• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż znajdujemy się w strefie 3 zagrożenia epidemiologicznego (Tier 3). Możemy uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Niestety, wciąż zawieszone są spotkania wszelkich grup parafialnych na terenie parafii, oprócz grupy wsparcia AA i zajęć szkolnych naszych dzieci. Zachęcamy do organizowania spotkań online.
 • Nasza spowiedź adwentowa będzie miała miejsce w najbliższy poniedziałek, 21 grudnia, w godz. 17.30-19.30. Będą kapłani z sąsiednich parafii.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy we wtorek w godz. 19.00-20.00. Nie będzie w tym czasie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Księża w tym dniu będą spowiadali w sąsiedniej parafii w Redditch.
 • W najbliższy czwartek nie będzie Mszy św. porannej o godz. 10.30. Zapraszamy natomiast na dwie Msze św. Pasterki o godz. 22.00 i 24.00.
 • W Uroczystość Bożego Narodzenia zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 zobaczymy online inscenizację jasełek przygotowana przez dzieci i młodzież naszej Polskiej Szkoły Sobotniej.
 • Serdecznie zapraszamy w Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia, o godz. 18.00, na Mszę św. sprawowaną w intencji zakończenia Dzieła Duchowej Adopcji. Niech Dobry Bóg obdarzy błogosławieństwem każdego zaangażowanego w to Dzieło. Niech nas nie zabraknie w tym pięknym i ważnym dniu.
 • W drugi dzień świąt, w święto św. Szczepana, zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. odnawiać będziemy nasze przyrzeczenia małżeńskie.  
 • Biuro parafialne otwarte w tym tygodniu jedynie we wtorek w godz. 11.00-12.30.
 • Prosimy, aby rodziny zapraszające Obraz Jezusa Miłosiernego do swojego domu, uzgodniły między sobą sposób jego przekazywania. To ostatnie dwa zgłoszenia na obraz Jezusa Miłosiernego. Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu, prosimy o zgłoszenie do proboszcza.   
 • W zakrystii i biurze parafialnym można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritasu (duża świeca £4,-, mała świeca £2,-) i opłatek (ofiara dowolna).
 • Dzisiaj ostatni dzień naszego konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Podpisane prace przynosimy do zakrystii lub do biura parafialnego. W tym roku prac wpłynęło wyjątkowo mało.
 • Polska Szkoła Sobotnia, w związku z urlopem macierzyńskim jednej z nauczycielek, pilnie poszukuje nauczyciela geografii. Wszelkie informacje u Pani Dyrektor: 07964.351.563.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. Ksiądz będzie odwiedzał tylko te domy, gdzie będzie poświęcenie nowego mieszkania. Prosimy o zgłaszanie takich miejsc drogą e-mailową. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu przyszłego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • Zapraszamy do wspólnego sprzątania naszego kościoła przed Uroczystością Bożego Narodzenia, w najbliższy wtorek, po adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.
 • PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom za tak piękny odzew na apel o wsparcie rodzin w potrzebie. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom! Podziękowania należą się również osobom, które segregowały żywność, przygotowywały paczki, rozwoziły je pod wskazany adres. W sposób szczególny chcemy podziękować koordynatorom tego przedsięwzięcia: Małgosi Musiał, Patrycji i Przemkowi Chróścińskim, pani Marioli. Wzorowo wykonana praca!!! 

 OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca niedzielna:          £  424.49;

Gift Aid:             £  281.00;

Świece Caritas / Opłatek:       £  403.66;

Świece:             £    10.04;

Biuletyny:         £    22.86;

 Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


ZAPROSZENIE NA KONCERT

Szanowni Państwo, Przesyłamy zaproszenie na koncert kolęd organizowany przez Stowarzyszenie Polskich Kawalerów Maltańskich w Wielkiej Brytanii. Cały dochód z tego koncertu online przeznaczony będzie na biednych, bezdomnych, starszych i samotnych. Poniżej gorące zaproszenie od organizatorów, do którego i my się dołączamy. 

Drodzy Przyjaciele, jest nam bardzo smutno, że w tym roku nie możemy być razem w pięknym kościele St Clement Danes w Londynie i uczestniczyć w naszym tradycyjnym polsko-brytyjskim charytatywnym koncercie kolęd 'Carol of the Bells'. Chcielibyśmy podzielić się radością i świątecznym nastrojem z naszymi darczyńcami oraz przyjaciółmi i kontynuować ważne dzieła AMPKM UK wspierające biednych, bezdomnych, starszych i samotnych. Liczymy na Państwa szczodrość w tym trudnym czasie. Zapraszamy na transmisję koncertu na YouTube, który jest składanką najpiękniejszych fragmentów naszych koncertów 'Carol of the Bells’ z lat 2018 i 2019. Szczegóły transmisji koncertu oraz sposoby wsparcia zamieszczone są na stronie internetowej: www.carolofthebells.info. Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu nasz pokaz oraz że będą mogli Państwo wesprzeć nasze dzieła. Życzymy Państwu oraz Państwa rodzinom wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący 2021 rok. Szczęść Boże, Carol of the Bells Committee.


Niedziela, 20 XII 2020 - IV Niedziela Adwentu

       9.00      w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Łucji i Seweryna Kępa oraz ich Dzieci

11.00 (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 śp. Mąż Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz oraz Czesława i Józef Grzybowscy - int. G. Rinz z Rodziną

Poniedziałek, 21 XII 2020

10.30 śp. Jerzy, Regina, Zdzisław i Piotr Skrzeczkowscy - int. Rodzina

17.30-19.30  SPOWIEDŹ ADWENTOWA

Wtorek, 22 XII 2020

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego - int. E., B. Kuncewicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Środa, 23 XII 2020

10.30 o zdrowie i szczęśliwą operację dla Idy Boroń - int. E., B. Kuncewicz

Czwartek, 24 XII 2020

22.00 (online) śp. Bogusława Stawna (2 roczn. śmierci) - int. Syn

24.00 śp. Małgorzata i Jan Jankowscy - int. Depozyt

Piątek, 25 XII 2020 - Uroczystość Bożego Narodzenia

  9.00 śp. Zofia Grzeszcz - int. Córka z Rodziną

11.00 (online) śp. Franciszek Pruski, Rita i Jimmy Scarr - int. A. Gradkowska

16.00 śp. Bolesława, Teodor, Małgorzata, Andrzej i Jan Szmigielscy i zmarli z Rodziny, Mikołaj Górnik

18.00 dziękczynna na zakończenie Dzieła Duchowej Adopcji Poczętego Życia

Sobota, 26 XII 2020 - Święto św. Szczepana  

  9.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla p. Józefy Dambrawa

11.00 śp. Ryszard Kopiec - int. Córka M. Czempka z Rodziną

18.00 śp. Maria i Tadeusz Bromberg, Krystyna Beech - int. Rodzina Bromberg i Beech

Niedziela, 27 XII 2020 - Niedziela Świętej Rodziny

  9.00 śp. Sławomir Sikorowski - int. Małżonka z Rodziną

11.00 (online) za zmarłych członków Żywego Różańca

18.00 dziękczynna w 1-szą rocznicę urodzin Tobiaszka Kocińskiego - int. Rodzice z Bratem