• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż znajdujemy się w strefie 3 zagrożenia epidemiologicznego (Tier 3). Możemy uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Niestety, wciąż zawieszone są spotkania wszelkich grup parafialnych na terenie parafii, oprócz grupy wsparcia AA i zajęć szkolnych naszych dzieci. Zachęcamy do organizowania spotkań online.
 • Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. odnawiamy nasze przyrzeczenia małżeńskie.  
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
 • W najbliższy czwartek, w ostatni dzień roku, zapraszamy najpierw na Mszę św. poranną o godz. 10.30, a potem tradycyjnie na Mszę św. o północy, by na modlitwie powitać Nowy 2021 Rok.
 • W piątek, 1 stycznia 2021 roku, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 i 18.00. Po każdej z tych Mszy św., z racji pierwszego piątku miesiąca, odmówimy wspólnie akt oddania się Najświętszemu Sercu Jezusowemu. 
 • W sobotę, 2 stycznia, zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.
 • Prosimy wszystkich członków Żywego Różańca, aby w przyszłą niedzielę przeszli do kolejnej tajemnicy Różańca świętego.
 • Biuro parafialne otwarte w tym tygodniu w stałych godzinach urzędowania.
 • Prosimy, aby rodziny zapraszające Obraz Jezusa Miłosiernego do swojego domu, uzgodniły między sobą sposób jego przekazywania. To ostatnie dwa zgłoszenia na obraz Jezusa Miłosiernego. Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu, prosimy o zgłoszenie do proboszcza.   
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. Ksiądz będzie odwiedzał tylko te domy, gdzie będzie poświęcenie nowego mieszkania. Prosimy o zgłaszanie takich miejsc drogą e-mailową. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu przyszłego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do piękna tych Bożonarodzeniowych dni. Za przystrojenie kościoła kwiatami dziękujemy pani Agnieszce Drej-Bogackiej i jej córkom Klaudii i Alicji. Dziękujemy wszystkim sprzątającym naszą świątynię, zwłaszcza pani Ewie Woleńskiej. Za przygotowanie żłóbka składamy serdeczne podziękowania państwu Anecie i Piotrowi Rusieckim, Beacie i Kornelowi Zakrzewskim oraz Julii i Jeremiemu Janik. Za wyśmienite i profesjonalne przygotowanie jasełek dziękujemy wszystkim dzieciom artystom i ich rodzicom oraz państwu Darii i Tomaszowi Łysikom, Marii Węgrzyniak, Anecie i Piotrowi Rusieckim, Beacie Zakrzewskiej, Katarzynie Wolczyk, Magdalenie Gądek, Joannie Kundzie, Piotrowi Biegańskiemu, Małgorzacie Musiał, Łukaszowi Fabirkiewiczowi. Za strojenie choinek dziękujemy państwu: Monice Bonikowskiej-Kalisz i jej dzieciom Michałowi, Dominice i Szymonowi, Andrzejowi Ankowskiemu, Alinie, Mariuszowi i Aleksandrowi Ćwiok, Monice, Tomaszowi i Mikołajowi Brzozowskim, Annie i Dawidowi Sokalskim, Monice Čik, Ewie Woleńskiej i jej córce Joasi, Aleksandrze Pacydze, Małgorzacie Musiał, o. Izaakowi i wszystkim osobom towarzyszącym. Za troskę o ołtarz dziękujemy panu Andrzejowi Ziębie.

Oby nowonarodzone Boże Dzieciątko wniosło w ten nadchodzący Nowy Rok same radości i niesłabnącą wiarę we własne możliwości, a nade wszystko niech zakończy pandemię i umożliwi nam swobodne spotykanie się wokół ołtarza Chrystusowego. Oby Boskie światło rozjaśniało każdy dzień tego nowego roku, napełniając serca spokojem, miłością i szczęściem. Niech Boska miłość przenika każdą chwilę, niosąc ukojenie, pewność i pokój.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £424.49;

Gift Aid:            £281.00;

Świece Caritas / Opłatek:       £403.66;

Świece:            £10.04;

Biuletyny:         £22.86;

Na Kościół:   J. Dambrawa £ 15.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 27 XII 2020 - Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

