• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od kilku dni znajdujemy się w lockdownie. Na szczęście możemy uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Niestety, wciąż zawieszone są spotkania wszelkich grup parafialnych na terenie parafii, oprócz grupy wsparcia AA. Zachęcamy do organizowania spotkań online.
 • Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
 • Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia. Zachowujemy jednak naszą świąteczną dekorację do 2 lutego, do Święta Ofiarowania Pańskiego.
 • Od jutra przechodzimy w liturgii do okresu zwykłego. Przypomnienie dla lektorów: Liturgia Słowa w niedziele, uroczystości i święta jest z cyklu B, w dno powszednie - z cyklu 1.
 • Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się nauka dla kandydatów do bierzmowania. Pragniemy poinformować, że bp Arkadiusz Okrój z Pelplina potwierdził datę swego przyjazdu do naszej parafii na niedzielę, 16 maja, by udzielić sakramentu bierzmowania.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek i piątek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • Biuro parafialne otwarte w stałych godzinach urzędowania: wtorek 11.00-12.30; czwartek 17.30-18.30; sobota 16.00-17.30
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu przeciwpożarowego, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu tego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • KONKURS: Nagród w konkursie na  ozdobę choinkową nie odebrali jeszcze: nagrody główne - Alicja Bogacka i Alicja Dejk oraz wyróżnienia - Jan i Mikołaj Brzozowscy, Kornel, Ignacy i Marcelinka Futerscy, Joachim, Esterka i Julia Ołówek, Marysia i Marcin Uchańscy, Aleksandra, Justyna, Grażyna, Sandra i Sonia Dziedzic, Lena Michalak, Kinga Boryczko, Edyta Sarna, Natalka Ryzner, Fabian Wójcik, Olgierd Papierz i Jakub Dobke. Pięknie dziękujemy wyróżnionym artystom, jak  i wszystkim dzieciom za udział w dekoracji naszego kościoła, a rodzicom za pomoc wszystkim młodym twórcom. Zapraszamy do konkursu już za rok. Dziękujemy pani Monice Bonikowskiej-Kalisz za piękną koordynację naszego konkursu.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.

Jezus rzekł: Jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Rzekł również: Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Wszyscy, którzy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa - zostali zanurzeni w Jego śmierć, razem z Nim pogrzebani i wkroczyli w nowe życie, jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca. Jako odrodzeni przez wiarę i chrzest - umarliśmy dla grzechu, a żyjemy dla Boga w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Apostoł Piotr napisał: Nawróćcie się i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £290.53;

Taca - Nowy Rok: £238.36;

Gift Aid: £345.00;

Świece: £50.33;

Biuletyny: £11.55;

Na Kościół: Żłóbek £ 178.07;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 10 I 2021 - Niedziela Chrztu Pańskiego

9.00  o błogosławieństwo Boże dla Tereski z okazji 1-szych urodzin oraz dla jej Taty z okazji jego urodzin

11.00 (online) śp. Wacław Ignatowicz, Rodzice Mieczysław i Olga, Brat Roman, Siostra Leokadia - int. A. Ignatowicz 

18.00 śp. Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz, Józef i Czesława Grzybowscy

Poniedziałek, 11 I 2021

10.30 śp. ks. misjonarz Stefan Graś

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 12 I 2021

10.30 w intencji Parafian

19.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Adrianka z okazji urodzin - int. kochający Rodzice i Brat

Środa, 13 I 2021

10.30 śp. Jurek Kasprzak - int. Przemek z Rodziną 

Czwartek, 14 I 2021

10.30 śp. Stefania i Tadeusz (19 roczn. śmierci) Jarosińscy - int. Depozyt

19.00 o błogosławieństwo Boże i wiele łask od Boga dla Hani Gronka z okazji 4-tych urodzin - int. Rodzie z Miłoszkiem i Rodziną

Piątek, 15 I 2021

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 16 I 2021

18.00 1) śp. Janusz Iwanowski (6 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

2) śp. Henryka Konieczny - int. Córka z Zięciem i Rodziną

Niedziela, 17 I 2021 - II Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Arkadiusza Schiedel z okazji 40-tych urodzin - int. kochający Rodzice i Bracia z Rodzinami

11.00 (online) śp. Rodzice Antoni i Maria Rymaszewscy, Eugeniusz i Czesław Rymaszewscy, Wincenty i Konstancja Dambrawa - int. J. Dambrawa

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Katarzyny Stężyckiej z okazji jej urodzin - int. Mąż z Synem