• Od pewnego czasu znajdujemy się w lockdownie. Możemy jednak uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele są sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
  • Dzisiaj - specjalna zbiórka na chorego Natanka Pankowskiego, który bardzo potrzebuje naszego wsparcia materialnego.
  • Kadetów Maltańskich zapraszamy dzisiaj online na spotkanie integracyjne o godz. 16.00.
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W czwartek, ze względu na udział kapłanów w pogrzebie ks. kan. Edwarda Stachurskiego w Reading, nie będzie Mszy św. porannej. Nieczynne w tym dniu będzie biuro parafialne. Zapraszamy natomiast na Mszę św. o godz. 19.00.
  • W piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz. 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy parafialne. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
  • W piątek nie będzie Mszy św. porannej o godz. 10.30, ze względu na pogrzeb śp. Janiny Kułak, lat 97, o godz. 10.45. Ze względu na ograniczenia liczby osób w czasie pogrzebu w kościele, prosimy o zgłoszenie w zakrystii swojej obecności na uroczystości pogrzebowej. Polecajmy w naszych modlitwach naszą zmarłą Miłosierdziu Bożemu.
  • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na pandemię znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest przy balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
  • Na balaskach wciąż wyłożone są kalendarze misyjne na rok 2021. Cena jednego egzemplarza wynosi £2.
  • Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 14 marca, po wieczornej Mszy św. Sakramentu udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
  • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
  • Na balaskach możemy zabrać ze sobą list ks. prał. Stefana Wylężka, Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii na I Niedzielę Wielkiego Postu.
  • Dla zainteresowanych na balaskach wyłożony jest również list bpa Wiesława Lechowicza, przewodniczącego Komisji KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej dotyczący szczepień przeciwko COVID-19.
  • Instytut Studiów nad Rodziną i Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zapraszają do udziału w szkoleniu liderów polonijnych z zakresu doradztwa rodzinnego „Pomagam sobie – pomagam innym”. Celem szkolenia jest kształcenie praktycznych umiejętności w towarzyszeniu małżeństwom w oparciu o interdyscyplinarną wiedzę z nauk o rodzinie. Szkolenie adresowane jest do osób już zaangażowanych lub pragnących się zaangażować w duszpasterstwo rodzin i towarzyszenie małżonkom. Rozpoczęcie w weekend, 13-14 marca. Więcej informacji w zakrystii.
  • Istnieje możliwość wzięcia udziału  w Warsztatach dla Małżeństw „Wprowadzenie do Dialogu” online, które odbędą się w najbliższą sobotę, 27 lutego, od godz. 16.00. Dialog pomaga na przezwyciężenie tego, co dzieli i szukanie tego, co łączy. Dialog nie oznacza zapominania o trudnej przeszłości, ale pomaga z nadzieją patrzeć w przyszłość. Więcej informacji w zakrystii.
  • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.

Musimy narodzić się na nowo z wody i z Ducha. Musimy też zostać ochrzczeni Duchem Świętym i mocą. W Duchu Świętym nadeszło Królestwo Boże w mocy i prawdzie. Kto porzuci grzechy i uwierzy w dobrą nowinę, staje się prawdziwie wolnym uczestnikiem Królestwa Chrystusowego. Ewangelia Boża o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym to jedyny ratunek dla upadłego i zgubionego świata. Chrystus doznał cierpień i zapłacił za wszystkie grzechy. Jedyny prawy i sprawiedliwy, cierpiał za winnych i nieprawych - tak pojednał nas z Bogiem na wieki.

Marek Ristau

Biuletyny: £22.62;

Ofiara na kościół: H. Jankowski £ 300.00; A. Ignatowicz £ 50.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £ 100.00;  bezimiennie (na Grotę MB) £ 50.00;

Niedziela, 21 II 2021 - I Niedziela Wielkiego Postu

9.00 śp. Tatianna, Mikołaj, Michał i Władysława Osieccy

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 (online) śp. Eugenia Michalska i zmarli z Rodziny, Hania i Stefan Ciecierscy - int. D. Maciejewska