9.00 śp. Sławomir Sikorowski - int. Małżonka z Rodziną

11.00 (online) za zmarłych członków Żywego Różańca

18.00 dziękczynna w 1-szą rocznicę urodzin Tobiaszka Kocińskiego - int. Rodzice z Bratem

Poniedziałek, 28 XII 2020 - Święto Świętych Młodzianków, Męczenników

10.30 1) śp. Dziadek Stanisław Hołub - int. Wnuk

2) śp. Stanisław Roth i jego Rodzice, Rodzice Stanisława i Kazimierz Januszko, Dziadkowie Emilia i Ignacy, Zofia, Jan, Stefania i Edward Januszko, Maria Komiago, Wujostwo Bronia i Bolesław Pilinko, Halina i Gienek Sobera, Jadwiga i Anastazja Sieńkowskie, Irena Kuczmerowicz, Marysia i Teresa Ungur i zmarli z Rodziny, Babcia Lewoczko, Maria Jóźwiak i zmarli z Rodziny, księża Celestyn Sowiński, Ludwik Czyż, Adam Szczerbiński, Jan Krzyżykowski - int. R. Roth

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 29 XII 2020 - 5 Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Miłoszka z okazji 1-szych urodzin - int. Rodzice z Hanią i Rodziną

19.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla ukochanego Męża i Ojca Macieja Sokalskiego z okazji 46-tych urodzin - int. Małżonka z Dziećmi

Środa, 30 XII 2020 - 6 Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego

10.30 1) o błogosławieństwo Boże dla Anny i jej Syna Marka - int. Marta

2) o zdrowie dla Pani Reginy Roth

Czwartek, 31 XII 2020 - 7 Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego

10.30 śp. Henryka i Jerzy Durden, Wiesław Starczewski - int. Córka i Przyjaciółka

24.00 1) dziękczynno-błagalna z prośbą o dalsze łaski dla Rodziny Łakomiec - int, Mama i Małżonka

2) o błogosławieństwo Boże dla Sary-Lusi z okazji urodzin - int. Rodzina

Piątek, 1 I 2021 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

11.00 (online) śp. Krystyna Centkowska - int. D. Maciejewska &  R. Roth

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Dzieci - int. Rodzice Tyrc

Sobota, 2 I 2021 - Wspomnienie św. Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu  

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Jan i Maria Szal - int. Córka z Rodziną

Niedziela, 3 I 2021 - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Anety i Adama Mizera z okazji rocznicy ich małżeństwa

11.00 (online) śp. Władysław Dambrawa - int. Małżonka 

18.00 śp. Kemble Croft - int. Mietek z Rodziną


 ZAPROSZENIE NA KONCERT

Szanowni Państwo, Przesyłamy zaproszenie na koncert kolęd organizowany przez Stowarzyszenie Polskich Kawalerów Maltańskich w Wielkiej Brytanii. Cały dochód z tego koncertu online przeznaczony będzie na biednych, bezdomnych, starszych i samotnych. Poniżej gorące zaproszenie od organizatorów, do którego i my się dołączamy. 

Drodzy Przyjaciele, jest nam bardzo smutno, że w tym roku nie możemy być razem w pięknym kościele St Clement Danes w Londynie i uczestniczyć w naszym tradycyjnym polsko-brytyjskim charytatywnym koncercie kolęd 'Carol of the Bells'. Chcielibyśmy podzielić się radością i świątecznym nastrojem z naszymi darczyńcami oraz przyjaciółmi i kontynuować ważne dzieła AMPKM UK wspierające biednych, bezdomnych, starszych i samotnych. Liczymy na Państwa szczodrość w tym trudnym czasie. Zapraszamy na transmisję koncertu na YouTube, który jest składanką najpiękniejszych fragmentów naszych koncertów 'Carol of the Bells’ z lat 2018 i 2019. Szczegóły transmisji koncertu oraz sposoby wsparcia zamieszczone są na stronie: www.carolofthebells.info. Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu nasz pokaz oraz że będą mogli Państwo wesprzeć nasze dzieła. Życzymy Państwu oraz Państwa rodzinom wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący 2021 rok. Szczęść Boże, Carol of the Bells Committee.