• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od pewnego czasu znajdujemy się w lockdownie. Na szczęście możemy uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Niestety, wciąż zawieszone są spotkania wszelkich grup parafialnych na terenie parafii, oprócz grupy wsparcia AA. Zachęcamy do organizowania spotkań online.
 • Dzisiaj przeżywamy ustanowioną w ubiegłym roku Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do wspólnego rodzinnego czytania Biblii. Niech stanie się to naszą codzienną praktyką. Dzisiaj też przypada Dzień Modlitw za Ludzi Pióra, Literatów i Dziennikarzy. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Franciszka Salezego o światło Ducha Świętego dla wszystkich twórców.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek i piątek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • Biuro parafialne otwarte w stałych godzinach urzędowania: wtorek 11.00-12.30; czwartek 17.30-18.30; sobota 16.00-17.30.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie Kadetów Maltańskich, młodzieżowej gałęzi Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego z Rodos i z Malty, grupy formacyjnej dla naszych nastolatków. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie online o godz. 15.40. 
 • W przyszłą niedzielę będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowym, ze względu na pandemię, Koncercie Kolęd, który będzie transmitowany online. Szczegóły koncertu podamy za tydzień.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 7 lutego, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okrój, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu przeciwpożarowego, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu tego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • Dekoracje świąteczne pozostaną w naszej świątyni do wtorku, 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Mamy zatem jeszcze jedną niedzielę, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus w naszej stajence betlejemskiej.
 • Wielki Post rozpoczyna się w tym roku już w środę, 17 lutego.
 • Poszukujemy chętnych do przygotowania w tym roku Grobu Pańskiego
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • POGRZEB: W ostatnim czasie zmarło kilku naszych parafian: śp. Arkadiusz Trzebunia, lat 52 - jego pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley w poniedziałek, 1 lutego, o godz. 15.15 oraz śp. Jan Sywak, l. 61 - jego pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley w poniedziałek, 8 lutego, o godz. 14.30. A w Ilford Park zmarła nasza długoletnia parafianka, śp. Maria Zielska, l. 95. Jej pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley we wtorek, 9 lutego, o godz. 11.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego... 

Przemija postać tego świata i przeminie na zawsze. Niebo i ziemia przeminą, jedynie słowa Pana nie przeminą. Możemy żyć światem, używać go, albo trwać w Słowie Bożym, które trwa na wieki. Nie można służyć Bogu i światu. Mamy przykazane przemieniać się w myśleniu, abyśmy umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe Panu i doskonałe. Mamy szukać najpierw Królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a reszta będzie nam dodana. Czas jest krótki i wkrótce wszystko przeminie, ale kto czyni wolę Bożą, ten trwa na wieki.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £389.72;

Gift Aid: £298.00;

Świece:  £17.17; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 24 I 2021 - III Niedziela Zwykła

9.00      śp. Maria i Józefat Staszewscy, Joanna i Jan Stężyccy - int. Wnuk Waldemar z Rodziną

11.00      (online) śp. zmarli z rodziny Turek i Kmieć

18.00      o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Eddiego z okazji jego urodzin - int. Mama, Tata i Zosia

Poniedziałek, 25 I 2021 - Święto Nawrócenia św. Pawła

10.30 o zdrowie dla Siostry Isi - int. Rodzina

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 26 I 2021 - Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa

10.30 śp. Maria Zielska

19.00 dziękczynna i z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Magdzi i Kacperka - int. Przyjaciele

Środa, 27 I 2021

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Prawnuka Harry’ego z okazji jego 6-tych urodzin - int. A. Gradkowska 

Czwartek, 28 I 2021 - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

10.30 o dar uzdrowienia dla wszystkich chorych z naszych wspólnot i rodzin

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 29 I 2021

10.30 śp. Teresa Skurska, Janusz Adamczyk - int. Córka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 30 I 2021

18.00 śp. Dziadkowie Franciszka i Wacław oraz Wujek Julian Komar - int. Ela z Rodziną

Niedziela, 31 I 2021 - IV Niedziela Zwykła

9.00 błagalno-dziekczynna za Jeremiego Janika z okazji 12-tych urodzin - int. kochająca Mama

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla wszystkich członków Koła Seniorów

18.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie i dla Kubusia Čίk z okazji jego 4-tych urodzin - int. Ojciec Chrzestny z Rodziną