• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki, również w ciągu tygodnia. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Wymagany jest również obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. 
 • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
 • Dzisiaj na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00 przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii św. 34 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca. Wspierajmy je naszą modlitwą, aby nie pogubiły się na ścieżkach życia i mocne były wiarą.
 • Ze względów na restrykcje sanitarne nie będzie, niestety, w tym roku Białego Tygodnia dla naszych dzieci.  
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierana jest dodatkowa kolekta na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej. Polecamy ją Waszej ofiarności.  
 • Trwamy w miesiącu październiku. Zachęcamy do wspólnego odmawiania modlitwy Różańca św. W ciągu tygodnia odprawiamy nabożeństwo Różańcowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30, a w niedzielę o godz. 10.30. 
 • Zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałki i piątki od godz. 19.00. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne jedynie w sobotę, przepraszamy.
 • W czwartek odprawiona zostanie jedynie Msza św. poranna. Nie będzie Mszy św. wieczornej. 
 • Zapraszamy do nowopowstałej grupy modlitewnej w naszej parafii w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej przy klubie. Jeśli masz pragnienie i czujesz potrzebę wspólnej modlitwy i budowania wspólnoty ludzi wierzących, zapraszamy. Telefon kontaktowy: Edyta Kalinowska 07477.619.726.
 • To ostatnie dwa zgłoszenie na Obraz. Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Jeśli nie ma, zakończymy peregrynację obrazu w naszej parafii.  
 • Za tydzień gościem naszej parafii będzie ks. kan. Krzysztof Tyliszczak, kanclerz Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. On też wygłosi do nas Słowo Boże.
 • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 8 listopada, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy przynosić do zakrystii.
 • Modlitwy na cmentarzach z zachowaniem restrykcji sanitarnych odbędą się w następujących dniach: sobota, 31 października: 13.00 St. Paul’s, 14.00 Lenton’s Lane. niedziela, 1 listopada: 13.00 London Road, 14.00 Canley, 15.00 Baginton.
 • Poszukujemy chętnych do przygotowania w tym wyjątkowym roku stajenki betlejemskiej w naszej parafii. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • POGRZEB: W najbliższy wtorek, 20 października, o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Jacka Piskora, l. 48. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszego Zmarłego radością życia wiecznego...

Idąc za Jezusem, naśladując Go, będziemy tak jak On śledzeni, szykanowani, prześladowani, odrzucani... Ale wtedy mamy radować się i weselić, bo nasza nagroda wielka jest w niebie. Wierzący w Pana, bez względu na cenę kierują się prawdą, która jest w Nim i nie oglądają się na człowieka, bo w Chrystusie nie znamy już nikogo według ciała i na nikim nam nie zależy. Oddajemy światu to, co należy do życia na tym świecie, a jako własność Chrystusa, oddajemy Bogu to, co należy do Boga.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna:      £  490.99;

Gift Aid:         £  230.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 18 X 2020 - XXIX Niedziela Zwykła

09.00    o błogosławieństwo Boże dla Iwony Ruman z okazji jej urodzin i imienin - int. Mama i Bracia

11.00 MSZA ŚW. KOMUNIJNA: śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

13.00 MSZA ŚW. KOMUNIJNA: w intencji Dzieci Komunijnych

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Mamy, Stanisławy Mszyca, z okazji jej 70-tych urodzin - int. kochająca Córka z Rodziną

Poniedziałek, 19 X 2020 - Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki

10.30 Nowenna o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego - int. E., B. Kuncewicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 20 X 2020 - Wspomnienie św. Jana Kantego

11.00 POGRZEB śp. Jacka Piskora

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Stanisławy Bulsiewicz-Bednarek z okazji jej 70-tych urodzin - int. Syn z Rodziną

Środa, 21 X 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Bereniki w dniu jej urodzin i za jej Dzieciątko, które się poczęło - int. E., B. Kuncewicz

Czwartek, 22 X 2020 - Wspomnienie św. Jana Pawła II

10.30 śp. Mieczysław Sztucki (w dniu urodzin) - int. Małżonka z Rodziną

Piątek, 23 X 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Mariusza Ćwiok z okazji jego urodzin - int. kochająca Małżonka i Syn

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 24 X 2020                           

18.00 1) śp. Janina Dębska - int. Ewa z Rodziną

2) śp. Elżbieta Ankowska - int. Syn

Niedziela, 25 X 2020 - XXX Niedziela Zwykła

09.00 śp. Zbigniew Maciejewski (10 roczn. śmierci) - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jan i Maria Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Zuzi z okazji jej 11-tych urodzin oraz dla babci Grażyny z okazji jej 72-gich urodzin - int. kochająca Matka i Córka z Wnuczkami