• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Kończymy dzisiaj Okres Wielkanocny. Lektorom Słowa Bożego przypominamy, że mamy rok B w cyklu niedzielnym i świątecznym oraz rok I w cyklu powszednim.
 • Zapraszamy na nasze nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
 • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu tylko w poniedziałek o godz. 20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Podczas adoracji, na prośbę biskupów angielskich, wspólnie odmówimy Różaniec w intencji młodzieży szkolnej i akademickiej.
 • W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • Spowiedź dla dzieci I-komunijnych i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00.  
 • W piątek, podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci I-komunijne, parafia nasza składać będzie życzenia Księdzu Seniorowi Kanonikowi Janowi Główczykowi z okazji jego 80-tych urodzin.
 • W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wszystkich kadetów maltańskich na comiesięczne spotkanie formacyjne z katechezą prof. Marka Marzańskiego.
 • W przyszłą niedzielę odprawionych zostanie 5 Mszy św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00. Msze św. o godz. 11.00 i 13.00 zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla rodzin dzieci I-komunijnych.
 • W kolejnym tygodniu zapraszamy wszystkie dzieci na Biały Tydzień, na Msze św. od poniedziałku do piątku w godz. 19.00. Spotkania te wypełnione będą niespodziankami i spotkaniami z ciekawymi osobami.
 • Już w czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku następujące grupy: Koło Żywego Różańca (w kaplicy Matki Bożej), Polską Szkołę Sobotnią (przy tabernakulum), Wspólnotę Modlitewną (przy konfesjonale) i Mężczyźni św. Józefa razem z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego i Apostolstwem Fatimskim (przy zakrystii).
 • W niedzielę, 13 czerwca, naszą parafię odwiedzi z prelekcją misyjną siostra klawerianka, s. Małgorzata Krzymkowska. Będzie przy tej okazji zbierała ofiary na projekty misyjne prowadzone przez zgromadzenie.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • W czerwcu wznawiamy regularne wizyty u osób chorych. Prosimy o zgłaszanie takich osób u duszpasterzy w zakrystii.
 • Wznawiamy również spotkania grup parafialnych - z zachowaniem przepisów sanitarnych. Spotkanie Mężczyzn św. Józefa dzisiaj o godz. 15.30 na plebanii, Krąg Domowego Kościoła dzisiaj o godz. 15.00 w kościele, grupa formacyjna dla kobiet „Pełna łaski” w niedzielę, 6 czerwca, o godz. 15.00 adoracja, o 16.00 spotkanie na plebanii. 
 • Zespół „Senza Nome” zaprasza w swoje szeregi osoby, które lubią muzykę. Wykształcenie muzyczne nie jest wymagane, wystarczą dobre chęci. Muzykowanie w grupie ma wiele zalet i wpływa dobroczynnie na nasze ciało i ducha. Gwarantowane niezapomniane wrażenia muzyczne, koncerty w ciekawych miejscach, rozwijanie wiedzy i umiejętności muzycznych a także dobra zabawa na próbach. Zapraszamy też młodzież, najmłodszy członek zespołu ma 10 lat. Próby odbywają się w naszym ośrodku parafialnym w niedziele o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Wszystkich członków Żywego Różańca, zwłaszcza tych ostatnio zapisanych, zapraszamy na spotkanie połączone ze zmianą tajemnic, w pierwszą niedzielę czerwca, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w sobotę, 19 czerwca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie: £20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Parom anglojęzycznym natomiast polecamy stronę organizacji Smart Loving, której certyfikat jest uznawany za ważny przez Kościół katolicki w Polsce i na Wyspach Brytyjskich.  
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 • Sanktuarium Maryjne w Walsingham zachęca do codziennego odmawiania różańca w miesiącu maju w intencji naszych rodzin i całego narodu. Wyznacza trzy szczególne dni: 24 maja, święto Maryi, Matki Kościoła, jako dzień modlitw  za młodzież szkolną i akademicką, 30 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jako dzień wspólnej modlitwy różańcowej wszystkich parafii w Wielkiej Brytanii, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP, bp John Keenan o godz. 20.00 poprowadzi online wspólny różaniec dziękczynny za wszelkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.walsingham.org.uk.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £344.09;

Taca - 3 Maja: £54.54;

Gift Aid: £821.00;

Biuletyny: £11.99;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: D. Maciejewska £ 50.00; W. Puzio-Koziarz £ 40.00; R. Wątor £ 20.00; D., T. Łysik £ 50.00; S. Schiedel £ 100.00; M. Rogozińska £ 20.00; B. Cieśla £ 20.00; K. Mogilan £ 80.00; W., M. Jagielscy £ 50.00; anonimowo £ 20.00; E., D. Kotarscy £ 20.00; T. Urbaniak £ 20.00; M. Stankiewicz £ 50.00; M. Sztucka £ 20.00; A. Szymański £ 20.00; O. Gronka £ 30.00; J. Motyl £ 20.00; anonimowo £ 500.00; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 23 V 2021 - Zesłanie Ducha Świętego

9.00 śp. Rodzice Salomea i Zygmunt Jankowscy, Siostry Urszula i Maria Jankowskie - int. Syn i Brat H. Jankowski

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Rodzice Stanisława i Kazimierz Januszko i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Anny i Adama Turek w podziękowaniu za trudy wychowania w 40-te urodziny Córki

Poniedziałek, 24 V 2021 - Święto NMP, Matki Kościoła

10.30 śp. ks. Jan Marek Góra

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU + RÓŻANIEC

Wtorek, 25 V 2021

10.30 dziękczynna za dar kapłaństwa

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Miłoszka z okazji jego 1-szej rocznicy Chrztu - int. Rodzice

Środa, 26 V 2021 - Wspomnienie św. Filipa Neri

10.30 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Adasia w dniu Jego urodzin

Czwartek, 27 V 2021 - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

10.30 śp. ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski

19.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mamy Zofii - int. Córka O. Gronka

Piątek, 28 V 2021

10.30 śp. mama Bronisława, Ojciec Jan, Mama Józefa i Siostra Bogumiła - int. A. Ignatowicz

18.00 SPOWIEDŻ DZIECI I-KOMUNIJNYCH I ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH

80-LECIE URODZIN KS. SENIORA KAN. JANA GŁÓWCZYKA

Sobota, 29 V 2021 - Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

18.00 1) śp. Jan Karcz - int. Córka

2) śp. Kazimierz Ziółkowski (2 roczn. śmierci) - Int. Małżonka, Córki i Wnuki

Niedziela, 30 V 2021 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.00 w intencji Parafian

9.00 śp. Rodzice Mieczysław i Olga, Synowie Roman i Wacław, córka Leokadia - int. A. Ignatowicz

11.00     (online) w intencji Dzieci I-komunijnych

13.00     (online) w intencji Dzieci I-komunijnych

18.00     o błogosławieństwo Boże dla Dzieci Marco i Adrianki z okazji ich urodzin - int. kochający Rodzice