• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od pewnego czasu znajdujemy się w lockdownie. Możemy jednak uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele są sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Dzisiaj - specjalna zbiórka na chorego Natanka Pankowskiego, który bardzo potrzebuje naszego wsparcia materialnego.
 • Kadetów Maltańskich zapraszamy dzisiaj online na spotkanie integracyjne o godz. 16.00.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W czwartek, ze względu na udział kapłanów w pogrzebie ks. kan. Edwarda Stachurskiego w Reading, nie będzie Mszy św. porannej. Nieczynne w tym dniu będzie biuro parafialne. Zapraszamy natomiast na Mszę św. o godz. 19.00.
 • W piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz. 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy parafialne. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • W piątek nie będzie Mszy św. porannej o godz. 10.30, ze względu na pogrzeb śp. Janiny Kułak, lat 97, o godz. 10.45. Ze względu na ograniczenia liczby osób w czasie pogrzebu w kościele, prosimy o zgłoszenie w zakrystii swojej obecności na uroczystości pogrzebowej. Polecajmy w naszych modlitwach naszą zmarłą Miłosierdziu Bożemu. 
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na pandemię znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest przy balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Na balaskach wciąż wyłożone są kalendarze misyjne na rok 2021. Cena jednego egzemplarza wynosi £2.
 • Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 14 marca, po wieczornej Mszy św. Sakramentu udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Na balaskach możemy zabrać ze sobą list ks. prał. Stefana Wylężka, Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii na I Niedzielę Wielkiego Postu.
 • Dla zainteresowanych na balaskach wyłożony jest również list bpa Wiesława Lechowicza, przewodniczącego Komisji KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej dotyczący szczepień przeciwko COVID-19.
 • Instytut Studiów nad Rodziną i Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zapraszają do udziału w szkoleniu liderów polonijnych z zakresu doradztwa rodzinnego „Pomagam sobie – pomagam innym”. Celem szkolenia jest kształcenie praktycznych umiejętności w towarzyszeniu małżeństwom w oparciu o interdyscyplinarną wiedzę z nauk o rodzinie. Szkolenie adresowane jest do osób już zaangażowanych lub pragnących się zaangażować w duszpasterstwo rodzin i towarzyszenie małżonkom. Rozpoczęcie w weekend, 13-14 marca. Więcej informacji w zakrystii.
 • Istnieje możliwość wzięcia udziału  w Warsztatach dla Małżeństw „Wprowadzenie do Dialogu” online, które odbędą się w najbliższą sobotę, 27 lutego, od godz. 16.00. Dialog pomaga na przezwyciężenie tego, co dzieli i szukanie tego, co łączy. Dialog nie oznacza zapominania o trudnej przeszłości, ale pomaga z nadzieją patrzeć w przyszłość. Więcej informacji w zakrystii.
 • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.

Musimy narodzić się na nowo z wody i z Ducha. Musimy też zostać ochrzczeni Duchem Świętym i mocą. W Duchu Świętym nadeszło Królestwo Boże w mocy i prawdzie. Kto porzuci grzechy i uwierzy w dobrą nowinę, staje się prawdziwie wolnym uczestnikiem Królestwa Chrystusowego. Ewangelia Boża o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym to jedyny ratunek dla upadłego i zgubionego świata. Chrystus doznał cierpień i zapłacił za wszystkie grzechy. Jedyny prawy i sprawiedliwy, cierpiał za winnych i nieprawych - tak pojednał nas z Bogiem na wieki.

Marek Ristau


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £400.37;

Gift Aid: £192.00;

Świece: £42.04;

Biuletyny: £22.62;

Ofiara na kościół: H. Jankowski £ 300.00; A. Ignatowicz £ 50.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £ 100.00;  bezimiennie (na Grotę MB) £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 Niedziela, 21 II 2021 - I Niedziela Wielkiego Postu

9.00 śp. Tatianna, Mikołaj, Michał i Władysława Osieccy

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 (online) śp. Eugenia Michalska i zmarli z Rodziny, Hania i Stefan Ciecierscy - int. D. Maciejewska 

18.00 śp. Patrycja i o łaski potrzebne dla Jej Rodziny

Poniedziałek, 22 II 2021 - Święto Katedry św. Piotra

10.30 1) o zdrowie dla Agnieszki i błogosławieństwo Boże dla Marty

2) śp. Aleksandra Kurgan (w dniu jej urodzin)

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 23 II 2021

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

19.00 o błogosławieństwo Boże, prowadzenie i dary Ducha Świętego i wzmocnienie Bożej wiary dla Wspólnoty Modlitewnej w Coventry

Środa, 24 II 2021

10.30 1) o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego

2) śp. Jan, Leszek i Henryk Pietruszkiewicz - int. Siostra F. Vincent

Czwartek, 25 II 2021

10.30 READING: Pogrzeb śp. ks. kan.  Edwarda Stachurskiego 

19.00 o zdrowie dla Taty Józefa - int. Rodzina Gronków

Piątek, 26 II 2021

10.45 POGRZEB śp. Janiny Kułak

19.00 śp. Arkadiusz Trzebuniak - int. Przyjaciele + DROGA KRZYŻOWA

Sobota, 27 II 2021

18.00 śp. James Giltrap - int. K. Czempka

Niedziela, 28 II 2021 - II Niedziela Wielkiego Postu

9.00 dziękczynno-błagalna z dniu urodzin Hani i Joasi Łakomiec z prośbą o dalsze łaski - int. Tata, Mama, Siostry i Brat

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 (online) o radość życia wiecznego dla wszystkich zmarłych z Koła Seniorów

18.00 śp. Krzysztof, Krystyna, Ryszard, Czesław i Anna Macugowscy, Stanisława i Henryk Romańscy