• Od kilku dni znajdujemy się w strefie 4 zagrożenia epidemiologicznego (Tier 4). Na szczęście możemy uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
  • Niestety, wciąż zawieszone są spotkania wszelkich grup parafialnych na terenie parafii, oprócz grupy wsparcia AA i zajęć szkolnych naszych dzieci. Zachęcamy do organizowania spotkań online.
  • Prosimy dzisiaj wszystkich członków Żywego Różańca, aby przeszli do kolejnej tajemnicy Różańca świętego.
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek i piątek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
  • W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić kredę i kadzidło, które będziemy mogli zabrać ze sobą do domu. Kredą naznaczany nasze odrzwia, wypisując litery: K+M-B=2021.
  • Biuro parafialne otwarte w stałych godzinach urzędowania: wtorek 11.00-12.30; czwartek 17.30-18.30; sobota 16.00-17.30
  • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia, po wieczornej Mszy św. Pragniemy poinformować, że bp Arkadiusz Okrój z Pelplina potwierdził datę swego przyjazdu do naszej parafii na niedzielę, 16 maja, by udzielić sakramentu bierzmowania.
  • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
  • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. Ojciec Izaak będzie odwiedzał tylko te domy, gdzie będzie poświęcenie nowego mieszkania. Prosimy o zgłaszanie takich miejsc na jego nr tel. 07522.063.487 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu przeciwpożarowego, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu tego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
  • KONKURS: Bardzo dziękujemy wszystkim naszym najmłodszym parafianom za tak liczny udział w naszym corocznym konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Od lat choinki w naszym kościele są tak piękne, radosne i kolorowe właśnie dzięki Wam. Wasze prace uczą nas, dorosłych, dziecięcego i radosnego spojrzenia na ten najpiękniejszy w dziejach cud - cud Bożego Narodzenia. Wszystkie prace radują serce Pana Jezusa i zasługują na nagrody, ale spośród wszystkich dzieł pragniemy w tym roku w szczególny sposób wyróżnić prace: Oliwii Zielińskiej, Oleny Kostyszak, Nikoli i Alanka Spalony, Hanny Gronka, Alicji Bogackiej i Alicji Dejk. Pięknie dziękujemy wyróżnionym artystom, jak  i wszystkim dzieciom za udział w dekoracji naszego kościoła, a rodzicom za pomoc wszystkim młodym twórcom. Zapraszamy do konkursu już za rok. Dziękujemy również pani Monice Bonikowskiej-Kalisz za piękną koordynację naszego konkursu.

Jako chrześcijanie, spoglądamy na Dziewicę Maryję, Gwiazdę Morza i Matkę Nadziei. Wspólnie pracujemy nad tym, by podążać naprzód w kierunku nowego horyzontu miłości i pokoju, braterstwa i solidarności, wzajemnego wsparcia i akceptacji. Nie ulegajmy pokusie braku zainteresowania innymi, zwłaszcza najsłabszymi, nie przyzwyczajajmy się do odwracania wzroku, ale codziennie, konkretnie angażujmy się w „tworzenie jednej wspólnoty, składającej się z braci, którzy się akceptują, troszcząc się o siebie nawzajem”.

Taca niedzielna:          £  581.69;

Taca - Pasterka:          £  334.89;

Taca - Boże Narodzenie:       £  475.15;

Taca - Św. Szczepana:           £  272.46;

Gift Aid:            £  598.00;

Świece Caritas / Opłatek:       £    71.00;

Na Kościół:                                M. Konarzewicz £ 60.00; B. Kolmas & A. Poynter £ 40.00; A., W. Kowalewscy £ 70.00;

Niedziela, 3 I 2021 - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Anety i Adama Mizera z okazji rocznicy ich małżeństwa

11.00 (online) śp. Władysław Dambrawa - int. Małżonka

18.00 śp. Kemble Croft - int. Mietek z Rodziną