• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki, również w ciągu tygodnia. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Wymagany jest również obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. 
 • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
 • Wszystkich członków Żywego Różańca prosimy, aby przeszli sami do kolejnej tajemnicy Różańca świętego. 
 • W poniedziałek mamy Dzień Zaduszny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • We wtorek Msza św. parafialna odprawiona będzie już o godz. 9.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej i nie będzie czynne biuro parafialne.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
 • W sobotę, 7 listopada, o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku formacji wspólnoty Domowego Kościoła.
 • Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz Jezusa Miłosiernego do swojego domu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.   
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się za tydzień, w niedzielę, 8 listopada, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 • Modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach odbywać się będą podczas modlitwy powszechnej w środy i piątki w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Kartki na wypominki wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy przynosić do zakrystii.
 • Na czas nieokreślony ze względu na restrykcje sanitarne zawieszone są spotkania wszystkich grup parafialnych. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.

ODPUST ZUPEŁNY 

Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.  

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

Penitencjaria Apostolska zwróciła się jednocześnie do kapłanów z prośbą, aby „oddali się z gorliwością i wielkodusznością celebracji Sakramentu Pokuty i udzielali Komunii Świętej chorym”.


 OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca niedzielna:     £  454.33;

Gift Aid:         £  333.00;

Świece:         £    43.34;

Na Kościół:            B. Kolmas £ 40.00; B., K. Tyrc £ 40.00; A. Ignatowicz £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 1 XI 2020 - Uroczystość Wszystkich Świętych

  9.00 śp. Zofia Grzeszcz - int. Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Henryk Mszyca (34 roczn. śmierci) i zmarli z rodzin Mszyca i Barwickich - int. S. Mszyca

18.00 przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy o dar uzdrowienia dla Kacperka Goldiszewicza, aby jego dni stały się znów pełne radości, wypełnione życiem dorastającego dziecka ku radości najbliższych i chwale Boga

Poniedziałek, 2 XI 2020 - Wspomnienie Wszystkich Zmarłych

10.30 śp. rodzice Salomea i Zygmunt, siostry Urszula i Maria Jankowscy - int. Syn i Brat

19.00 śp. Halina Jadwiga Woźmirska-Simpson - int. Rodz. Beech i Bromberg

Wtorek, 3 XI 2020

  9.00 Nowenna o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego - int. E., B. Kuncewicz

Środa, 4 XI 2020 - Wspomnienie św. Karola Boromeusza

10.30 śp. Lucjan Szafaryn, rodzice Emilia i Władysław - int. F. Szafaryn

Czwartek, 5 XI 2020

10.30 śp. Jadwiga, Marian i Jan Ciesielscy, Zofia i Helena Zimne

19.00 śp. brat Józef Menzel (10 roczn. śmierci) - int. M. Sztucka z Rodziną

Piątek, 6 XI 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla małżeństwa Edyty i Dariusza Haratyków 

19.00 śp. Eleonora Niedziela - int. Córka z Mężem

Sobota, 7 XI 2020                           

15.00 rozpoczęcie roku formacji Domowego Kościoła

18.00 śp. Paweł Kostyszak (m-c po śmierci) - int. Kasia z Rodziną

Niedziela, 8 XI 2020 - XXXII Niedziela Zwykła

  9.00 śp. dziadkowie Marianna i Jan Pizuńscy, ich syn Andrzej - int. J., Ł. Łakomiec

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Kazimierz Fabirkiewicz (9 m-cy po śmierci) - int. Syn Łukasz

18.00 śp. Jerzy Pieczewski (8 roczn. śmierci) - int. Małżonka Grażyna, Córka Adrianna z Wnuczkami.