak - Mateusz Józef Radomski

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 dziękczynno-błagalna w 25-tą rocznicę Sakramentu Małżeństwa Anety i Dariusza Malinowskich i 50-te urodziny Dariusza

Niedziela, 6 VI 2021 - X Niedziela Zwykła

9.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Mateusza Mszycy, Karola Mszycy i Damiana Jeziorskiego z okazji zbliżających się urodzin - int. Matka Chrzestna