• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od pewnego czasu znajdujemy się w lockdownie. Na szczęście możemy uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Niestety, wciąż zawieszone są spotkania wszelkich grup parafialnych na terenie parafii, oprócz grupy wsparcia AA. Zachęcamy do organizowania spotkań online.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek i piątek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • Biuro parafialne otwarte w stałych godzinach urzędowania: wtorek 11.00-12.30; czwartek 17.30-18.30; sobota 16.00-17.30.
 • W poniedziałek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do szczególnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijan. Za udział w tych modlitwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 • W czwartek, 21 stycznia, w Polsce obchodzony jest Dzień Babci, a dzień później, 22 stycznia, Dzień Dziadka. W Anglii te dni obchodzone są w pierwszą niedzielę października. Pamiętajmy w tych dniach w swoich modlitwach w sposób szczególny o naszych dziadkach.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy w tym dniu do wspólnego rodzinnego czytania Biblii. Niech stanie się to naszą codzienną praktyką. 
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 7 lutego, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 16 maja, bp Arkadiusz Okrój, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu przeciwpożarowego, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu tego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • KONKURS: Nagród w konkursie na  ozdobę choinkową nie odebrali jeszcze: nagrody główne - Alicja Dejk oraz wyróżnienia - Joachim, Esterka i Julia Ołówek, Lena Michalak, Edyta Sarna, Natalka Ryzner, Olgierd Papierz i Jakub Dobke. Pięknie dziękujemy wyróżnionym artystom, jak  i wszystkim dzieciom za udział w dekoracji naszego kościoła, a rodzicom za pomoc wszystkim młodym twórcom. Zapraszamy do konkursu już za rok. Dziękujemy pani Monice Bonikowskiej-Kalisz za piękną koordynację naszego konkursu.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • POGRZEB: W ostatnim czasie zmarł śp. Arkadiusz Trzebunia, lat 52. Jego pogrzeb odbędzie się w kaplicy na Canley w poniedziałek, 1 lutego. Niech miłosierny Bóg obdarzy go radością życia wiecznego... 

Jezus pierwszy zadaje pytanie, wiedząc - jak często trudno jest nam sformułować pytanie, jak rzadko wiemy, czego rzeczywiście chcemy lub czego nam naprawdę potrzeba. Wielu bezwiednie szuka i krąży wokół pytań, których nie mają odwagi sformułować albo wokół odpowiedzi, z którymi nie mogą się zgodzić. Na szczęście Kościół jest żywym przedłużeniem tego pytania, które Jezus stawia idącym za Nim ludziom. Kościół jest także odpowiedzią na to pytanie, bo ma pokazywać światu, że jest prawdziwym miejscem zamieszkania Boga: w Słowie, w liturgii i posłudze miłości.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca niedzielna:          £  390.99;

Taca - Trzech Króli:    £  115.42;

Gift Aid:            £  107.00;

Na Kościół / Kolęda: Z. Kamińska £ 20.00; W. Podeszwa £ 40.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 17 I 2021 - II Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Arkadiusza Schiedel z okazji 40-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Bracia z Rodzinami

11.00 (online) śp. Rodzice Antoni i Maria Rymaszewscy, Eugeniusz i Czesław Rymaszewscy, Wincenty i Konstancja Dambrawa - int. J. Dambrawa

18.00 1) o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Katarzyny Stężyckiej z okazji jej urodzin - int. Mąż z Synem

2) o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Izy Starzyk z okazji jej urodzin - int. Przyjaciele

Poniedziałek, 18 I 2021

10.30 o zdrowie dla Siostry Isi - int. Rodzina

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 19 I 2021 - Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara

10.30 śp. Krystyna Zamora - int. Syn

19.00 śp. Elżbieta Płatek - int. Córka z Rodziną

Środa, 20 I 2021

10.30 śp. Majorie i Davis Rees - int. A. Gradkowska 

Czwartek, 21 I 2021 - Wspomnienie św. Agnieszki

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Zuzi Uchańskiej z okazji 21-szych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 22 I 2021

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 23 I 2021

18.00 śp. Stefania (2 roczn. śmierci) i Tadeusz Jarosińscy - int. Depozyt

Niedziela, 24 I 2021 - III Niedziela Zwykła

9.00 śp. Maria i Józefat Staszewscy, Joanna i Jan Stężyccy - int. Wnuk Waldemar z Rodziną

11.00 (online) śp. zmarli z rodziny Turek i Kmieć

18.00 o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla Eddiego z okazji jego urodzin - int. Mama, Tata i Zosia