• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż znajdujemy się w strefie 3 zagrożenia epidemiologicznego (Tier 3). Możemy uczestniczyć we Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Niestety, wciąż zawieszone są spotkania wszelkich grup parafialnych na terenie parafii, oprócz grupy wsparcia AA i zajęć szkolnych naszych dzieci. Zachęcamy do organizowania spotkań online.
 • Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałki i piątki w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii św.
 • W najbliższy czwartek Ojciec święty Franciszek obchodzić będzie swoje 84-te urodziny. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
 • W najbliższy piątek poranna Msza św. będzie odprawiona już o godz. 9.00. O godz. 12.00 w kościele St. Peter’s w Leamington Spa odbędzie się pogrzeb śp. Teresy Halikowskiej-Smith, dziennikarki, tłumaczki, niestrudzonej aktywistki społecznej, związanej z naszą Polską Szkołą Sobotnią i programem Poles Apart.
 • W sobotę wieczorem dzieci komunijne wraz ze swoimi nauczycielami ofiarowały Mszę św. w intencji swego kolegi, Kacperka Goldiszewicza, prosząc dla niego o szybki powrót do zdrowia. 
 • Nasza spowiedź adwentowa będzie miała miejsce w poniedziałek, 21 grudnia, w godz. 17.30-19.30.
 • Prosimy, aby rodziny zapraszające Obraz Jezusa Miłosiernego do swojego domu, uzgodniły między sobą sposób jego przekazywania. Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu, prosimy o zgłoszenie do proboszcza.   
 • W zakrystii i biurze parafialnym można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritasu (duża świeca £4,-, mała świeca £2,-) i opłatek (ofiara dowolna).
 • Trwa doroczny konkurs dla dzieci na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Podpisane prace przynosimy do zakrystii lub do biura parafialnego do 20 grudnia.
 • Polska Szkoła Sobotnia, w związku z urlopem macierzyńskim jednej z nauczycielek, pilnie poszukuje nauczyciela geografii. Wszelkie informacje u Pani Dyrektor: 07964.351.563.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Planujemy czas Bożego Narodzenia, tak aby każdy z nas mógł wziąć udział w nabożeństwie w kościele przy zachowaniu restrykcji sanitarnych. Będą odprawione dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego będą odprawione cztery Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00, w Święto św. Szczepana o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Wszystko po to, aby umożliwić wszystkim bezpieczne uczestnictwo we Mszy św.
 • Serdecznie zapraszamy w Uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia, o godz. 18.00, na Mszę św. sprawowaną w intencji zakończenia Dzieła Duchowej Adopcji. Niech Dobry Bóg obdarzy błogosławieństwem każdego zaangażowanego w to Dzieło. Niech nas nie zabraknie w tym pięknym i ważnym dniu.
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. Ksiądz będzie odwiedzał tylko te domy, gdzie będzie poświęcenie nowego mieszkania. Prosimy o zgłaszanie takich miejsc drogą e-mailową. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu przyszłego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
 • W najbliższy poniedziałek zapraszamy osoby chętne do pomocy w przygotowywaniu paczek dla rodzin w potrzebie. Pakowanie rozpoczynamy o godz. 10.00. Od wtorku prosimy wolontariuszy do rozwiezienia paczek do rodzin. Prosimy o zgłaszanie u ks. proboszcza, p. Patrycji: 07446.862.143, p. Gosi: 07557.096.032 oraz p. Marioli: 07482.207.936.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca niedzielna:          £  461.35;

Gift Aid:             £  367.00;

Świece Caritas / Opłatek:       £  643.75;

Ofiara na Kościół/choinki:  P. Wachowski £ 100.00; T. Kisiel £ 30.00; J. Waglewska £ 20.00; K. Malinowska / Z. Demidowicz £ 100.00; Z. Kamińska £ 60.00; M. Łączna £ 60.00; D. Maciejewska £ 100.00; T. Garlicka £ 30.00; A. Telus £ 10.00; J. Strumidło £ 10.00; T. Wronkowska £ 100.00; Bezimiennie £ 20.00; R. Roth £ 50.00; A. Gradkowska £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


Niedziela, 13 XII 2020 - III Niedziela Adwentu (Gaudete)

  9.00 śp. Irena Łukaszewicz (roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

11.00 (online) śp. Stanisław i zmarli z rodziny Strumidło, Stanisława, Władysław i Czesław i zmarli z rodzin Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 śp. Janina Stankiewicz (4 roczn. śmierci) - int. Dzieci

Poniedziałek, 14 XII 2020 - Wspomnienie św. Jana od Krzyża

10.30 o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny, aby dobry Bóg błogosławił zdrowiem i siłą

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 15 XII 2020

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego - int. E., B. Kuncewicz

19.00 o uzdrowienie dla wszystkich chorych w Parafii - int. I., D. Nowak

Środa, 16 XII 2020

10.30 o zdrowie dla Siostry Isi - int. Siostra z Rodziną

Czwartek, 17 XII 2020 (84-te urodziny papieża Franciszka)

10.30 o świętość kapłanów i błogosławieństwo dla Kapłańskiego Ruchu Maryjnego

19.00 o zdrowie dla Mamy Edyty Pruskiej i błogosławieństwo dla całej Rodziny - int. Justyna i Beniamin

Piątek, 18 XII 2020

  9.00 o błogosławieństwo Boże dla Piotra i Debbie Kuncewiczów oraz ich dzieci - int. E., B. Kuncewicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 19 XII 2020   

18.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Kacperka Goldiszewicza - int. Dzieci Pierwszokomunijne oraz ich Nauczyciele

Niedziela, 20 XII 2020 - IV Niedziela Adwentu

  9.00 w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Łucji i Seweryna Kępa oraz ich Dzieci

11.00 (online) śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 śp. Mąż Józef Rinz, Rodzice Józefa i Leon Rinz oraz Czesława i Józef Grzybowscy - int. G. Rinz z Rodziną