• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od pewnego czasu znajdujemy się w lockdownie. Możemy jednak uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele są sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie Kadetów Maltańskich, młodzieżowej gałęzi Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego z Rodos i z Malty, grupy formacyjnej dla naszych nastolatków. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie online o godz. 15.40. 
 • Dzisiaj możemy uczestniczyć w wyjątkowym, ze względu na pandemię, Koncercie Kolęd, który jest dostępny online na naszej stronie facebookowej. 
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • We wtorek przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). W tym dniu błogosławić będziemy świece. Prosimy przynieść je ze sobą do kościoła. W tym dniu przypada także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich osobach żyjących w Kościele według Rad Ewangelicznych, w sposób szczególny o przebywającym wśród nas o. Izaaku.
 • W tym dniu Skończy się świąteczny wystrój naszego kościoła i po wieczornej Mszy św. rozbierać będziemy naszą stajenkę betlejemską. Za jej przygotowanie jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania państwu Anecie i Piotrowi Rusieckim, Beacie i Kornelowi Zakrzewskim oraz Julii i Jeremiemu Janik. 
 • W środę przypada wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa wiernych w chorobach gardła przez wstawiennictwo Świętego.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Natomiast w sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17..30.
 • W piątek przypada również wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. W tym udzielać będziemy błogosławieństwa chleba, soli i wody przez wstawiennictwo Świętej, która jest patronką w niebezpieczeństwie pożarów.
 • Członków Żywego Różańca prosimy w następną niedzielę o przejście do kolejnej tajemnicy Różańca świętego.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 7 lutego, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okrój, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu przeciwpożarowego, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu tego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • Wielki Post rozpoczyna się w tym roku już w środę, 17 lutego.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • POGRZEB: W ostatnim czasie zmarło kilku naszych parafian: śp. Arkadiusz Trzebuniak, lat 52 - jego pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley w najbliższy poniedziałek o godz. 15.15 oraz śp. Jan Sywak, l. 61 - jego pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley w poniedziałek, 8 lutego, o godz. 14.30. A w Ilford Park zmarły nasze długoletnie parafianki, śp. Maria Zielska, l. 95. Jej pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley we wtorek, 9 lutego, o godz. 11.30. oraz śp. Janina Kułak, l. 97. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego...

Jezus nauczał zawsze jak ten, który ma władzę i moc. Jego nauczanie było powiązane z wypędzaniem demonów i uzdrawianiem chorych. W Jego słowach była moc z wysoka, ponieważ Królestwo Boże nie polega na słowie, ale na mocy. On otrzymał wszelką władzę i moc w niebie i na ziemi. Chcemy znać tylko takiego Chrystusa.

Marek Ristau


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £  227.29;

Gift Aid: £  175.00;

Ofiara na kościół: M. Łączna £ 60.00; H., S. Schiedel £ 30.00; D. Maciejewska £ 60.00; T. Garlicka £ 20.00; T. Jaszczyk £ 20.00; A. Kowalska £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 31 I 2021 - IV Niedziela Zwykła

9.00 błagalno-dziękczynna za Jeremiego Janika z okazji 12-tych urodzin - int. kochająca Mama

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla wszystkich członków Koła Seniorów

18.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie i dla Kubusia Čίk z okazji jego 4-tych urodzin - int. Ojciec Chrzestny z Rodziną

Poniedziałek, 1 II 2021

10.30 w Bogu wiadomej intencji

15.15 CANLEY: Pogrzeb śp. Arkadiusza Trzebuniaka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 2 II 2021 - Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej)

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie na duszy i ciele dla Mamy Marii  z okazji jej 70-tych urodzin - int. Córka A. Uchańska z Rodziną

19.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Mai z okazji jej 5-tych urodzin - int. Matka Chrzestna z Rodziną

Środa, 3 II 2021 - Wspomnienie dowolne św. Błażeja

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Aleksandra i Teodozji Żbikowskich oraz ich Dzieci - int. Rodzice

Czwartek, 4 II 2021

10.30 za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Józefa o dary Ducha Świętego dla Wnuków na czas egzaminów - int. T. Garlicka

19.00 śp. Andrzej Janiga (tydzień po śmierci) - int. Kuzyn Maciek z Rodziną

Piątek, 5 II 2021 - Wspomnienie św. Agaty

10.30 śp. Alfred Jaszczyk, jego Rodzice Józef i Wiktoria oraz zmarli  z Rodziny - int. Małżonka

19.00 śp. Alicja i Kazimierz Blicharz

Sobota, 6 II 2021 - Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 1) o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Małgorzaty i Jarosława Majów z okazji ich urodzin

2) o potrzebne łaski dla  chorego Lewisa

Niedziela, 7 II 2021 - V Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Hani Porosło z okazji jej 6-tych urodzin - int. Rodzice

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże dla Weroniki i Krzysztofa Strumidło z okazji ich urodzin - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Rafaelka z okazji jego 15-tych urodzin - int. Mama z Babcią