• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od środy, 2 grudnia, nasze miasto znajduje się w strefie 3 zagrożenia epidemiologicznego (Tier 3). Możemy jednak uczestniczyć w nabożeństwach Mszy św. przy zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach, ale po wspólnej modlitwie należy bezzwłocznie udać się do swoich domów. Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą sprawowane według grafiku umieszczonego w biuletynie. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. będzie transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
 • Niestety, wciąż zawieszone są spotkania wszelkich grup parafialnych na terenie parafii, oprócz grupy wsparcia AA i zajęć szkolnych naszych dzieci. Zachęcamy do organizowania spotkań online.
 • Biuro parafialne jest czynne o stałych godzinach urzędowania: wtorki: 11.00-12.30, czwartki 17.30-18.30 i soboty: 16.00-17.30.
 • Wszystkich członków Żywego Różańca prosimy o przejście dzisiaj do kolejnej tajemnicy Różańca świętego.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 • Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałki i piątki w godz. 19.00-20.00. Będzie w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii św.
 • Nasza spowiedź adwentowa będzie miała miejsce w poniedziałek, 21 grudnia, w godz. 17.30-19.30.
 • Na święta Bożego Narodzenia będzie przebywał w naszej wspólnocie dobrze nam znany o. Izaak Adam Kusion OFM.
 • Prosimy, aby rodziny zapraszające Obraz Jezusa Miłosiernego do swojego domu, uzgodniły między sobą sposób jego przekazywania. Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu, prosimy o zgłoszenie do proboszcza.   
 • W zakrystii i biurze parafialnym można nabyć świece wigilijne Caritasu (duża świeca £4,-, mała świeca £2,-) i opłatek (ofiara dowolna).
 • Trwa doroczny konkurs dla dzieci na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Podpisane prace przynosimy do zakrystii lub do biura parafialnego do 20 grudnia.
 • Jak co roku organizowana jest zbiórka żywności dla rodzin potrzebujących. Rodziny te znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują naszej pomocy. Zbiórka już trwa i będzie trwała tylko do 10 grudnia. Dary można przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Wszelkie informacje dostępne są u p. Patrycji: 07446.862.143, p. Gosi: 07557.096.032 oraz p. Marioli: 07482.207.936.
 • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, ogłaszamy Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę! Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach: 1 - dla uczniów w wieku od 4 do 7 lat; 2 - dla uczniów w wieku od 8 do 12 lat; 3 - dla uczniów powyżej 12 lat. Prace konkursowe należy przesłać w Classroom do  wychowawcy klasy. Liczymy na piękne świąteczne życzenia wypisane na nich. Jak zawsze, na zwycięzców czekają liczne nagrody. W tym roku nagrodzone kartki będą wysyłane do grupy seniorów naszej społeczności oraz do chorych i samotnych Czekamy na Wasze prace tylko do 7 grudnia. Zapraszamy do udziału w konkursie.
 • Polska Szkoła Sobotnia, w związku z urlopem macierzyńskim jednej z nauczycielek, pilnie poszukuje nauczyciela geografii. Wszelkie informacje u Pani Dyrektor: 07964.351.563.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Planujemy czas Bożego Narodzenia, tak aby każdy z nas mógł wziąć udział w nabożeństwie w kościele przy zachowaniu restrykcji sanitarnych. Będą odprawione dwie Pasterki: o godz. 22.00 i 24.00, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego będą odprawione cztery Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 16.00 i 18.00, w Święto św. Szczepana o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Wszystko po to, aby umożliwić wszystkim bezpieczne uczestnictwo we Mszy św.
 • Ze względu na restrykcje sanitarne nie będzie w tym roku wizyt kolędowych. Ksiądz będzie odwiedzał tylko te domy, gdzie będzie poświęcenie nowego mieszkania. Prosimy o zgłaszanie takich miejsc drogą e-mailową. W ostatnich dwóch latach podczas wizyt kolędowych składaliśmy ofiary na remonty w naszej parafii. Była to ogromna pomoc dla naszej wspólnoty. W tym roku przed ołtarzem będzie przygotowana skrzynia, w którą będziemy mogli złożyć ofiarę rodzinną, abyśmy mogli kontynuować nasze projekty, zwłaszcza chodnik wokół kościoła, grotę Matki Bożej, usunięcie azbestu, założenie właściwego systemu, etc. Wiele jeszcze do zrobienia. Wszystko po to, by godnie przygotować jubileusz 60-lecia poświęcenia naszego kościoła, który przypadnie w grudniu przyszłego roku. Gościem naszego jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Niedziela, 6 XII 2020 - II Niedziela Adwentu

9.00       o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi i wszelkie łaski dla Kornela w 18-te urodziny - int. kochająca Rodzina

11.00       (online) Rodzice Olga (roczn. śmierci) i Mieczysław, ich Syn Wacław i Roman, Córka Leokadia - int. A. Ignatowicz

18.00 śp. Halina i Helena Matuszczak - int. Córka i Wnuczka z Rodziną

Poniedziałek, 7 XII 2020 - Wspomnienie św. Ambrożego

10.30 śp. Andrzej i Ludwika Wróbel, Józef i Anna Minuta

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 8 XII 2020 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Mamy Marii Biegańskiej z okazji jej 70-tych urodzin - int. Córka Katarzyna

19.00 o uzdrowienie dla wszystkich chorych w Parafii - int. I., D. Nowak

Środa, 9 XII 2020 - 59-ta rocznica poświęcenia naszego Kościoła

10.30 dziękczynna za poświęcenie naszego Kościoła

Czwartek, 10 XII 2020 - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

10.30 w podziękowaniu Jezusowi i Maryi za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę nad całą Rodziną - int. T. Garlicka

19.00 o uzdrowienie z ciężkiej choroby dla Aleksandry Kopiec oraz o nadzieję  i siły dla całej Rodziny - int. M. Czempka z Rodziną

Piątek, 11 XII 2020

10.30 śp. Stanisław i Franciszka Kaczyńscy, Lucyna Keller - int. A. Gradkowska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 12 XII 2020   

18.00 o błogosławieństwo, zdrowie i łaski Ducha Świętego dla Syna Ryszarda w dniu jego urodzin i całej Jego Rodziny - int. Z. Kamińska

Niedziela, 13 XII 2020 - III Niedziela Adwentu (Gaudete)

  9.00 śp. Irena Łukaszewicz (roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

11.00 (online) śp. Stanisław i zmarli z rodziny Strumidło, Stanisława, Władysław  i Czesław i zmarli z rodzin Dmochowskich, Krajewskich i Grabke  - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 śp. Janina Stankiewicz (4 roczn. śmierci) - int. Dzieci