• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od pewnego czasu znajdujemy się w lockdownie. Możemy jednak uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele są sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Członków Żywego Różańca prosimy dzisiaj o przejście do kolejnej tajemnicy Różańca świętego.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okrój, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Wciąż zachęcamy do uczestnictwa w wyjątkowym, ze względu na pandemię, Koncercie Kolęd, który jest dostępny online na naszej stronie facebookowej. 
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek i w piątek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • W środę, we Wspomnienie NMP z Lourdes, na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o naszych chorych.
 • Na balaskach wyłożone są kalendarze misyjne na rok 2021. Cena jednego egzemplarza £2.
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu przeciwpożarowego, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu tego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • Już w środę, 17 lutego, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zapraszamy grupy parafialne do przygotowania rozważań Drogi Krzyżowej po wieczornych Mszach św.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Instytut Studiów nad Rodziną i Polonijna Rada Rodziny przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej zapraszają do udziału w szkoleniu liderów polonijnych z zakresu doradztwa rodzinnego „Pomagam sobie – pomagam innym”. Celem szkolenia jest kształcenie praktycznych umiejętności w towarzyszeniu małżeństwom w oparciu o interdyscyplinarną wiedzę z nauk o rodzinie. Szkolenie adresowane jest do osób już zaangażowanych lub pragnących się zaangażować w duszpasterstwo rodzin i towarzyszenie małżonkom. Więcej informacji w zakrystii.
 • Istnieje możliwość wzięcia udziału  w warsztatach dla małżeństw „Wprowadzenie do Dialogu” online, które odbędą się w sobotę, 17 lutego. Dialog pomaga na przezwyciężenie tego, co dzieli i szukanie tego, co łączy. Dialog nie oznacza zapominania o trudnej przeszłości, ale pomaga z nadzieją patrzeć w przyszłość. Więcej informacji w zakrystii.
 • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.
 • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza online na Kongres Młodzieży Polonijnej w sobotę, 20 lutego. Drodzy młodzi Przyjaciele, w związku ze zbliżającym się świętem zakochanych, tematyka kolejnego Kongresu Młodzieży Polonijnej online poświęcona będzie relacjom miłosnym. Gośćmi Kongresu będą państwo Gomułkowie, którzy dadzą świadectwo swojej miłości w pragnieniu dzielenia się dobrem z innymi. Zapraszamy Was serdecznie i prosimy zaproście na to spotkanie swoich przyjaciół w tym swoje sympatie! Więcej informacji w zakrystii.
 • POGRZEB: W ostatnim czasie zmarło kilku naszych parafian: śp. Jan Sywak, l. 61 - jego pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley w poniedziałek, 8 lutego, o godz. 14.30. A w Ilford Park zmarły nasze długoletnie parafianki, śp. Maria Zielska, l. 95 - jej pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley we wtorek, 9 lutego, o godz. 11.30. oraz śp. Janina Kułak, l. 97 - jej pogrzeb odbędzie się w piątek, 26 lutego, o godz. 10.45, w naszym kościele parafialnym. Ze względu na ograniczenia liczby osób w czasie pogrzebu w kościele, prosimy o zgłoszenie w zakrystii swojej obecności na uroczystości pogrzebowej śp. Janiny Kułak. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca niedzielna: £450.54;

Gift Aid: £274.00;

Ofiara na kościół: A. Wagner £ 200.00; A. Schulha £ 100.00; A. Gradkowska £ 200.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 7 II 2021 - V Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Hani Porosło z okazji jej 6-tych urodzin - int. Rodzice

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże dla Weroniki i Krzysztofa Strumidło z okazji ich urodzin

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Rafaelka z okazji jego 15-tych urodzin - int. Mama z Babcią

Poniedziałek, 8 II 2021

10.30 1) w podziękowaniu za otrzymane łaski - int. Anna Kmieć

2) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla o. Izaaka i ks. Romualda - int. Parafianka

14.30 CANLEY: Pogrzeb śp. Jana Sywaka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 9 II 2021

10.30 dziękczynno-błagalna, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Małgorzaty, Andrzeja i Chloe oraz Barbary - int. T. Jaszczyk

11.30 CANLEY: Pogrzeb śp. Marii Zielskiej

19.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Piotrusia z okazji jego 6-tych urodzin - int. Rodzice

Środa, 10 II 2021 - Wspomnienie św. Scholastyki

10.30 1) śp. Józefa i Wacław (6 roczn. śmierci) Bochenek - int. Depozyt

2) śp. Maria Hołuj i Rodzice - int. F. Szafaryn

Czwartek, 11 II 2021 - Wspomnienie dowolne NMP z Lourdes

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Michała z okazji jego 16-tych urodzin - int. Rodzice A., M. Uchańscy i Rodzeństwo

19.00 o potrzebne łaski dla ciężko chorego Kuzyna Krystiana

Piątek, 12 II 2021

10.30 1) śp. Józefa Wagner - int. Z. Kamińska

2) śp. Maria i Józef Zielscy - int. A. Gradkowska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 13 II 2021

18.00 1) śp. Julian Lesień (w rocznicę 60-tych urodzin) - int. Córka Paulina

2) o zdrowie dla Piotrusia - int. Babcia i Dziadek

Niedziela, 14 II 2021 - VI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Janina i Stanisław Skowrońscy - int. Syn z Małżonką

11.00 (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 śp. Stanisław Wolski