• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Nie możemy, jak co roku, celebrować rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja w naszym klubie. Ale pamiętamy o tym ważnym dla każdego Polaka święcie. Dzieci Polskiej Szkoły Sobotniej serdecznie zapraszają na specjalną lekcję historii o tej rocznicy. Uczniowie klas: Reception, drugich i szóstych przygotowali  rozśpiewany reportaż, do obejrzenia którego zapraszamy 2 maja po Mszy św. o godzinie 11.00. Ten krótki film będzie można obejrzeć również na stronie Polskiej Szkoły Sobotniej i na YouTube. Serdecznie zapraszamy.
 • W poniedziałek przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i wyjątkowo, ze względu na próbę dzieci I-komunijnych, o godz. 20.00. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski. 
 • W tym dniu rozpoczynamy też nasze nabożeństwa majowe. Będą się one odbywały w ciągu tygodnia po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
 • W czwartek przypada Święto św. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Akt Oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek, po wieczornej Mszy św., odbędzie się spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 • BIERZMOWANIE: Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej odbędzie się w czwartek, 13 maja, o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy św. będzie próba. Uroczystości bierzmowania udzieli ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, w piątek, 14 maja, podczas wieczornej Mszy św.
 • I KOMUNIA ŚW.: Spowiedź dla dzieci I-komunijnych i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w piątek, 28 maja, o godz. 18.00. Uroczystość pierwszej Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 30 maja, na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. Te Msze św. zarezerwowane są wyłącznie dla rodzin dzieci I-komunijnych.
 • Za tydzień we wszystkich polskich parafiach przeprowadzona będzie obowiązkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II. Jest to organizacja kościelna, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II  w dniu 16 października 1981 r., której celem jest popieranie i realizację inicjatyw o charakterze edukacyjnym, naukowym, kulturalnym, religijnym i charytatywnym, związanych z pontyfikatem Ojca Świętego.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.  
 • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień 2021. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii. Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 • PRZYPOMNIENIE: Dzisiaj jest ostatni dzień na dokonanie powszechnego spisu ludności Census 2021, obowiązkowego dla wszystkich mieszkańców Wysp Brytyjskich. Więcej informacji na www.census.gov.uk. 
 • Sanktuarium Maryjne w Walsingham zachęca do codziennego odmawiania różańca w miesiącu maju w intencji naszych rodzin i całego narodu. Wyznacza trzy szczególne dni: 24 maja, święto Maryi, Matki Kościoła, jako dzień modlitw  za młodzież szkolną i akademicką, 30 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jako dzień wspólnej modlitwy różańcowej wszystkich parafii w Wielkiej Brytanii, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP, bp John Keenan o godz. 20.00 poprowadzi online wspólny różaniec dziękczynny za wszelkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.walsingham.org.uk.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca:    £  467.10;

Gift Aid:            £  176.00;

Świece:             £    34.88;

Ofiara na Grotę Matki Bożej:                        M. Tełowska £ 20.00; M. Łączna £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 2 V 2021 - V Niedziela Wielkanocna

9.00      o błogosławieństwo Boże dla Alicji z okazji 1-szych urodzin

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże dla Synów, Synowych, Wnuków, Wnuczek i swoje własne - int. Matka i Babcia

18.00 śp. Zbigniew Garlicki - int. Małżonka

Poniedziałek, 3 V 2021 - Uroczystość NMP, Królowej Polski

10.30 śp. Mariusz Dąbrowski - int. Rodzice i Brat

20.00 śp. Stefania Sycz (4 roczn. śmierci) - int. Wnuczka Wioletta z Rodziną

Wtorek, 4 V 2021 - Wspomnienie św. Floriana, Męczennika

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ariny i Marka - int. Marta z Rodziną

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ireny Szwebs z okazji jej 70-tych urodzin - int. J. Strumidło

Środa, 5 V 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Eulalii Buziewskiej z okazji jej 93-cich urodzin - int. Siostra T. Wronkowska z Rodziną

Czwartek, 6 V 2021 - Święto św. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów

10.30 śp. Janina Mindak i zmarli z rodzin Pokój i Mindak - int. Z. Kamińska

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Nikolki z okazji jej 8-mych urodzin oraz dla Janusza z okazji jego 40-tych urodzin - int. kochająca Mama i Małżonka

Piątek, 7 V 2021

10.30 śp. Rodzice Zofia i Ignacy Ferenc - int. A. Gradkowska

19.00 śp. Jan i Hildegarda Kolasińscy, Córka Bożena

Sobota, 8 V 2021 - Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika

18.00 1) o błogosławieństwo Boże dla Magdaleny z okazji jej urodzin

2) o błogosławieństwo Boże dla Pawła Kamińskiego i Damiana Pugno - int. Przyjaciele

Niedziela, 9 V 2021 - VI Niedziela Wielkanocna

  9.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) w intencji Ojczyzny

18.00 o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla Pawła z okazji jego urodzin  - int. Małżonka i Dzieci