• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Zapraszamy na nasze nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
 • Godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek, ze względu na próby dzieci I-komunijnych, o godz. 20.00 i w piątek o godz. 19.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Od ubiegłego piątku trwamy na modlitwie w czasie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, prosząc o błogosławieństwo Boże dla młodzieży bierzmowanej i dzieci I-komunijnych. 
 • Wspólnota modlitewna zaprasza na czuwanie modlitewne przez uroczystością Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę. Rozpoczyna się ona Mszą św. o godz. 18.00, sprawowanej w intencji wspólnoty.
 • Spowiedź dla dzieci I-komunijnych i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w piątek, 28 maja, o godz. 18.00. Uroczystość pierwszej Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 30 maja, na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. Te Msze św. zarezerwowane będą wyłącznie dla rodzin dzieci I-komunijnych.
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień tego roku. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii (plan w gablotce). Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • W piątek, 28 maja, podczas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci I-komunijne, parafia nasza składać będzie życzenia Księdzu Seniorowi Kanonikowi Janowi Główczykowi z okazji jego 80-tych urodzin.
 • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.  
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 • Sanktuarium Maryjne w Walsingham zachęca do codziennego odmawiania różańca w miesiącu maju w intencji naszych rodzin i całego narodu. Wyznacza trzy szczególne dni: 24 maja, święto Maryi, Matki Kościoła, jako dzień modlitw  za młodzież szkolną i akademicką, 30 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jako dzień wspólnej modlitwy różańcowej wszystkich parafii w Wielkiej Brytanii, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP, bp John Keenan o godz. 20.00 poprowadzi online wspólny różaniec dziękczynny za wszelkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.walsingham.org.uk.
 • PODZIĘKOWANIE: Składamy najserdeczniejsze podziękowania magistrom teologii, pani Darii Łysik i panu Piotrowi Biegańskiemu, za ofiarne całoroczne przygotowanie naszej młodzieży do sakramentu bierzmowania. 
 • POGRZEB: 18 kwietnia zmarł śp. Ryszard Keber, lat 70, ostatnio zamieszkały w Weavers Care Home. Jego pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley w najbliższą środę o godz. 15.45. Niech dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £381.02;

Fundacja Jana Pawła II: £400.36;

Gift Aid: £533.00;

Świece: £40.90;

Ofiara na Grotę Matki Bożej: bezimiennie £ 60.00; A. Pawlikowska £ 30.00; W. Potrykus £ 20.00; A. Mizera £ 30.00; H. Jankowski £ 20.00; C. Czempka £ 30.00; E., B. Skowrońscy £ 30.00; M. Woleński £ 20.00; B., P. Zakrzewscy £ 40.00; M. Ćwiok £ 20.00; J. Napawa £ 200.00; D. Wappa £ 20.00; M., R. Kalisz £ 30.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 16 V 2021 - Wniebowstąpienie Pańskie

9.00     śp. Maria i Józef Zielscy - int. Dzieci z Rodzinami

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Mąż Roman, Rodzice Mieczysław i Olga, Brat Wacław i Siostra Leokadia - int. A. Ignatowicz

18.00 śp. Jarosława Pycia (1 roczn. śmierci) - int. Rodzina

 

Poniedziałek, 17 V 2021

10.30 dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i dalszą opiekę Matki Najświętszej - int. A. Pacyga

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 18 V 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Jasi Waglewskiej - int. Koleżanki

19.00 1) o błogosławieństwo Boże dla Liamka English z okazji jego 3-cich urodzin - int. kochająca Mama z Bratem Natanem

2) o błogosławieństwo Boże dla Szymonka z okazji jego 5-tych urodzin - int. kochająca Mama

Środa, 19 V 2021

10.30 śp. Emil Piórkowski i zmarli z Rodziny - int. J. Piórkowska

15.45 CANLEY: Pogrzeb śp. Ryszarda Kebera

Czwartek, 20 V 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Wiktorii Suchockiej z okazji jej 15-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Rodzeństwo

19.00 śp. Teresa Skurska i Krystyna Ćwiklińska - int. Córki

Piątek, 21 V 2021

10.30 dziękczynna za dar życia - int. Kasia

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU 

Sobota, 22 V 2021 - Wspomnienie św. Rity z Cascii

18.00 o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego przez ręce Matki Bożej dla Grupy Modlitewnej w Coventry

CZUWANIE MODLITEWNE

Niedziela, 23 V 2021 - Zesłanie Ducha Świętego

9.00     śp. Rodzice Salomea i Zygmunt Jankowscy, Siostry Urszula i Maria Jankowskie - int. Syn i Brat H. Jankowski

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) śp. Rodzice Stanisława i Kazimierz Januszko i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Anny i Adama Turek w podziękowaniu za trudy wychowania w 40-te urodziny Córki