• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od pewnego czasu znajdujemy się w lockdownie. Możemy jednak uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele są sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W tym tygodniu rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową odprawione będą dwie Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Podczas nich nastąpi błogosławieństwo i posypanie popiołem. Środa Popielcowa jest w całym Kościele szczególnym dniem pokuty, w którym, tak jak i w Wielki Piątek, obowiązuje zachowanie ścisłej wstrzemięźliwości i postu. Post zalecany jest również we wszystkie piątki roku kościelnego.
 • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy grupy parafialne. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
 • Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Szkoła ze względu na pandemię znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Kadetów Maltańskich zapraszamy na specjalną Mszę św. w sobotę, 20 lutego, o godz. 18.00. A spotkanie integracyjne online odbędzie się na drugi dzień, w niedzielę, 21 lutego, o godz. 16.00.
 • Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 14 marca, po wieczornej Mszy św. Sakramentu udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okroj, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Na balaskach wciąż wyłożone są kalendarze misyjne na rok 2021. Cena jednego egzemplarza wynosi £2.
 • Za tydzień odbędzie się specjalna zbiórka na chorego Natanka Pankowskiego, który bardzo potrzebuje naszego wsparcia materialnego.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Instytut Studiów nad Rodziną i Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zapraszają do udziału w szkoleniu liderów polonijnych z zakresu doradztwa rodzinnego „Pomagam sobie – pomagam innym”. Celem szkolenia jest kształcenie praktycznych umiejętności w towarzyszeniu małżeństwom w oparciu o interdyscyplinarną wiedzę z nauk o rodzinie. Szkolenie adresowane jest do osób już zaangażowanych lub pragnących się zaangażować w duszpasterstwo rodzin i towarzyszenie małżonkom. Rozpoczęcie w weekend, 13-14 marca. Więcej informacji w zakrystii.
 • Istnieje możliwość wzięcia udziału  w Warsztatach dla Małżeństw „Wprowadzenie do Dialogu” online, które odbędą się w sobotę, 27 lutego, od godz. 16.00. Dialog pomaga na przezwyciężenie tego, co dzieli i szukanie tego, co łączy. Dialog nie oznacza zapominania o trudnej przeszłości, ale pomaga z nadzieją patrzeć w przyszłość. Więcej informacji w zakrystii.
 • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza online na Kongres Młodzieży Polonijnej w sobotę, 20 lutego. Drodzy młodzi Przyjaciele, w związku ze zbliżającym się świętem zakochanych, tematyka kolejnego Kongresu Młodzieży Polonijnej online poświęcona będzie relacjom miłosnym. Gośćmi Kongresu będą państwo Gomułkowie, którzy dadzą świadectwo swojej miłości w pragnieniu dzielenia się dobrem z innymi. Zapraszamy Was serdecznie i prosimy zaproście na to spotkanie swoich przyjaciół w tym swoje sympatie! Więcej informacji w zakrystii.
 • POGRZEB: Pogrzeb śp. Janiny Kułak, l. 97 odbędzie się w piątek, 26 lutego, o godz. 10.45, w naszym kościele parafialnym. Ze względu na ograniczenia liczby osób w czasie pogrzebu w kościele, prosimy o zgłoszenie w zakrystii swojej obecności na uroczystości pogrzebowej. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszą zmarłą radością życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca niedzielna: £533.76;

Taca - MB Gromnicznej: £104.82;

Gift Aid: £292.00;

Ofiara na kościół: E. Schulha £50.00; F. Vincent £40.00; Żłóbek £89.81; Z.K. (Grota MB Bożej) £ 500.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 14 II 2021 - VI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Janina i Stanisław Skowrońscy - int. Syn z Małżonką

11.00 (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 śp. Stanisław Wolski

Poniedziałek, 15 II 2021

10.30 1) śp. Kazimierz Fabirkiewicz (1 roczn. śmierci) - int. Syn

2) śp. Pelagia Okroj, mama bpa Arkadiusza Okroja z Pelplina

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 16 II 2021

10.30 śp. Wacław Kamiński - int. Małżonka z Rodziną

19.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Tomasza Kocińskiego z okazji jego 40-tych urodzin i dla syna Gabrysia

Środa, 17 II 2021 - Popielec

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Łukasza Stankiewicza z okazji jego 40-tych urodzin - int. Małżonka i Córka

19.00 o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Dominika Musiała z okazji jego 20-tych urodzin - int. Rodzice i Siostry

Czwartek, 18 II 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Marka z okazji jego urodzin - int. Rodzina 

19.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Jadwigi Kuleszy - int. Córka Małgosia

Piątek, 19 II 2021

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego + DROGA KRZYŻOWA

19.00 śp. Stanisław i Matylda Hajkowscy - int. T. Rutkowska + DROGA KRZYŻOWA

Sobota, 20 II 2021

18.00 śp. Ryszarda Kopiec - int. K. Czempka

SPOTKANIE FORMACYJNE KADETÓW ZAKONU MALTAŃSKIEGO

Niedziela, 21 II 2021 - I Niedziela Wielkiego Postu

9.00 śp. Tatianna, Mikołaj, Michał i Władysława Osieccy

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 (online) śp. Eugenia Michalska i zmarli z Rodziny, Hania i Stefan Ciecierscy - int. D. Maciejewska

18.00 śp. Patrycja i o łaski potrzebne dla Jej Rodziny