• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki, również w ciągu tygodnia. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Wymagany jest również obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. 
 • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
 • Gościem naszej parafii jest dzisiaj ks. kan. Krzysztof Tyliszczak, kanclerz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. On też dzieli się z nami Słowem Bożym.
 • Kończymy w tym tygodniu miesiąc październik. Zachęcamy do wspólnego odmawiania modlitwy Różańca św. W ciągu tygodnia odprawiamy nabożeństwo Różańcowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30, a w niedzielę o godz. 10.30. 
 • Zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałki i piątki od godz. 19.00. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W środę w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Rozalii Drozd, l. 93. Niech dobry Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego...
 • Zapraszamy do nowopowstałej grupy modlitewnej w naszej parafii w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej przy klubie. Jeśli masz pragnienie i czujesz potrzebę wspólnej modlitwy i budowania wspólnoty ludzi wierzących, zapraszamy. Telefon kontaktowy: Edyta Kalinowska 07477.619.726.
 • Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz Jezusa Miłosiernego do swojego domu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.   
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 8 listopada, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy przynosić do zakrystii.
 • Modlitwy na cmentarzach z zachowaniem restrykcji sanitarnych odbędą się w następujących dniach: sobota, 31 października: 13.00 St. Paul’s, 14.00 Lenton’s Lane. niedziela, 1 listopada: 13.00 London Road, 14.00 Canley, 15.00 Baginton.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać. 

Chrześcijanin poprzez postawę służby realizuje siebie, swoje człowieczeństwo, rozwój życia duchowego, gdyż daje przykład bezinteresownej miłości w świecie koncentrującym się na dążeniu do sławy, sukcesu. Chrześcijanin pychy, chce za wszelką cenę wynieść siebie nad innych ludzi. Jest gotowy do poświęceń i wyrzeczeń, aby osiągnąć swoje osobiste szczęście, jakie daje pycha wynoszenia się nad innych. Przeciwieństwem takiej postawy jest postawa służby, gardzona przez współczesnych ludzi. Człowiek służby jest „przegrany” w życiu doczesnym, nie osiąga największych godności, stanowisk, władzy. Inni zatem walczą o godności doczesne, które przynoszą im sławę, podziw, poklask lub inne doraźne korzyści. Za wszelką cenę czynią wszystko, aby ich uważano za wielkich, za wzór i autorytet

Uczniów Jezusa poznawano po wzajemnej miłości. Jak mówi Jean Vanier, „miłość nie polega na dokonywaniu rzeczy nadzwyczajnych i bohaterskich, ale na spełnianiu rzeczy zwykłych z czułością”. Bóg zaprasza nas, byśmy żyli miłością każdego dnia. I warto w tym miejscu spojrzeć na świat, w którym żyję. Na ile jest w nim obecna miłość? Na ile potrafię inspirować innych do miłości i sam się nią dzielić, realizując Jezusowe wezwanie zawarte w najważniejszym z przykazań. Jak zauważa kard. Stefan Wyszyński:Ludzie mówią czas to pieniądz. Ja mówię inaczej: czas to miłość. Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa”.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £232.64;

Kolekta specjalna na Polską Misję Katolicką: £908.82;

Gift Aid: £426.00;

Na Kościół: Grupy Komunijne £200.00; M. Sztucka £30.00; A. Gradkowska £100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać! 


Niedziela, 25 X 2020 - XXX Niedziela Zwykła

09.00 śp. Zbigniew Maciejewski (10 roczn. śmierci) - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jan i Maria Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Zuzi z okazji jej 11-tych urodzin oraz dla babci Grażyny z okazji jej 72-gich urodzin - int. kochająca Matka i Córka z Wnuczkami

Poniedziałek, 26 X 2020

10.30 śp. Liliana Gawrońska (1 roczn. śmierci) - int. Przyjaciele

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 27 X 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Magdy i Rolanda Ciba z okazji 2-giej rocznicy ich małżeństwa

19.00 śp. Teresa Skurska (1 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

Środa, 28 X 2020 - Święto św. Szymona i Judy Tadeusza

09.45 POGRZEB śp. Rozalii Drozd

Czwartek, 29 X 2020

10.30 śp. Stefania i Tadeusz Jarosińscy, Anna Naglik z Mężem, Regina Burek z Mężem - int. Koleżanki

19.00 o zdrowie dla wszystkich chorych

Piątek, 30 X 2020

10.30 śp. Gustaw Parciankowski, rodzice Aniela i Andrzej - int. F. Szafaryn

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 31 X 2020                           

18.00 śp. Helena Ostas - int. Wnuczka

Niedziela, 1 XI 2020 - Uroczystość Wszystkich Świętych

09.00 śp. Zofia Grzeszcz - int. Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Henryk Mszyca (34 roczn. śmierci) i zmarli z rodzin Mszyca i Barwickich - int. S. Mszyca

18.00 przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy o dar uzdrowienia dla Kacperka Goldiszewicza, aby jego dni stały się znów pełne radości, wypełnione życiem dorastającego dziecka ku radości najbliższych i chwale Boga