• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj, po wieczornej Mszy św.
 • BIERZMOWANIE: Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej odbędzie się w czwartek, 13 maja, o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy św. będzie próba. Uroczystości bierzmowania udzieli ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, w piątek, 14 maja, podczas wieczornej Mszy św.
 • I KOMUNIA ŚW.: Spowiedź dla dzieci I-komunijnych i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w piątek, 28 maja, o godz. 18.00. Uroczystość pierwszej Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 30 maja, na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. Poświęcenie świec, modlitewników i różańców będzie miała miejsce w sobotę, 1 maja, na zakończenie zajęć w Polskiej Szkole Sobotniej.
 • W sobotę, 1 maja, zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.
 • W poniedziałek, 3 maja, rozpoczynamy nasze nabożeństwa majowe. Będą się one odbywały po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.  
 • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
 • Sanktuarium Maryjne w Walsingham zachęca do codziennego odmawiania różańca w miesiącu maju w intencji naszych rodzin i całego narodu. Wyznacza trzy szczególne dni: 24 maja, święto Maryi, Matki Kościoła, jako dzień modlitw  za młodzież szkolną i akademicką, 30 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jako dzień wspólnej modlitwy różańcowej wszystkich parafii w Wielkiej Brytanii, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP, bp John Keenan o godz. 20.00 poprowadzi online wspólny różaniec dziękczynny za wszelkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.walsingham.org.uk.

OKRUCHY SŁOWA: o. Wojciech Surówka OP

Czwarta niedziela Wielkanocy nazywana jest w Kościele Niedzielą Dobrego Pasterza. Czytania ukazują postać Chrystusa, Dobrego Pasterza, ale równocześnie wyjaśniają, w jaki sposób realizuje się w Kościele powołanie pasterza.

Pasterz prowadzi owce, one zaś postępują za nim, ponieważ znają jego głos. W prosty sposób prawdę tę przypomina nam papież Franciszek, który powtarza, że pasterz powinien pachnieć jak owce. Jeśli pasterz zna owce, one będą gotowe pójść za nim. Pasterz Kościoła powinien być bliski ludziom, których prowadzi. Z drugiej strony, jak mówi Jezus, owce powinny znać głos pasterza. Apostoł Piotr odpowiada wprost na pytanie słuchaczy: „Nawróćcie się i przyjmijcie chrzest!”. Nie owija w bawełnę i nie stara się przypodobać owcom. Został wyznaczony na pasterza po to, by prowadzić do owczarni, i – jak czytamy we fragmencie z Dziejów Apostolskich – „przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz”. Bliskość pasterza i owiec, ich poznanie powinno być wzajemne.

Potrzebny jest jeszcze jeden element, który gwarantuje sukces misji pasterza. Wspomina o nim w drugim czytaniu apostoł Piotr. „Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami”. Nie jest możliwe wypełnienie powołania pasterza, jeśli nie jest się gotowym na krzyż i cierpienie. Benedykt XVI w homilii inaugurującej pontyfikat mówił: „Jedną z podstawowych cech pasterza powinna być zdolność miłowania powierzonych mu ludzi tak, jak kocha Chrystus, któremu służy. (…) Paść – znaczy kochać. A miłowanie oznacza także gotowość do cierpienia”.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca: £415.88;

Gift Aid: £186.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 25 IV 2021 - IV Niedziela Wielkanocna

9.00 śp. Matylda i Stanisław Hajkowscy - int. T. Rutkowska

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże dla Eleonory i Bogusława Skowrońskich z okazji 40-tej rocznicy ich małżeństwa

18.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski Boże dla rodziny English 

Poniedziałek, 26 IV 2021 - Wspomnienie dowolne św. Joanny Beretty Molli

10.30 1) w Bogu wiadomej intencji

2) o błogosławieństwo Boże dla Faustynki z okazji jej 7-mych urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 27 IV 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Oliwii z okazji jej 2-gich urodzin

19.00 śp. Lucjan Kuliński (roczn. śmierci)

Środa, 28 IV 2021

10.30 1) śp. Krzysztof Tełowski - int. B. Kitt

2) śp. Ewa Higgitt - int. A. Telus

Czwartek, 29 IV 2021 - Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Kingi Chrobok - int. Mama Chrzestna

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Natalii i Michała z okazji 10-tej rocznicy ślubu

Piątek, 30 IV 2021

10.30 śp. Rodzice Sabina i Ludwik Siemieńczuk, Stanisława i Edward Siemieńczuk - int. T. Garlicka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 1 V 2021 - Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Kasi Łuszcz z okazji 8-mych urodzin - int. kochający Rodzice i Rodzeństwo

Niedziela, 2 V 2021 - V Niedziela Wielkanocna

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Alicji z okazji 1-szych urodzin

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże dla Synów, Synowych, Wnuków, Wnuczek i swoje własne - int. Matka i Babcia

18.00 śp. Zbigniew Garlicki - int. Małżonka