• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż znajdujemy się w lockdownie. Możemy jednak uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele są sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na pandemię znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest przy balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy parafialne. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek po Komunii św. wspólnie odmówimy Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.                                                                                                                                                                                                   
 • Na balaskach wciąż wyłożone są kalendarze misyjne na rok 2021. Cena jednego egzemplarza wynosi £2.
 • Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 14 marca, po wieczornej Mszy św. Sakramentu udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Instytut Studiów nad Rodziną i Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zapraszają do udziału w szkoleniu liderów polonijnych z zakresu doradztwa rodzinnego „Pomagam sobie – pomagam innym”. Celem szkolenia jest kształcenie praktycznych umiejętności w towarzyszeniu małżeństwom w oparciu o interdyscyplinarną wiedzę z nauk o rodzinie. Szkolenie adresowane jest do osób już zaangażowanych lub pragnących się zaangażować w duszpasterstwo rodzin i towarzyszenie małżonkom. Rozpoczęcie w weekend, 13-14 marca. Więcej informacji w zakrystii.
 • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.
 • PODZIĘKOWANIE: Moi Kochani! Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim za okazane wsparcie finansowe, za zaangażowanie w akcję pomocy Natankowi. Za podanie nam pomocnej dłoni, dajecie nam wiarę na lepsze jutro. Tak jak pisał św. Jan Paweł ll „Człowiek jest nie wielki przez to co posiada i nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzięki się z innymi". Uzbierane zostało £1341,- Bóg zapłać! Natanek z rodzicami.
 • Jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć się do zbiórki dla chorego Natanka, proszę ofiarę w kopercie dostarczyć do zakrystii.
 • PODZIĘKOWANIE: Znany amerykański benedyktyn, o. David Steindl-Rast OSB powiedział: „W codziennym życiu wyraźnie widać, że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi”. Mamy dzisiaj taką potrzebę, aby wyrazić naszą wdzięczność Łukaszowi Fabirkiewiczowi (który w tym tygodniu wyjechał na stałe do Polski, ale jesteśmy przekonani, że słowa te dotrą do niego) za jego obecność w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za wiele godzin spędzonych przy obsłudze technicznej naszych parafialnych i szkolnych uroczystości, za transmisje Mszy św. podczas trwania pandemii, za udział w spotkaniach Rady Parafialnej, za otwarte serce i czas, kiedy była taka potrzeba. Najpiękniejszą rzeczą, jaką można komuś ofiarować, to pomyśleć o nim. Wystarczy myśl, by być blisko, nawet wtedy, gdy tak wiele kilometrów dzieli… Bóg zapłać, Łukaszu!
 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ONLINE: Dzisiaj polecamy wyśmienite rekolekcje wielkopostne z bpem Arturem Ważnym  pt. „Ojcowskie Serce”, nawiązujące do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa. Znaleźć je można na stronie internetowej Profeto, prowadzonej przez ks. Michała Olszewskiego SCJ, który miał w tym roku głosić rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Są tam już wygłoszone dwie pierwsze nauki. Link do strony: https://profeto.pl/kategorie/rekolekcje-internetowe. Więcej propozycji dobrych wielkopostnych rekolekcji możemy znaleźć na stronie eKai: https://ekai.pl/wielki-post-w-czasie-pandemii-rekolekcje-online/ 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN 

Taca niedzielna: £408.41;

Taca - Popielec: £281.83;

Gift Aid: £313.00;

Ofiara na kościół: M. Sztucka £ 30.00;

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: T. Rutkowska £ 20.00; J. Rutkowski £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 28 II 2021 - II Niedziela Wielkiego Postu

9.00 dziękczynno-błagalna w dniu urodzin Hani i Joasi Łakomiec z prośbą o dalsze łaski - int. Tata, Mama, Siostry i Brat

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 (online) o radość życia wiecznego dla wszystkich zmarłych z Koła Seniorów

18.00 śp. Krzysztof, Krystyna, Ryszard, Czesław i Anna Macugowscy, Stanisława i Henryk Romańscy

Poniedziałek, 1 III 2021

10.30 1) śp. Maria i Jan Szal - int. Córka z Rodziną

2) o błogosławieństwo Boże dla Adasia z okazji 4-tych urodzin i dla Alicji z okazji 2-gich urodzin - int. kochający Rodzice i braciszek Kubuś

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 2 III 2021

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

19.00 śp. Teresa Skurska i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące

Środa, 3 III 2021

10.30 o zdrowie dla Ewy Wysockiej - int. Bogumiła Chodkowska

Czwartek, 4 III 2021 - Święto św. Kazimierza, Królewicza

10.30 śp. Kazimierz i Stanisława Januszko i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska

19.00 o cud uzdrowienia dla Oli Kopiec - int. Rodzina Czempka

Piątek, 5 III 2021

10.30 śp. Sylwester Grabowski - int. M. Łączna + DROGA KRZYŻOWA

19.00 w intencji Parafian + DROGA KRZYŻOWA (Apost. Miłosierdzia Boż.)

Sobota, 6 III 2021

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Longina Szymkowiak (m-c po śmierci), Janina Kowalska (27 roczn. śmierci) - int. Dzieci z Rodzinami

Niedziela, 7 III 2021 - III Niedziela Wielkiego Postu

9.00 śp. Zbigniew Śmiga (7 roczn. śmierci), Marysia Porosło (3 roczn. śmierci) - int. Siostra i Rodzice z Dziećmi

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 (online) śp. Stanisław Strumidło, zmarli z rodz. Strumidło, Grabke, Krajewskich i Dmochowskich - int. J. Strumidło

18.00 śp. Mieczysław Zygmunt (13 roczn. śmierci) i zmarli z Rodziny