• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż znajdujemy się w lockdownie. Możemy jednak uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele są sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na pandemię znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest przy balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Najbliższą Drogę Krzyżową na wieczornej Mszy św. poprowadzą Kadeci Maltańscy. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy w Wielkiej Brytanii Dzień Matki. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na specjalnie na ten dzień przygotowany przez uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej 12-minutowy film / program. Będą piosenki, życzenia, wiersze, kartki. Wszystko dla naszych Mam. 
 • Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania - w przyszłą niedzielę, 14 marca, po wieczornej Mszy św. Sakramentu udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie miała miejsce w Wielkim Tygodniu, w poniedziałek, 29 marca, w godz. 17.00-19.00. Będą kapłani z sąsiednich parafii.
 • Na balaskach wciąż wyłożone są kalendarze misyjne na rok 2021. Cena jednego egzemplarza wynosi £2.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Instytut Studiów nad Rodziną i Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zapraszają do udziału w szkoleniu liderów polonijnych z zakresu doradztwa rodzinnego „Pomagam sobie – pomagam innym”. Celem szkolenia jest kształcenie praktycznych umiejętności w towarzyszeniu małżeństwom w oparciu o interdyscyplinarną wiedzę z nauk o rodzinie. Szkolenie adresowane jest do osób już zaangażowanych lub pragnących się zaangażować w duszpasterstwo rodzin i towarzyszenie małżonkom. To ostatnia okazja, aby wziąć udział w szkoleniu. Rozpoczęcie w najbliższy weekend, 13-14 marca. Więcej informacji w zakrystii.
 • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.  
 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ONLINE: Dzisiaj polecamy wyśmienite rekolekcje wielkopostne z bpem Arturem Ważnym  pt. „Ojcowskie Serce”, nawiązujące do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa. Znaleźć je można na stronie internetowej Profeto, prowadzonej przez ks. Michała Olszewskiego SCJ, który miał w tym roku głosić rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Są tam już wygłoszone dwie pierwsze nauki. Link do strony: https://profeto.pl/kategorie/rekolekcje-internetowe. Więcej propozycji dobrych wielkopostnych rekolekcji możemy znaleźć na stronie eKai: https://ekai.pl/wielki-post-w-czasie-pandemii-rekolekcje-online/.
 • POGRZEB: W poniedziałek, 22 lutego, w szpitalu Walsgrave zmarł zaopatrzony sakramentami świętymi śp. Mirosław Wyrzykowski, lat 67. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszej parafii w piątek, 12 marca, o godz. 9.00. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £401.49;

Gift Aid: £228.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 7 III 2021 - III Niedziela Wielkiego Postu

9.00 śp. Zbigniew Śmiga (7 roczn. śmierci), Marysia Porosło (3 roczn. śmierci) - int. Siostra i Rodzice z Dziećmi

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 (online) śp. Stanisław Strumidło, zmarli z rodz. Strumidło, Grabke, Krajewskich i Dmochowskich - int. J. Strumidło

18.00 śp. Mieczysław Zygmunt (13 roczn. śmierci) i zmarli z Rodziny

Poniedziałek, 8 III 2021

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 9 III 2021

10.30 o zdrowie i pomyślny przebieg leczenia dla Agnieszki, o siły i Boże błogosławieństwo dla niej i całej Rodziny - int. Marta z Rodziną

19.00 w intencji Parafian

Środa, 10 III 2021

10.30 1) śp. Helena i Kazimiera Szal - int. Z. Kamińska

2) śp. Mieczysław Sztucki (3 roczn. śmierci), jego Rodzice Alojzy i Maria - int. M. Sztucka z Rodziną

Czwartek, 11 III 2021

10.30 o Boże błogosławieństwo dla Szymona Łuszcza z okazji 12-tych urodzin - int. Kochający Rodzice i Rodzeństwo

19.00 śp. Róża i Henryk Składny - int. Rodzina Czempka

Piątek, 12 III 2021

9.00 POGRZEB: śp. Mirosław Wyrzykowski

10.30 śp. Bracia Bogdan, Ryszard, Zbigniew i Waldemar Ferenc - int. Siostra A. Gradkowska + DROGA KRZYŻOWA

19.00 śp. Ola Kopiec - int. Rodzina Czempka + DROGA KRZYŻOWA (Kadeci Maltańscy)

Sobota, 13 III 2021

18.00 śp. Tadeusz Leśnik, Tomasz i Józef Zimmerman - int. Daniela z Rodziną + CHRZEST: Patryk Jan Pyka

Niedziela, 14 III 2021 - IV Niedziela Wielkiego Postu - Dzień Matki

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Aliny Porosło z okazji 1-szych urodzin - int. Kochający Rodzice z Siostrą

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 (online) w intencji wszystkich Mam

18.00 o dar nieba dla zmarłych z rodzin Kisiel i Lenartowicz