• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki, również w ciągu tygodnia. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Wymagany jest również obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. 
 • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
 • Trwamy w miesiącu październiku. Zachęcamy do wspólnego odmawiania modlitwy Różańca św. W ciągu tygodnia odprawiamy nabożeństwo Różańcowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30, a w niedzielę o godz. 10.30. 
 • Dzisiaj - pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty pań „Pełna Łaski”
 • W najbliższy wtorek na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy, jak co roku, za Dzieci Utracone - które przedwcześnie Bóg powołał do siebie. Imiona i nazwiska tych dzieci proszę podać na kartkach do zakrystii lub drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • W najbliższy czwartek odprawiona zostanie jedynie Msza św. poranna - już o godz. 9.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej, nieczynne będzie też biuro parafialne
 • Na banerze z przodu Kościoła widnieją zdjęcia dzieci I-komunijnych, które za tydzień, w niedzielę, 18 października, przyjmą swoją pierwszą Komunię św. Wspierajmy te dzieci naszą modlitwą, aby nie pogubiły się na ścieżkach życia i mocne były wiarą. Dzieci otrzymają Komunię świętą na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. W miarę możliwości proszę skorzystać z pozostałych Mszy św., gdyż miejsca w kościele będą zarezerwowane dla dzieci komunijnych i ich rodzin. W sobotę, 17 października, o godz. 14.00 dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. i odnowią swe przyrzeczenia chrzcielne. Próby dzieci I-komunijnych odbywają się w naszym kościele o godz. 18.30 w poniedziałki (Msza św. o godz. 11.00) i środy (Msza św. o godz. 13.00).
 • W przyszłym tygodniu, przy wyjściu z kościoła, zbierana będzie dodatkowa kolekta na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej. Polecamy ją Waszej ofiarności.  
 • Zapraszamy na godzinne adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od godz. 20.00 i w piątek od godz. 19.00. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Zapraszamy do nowopowstałej grupy modlitewnej w naszej parafii w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej przy klubie. Jeśli masz pragnienie i czujesz potrzebę wspólnej modlitwy i budowania wspólnoty ludzi wierzących, zapraszamy. Telefon kontaktowy: Edyta Kalinowska 07477.619.726.
 • Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Jeśli nie ma, zakończymy peregrynację obrazu w naszej parafii.  
 • Poszukujemy chętnych do przygotowania w tym wyjątkowym roku stajenki betlejemskiej w naszej parafii. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • POGRZEB: We wtorek, 20 października, o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się pogrzeb śp. Jacka Piskora, l. 48. Niech miłosierny Bóg obdarzy radością życia wiecznego...

Ojcze, który dałeś nam gorliwe świadectwo młodego błogosławionego Karola Acutisa, który z Eucharystii uczynił centrum swojego życia i siłę w codziennych obowiązkach, tak, aby również inni mogli pokochać Cię ponad wszystko spraw, aby mógł rychło zostać zaliczony do grona Świętych Twojego Kościoła. Potwierdź moją wiarę, ożyw moją nadzieję, odnów we mnie pragnienie czynienia miłosierdzia na wzór młodego Karola, który, wzrastając w tych cnotach, teraz żyje z Tobą. Udziel mi łaski, której tak bardzo potrzebuję…. Ufam Tobie, Ojcze, i Twojemu ukochanemu Synowi Jezusowi, Najświętszej Maryi Pannie, naszej najsłodszej Matce i wstawiennictwu błogosławionego Karola Acutisa.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna:      £  455.35;

Gift Aid:         £  362.00;

Świece:         £    79.48;

Biuletyny:      £    23.07;

Ofiara na kościół:       Kwiaty £ 35.05; H. Jankowski £ 50.00; Bezimiennie £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 11 X 2020 - XXVIII Niedziela Zwykła

09.00    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla całej rodziny Kuncewiczów

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisław Strumidło i zmarli Rodzice, Władysław, Stanisława i Czesław i zmarli z rodzin Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 śp. Katarzyna Szeliga - int. Wnuczka z Rodziną

Poniedziałek, 12 X 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Linusa Kuncewicza w dniu jego urodzin - int. E., B. Kuncewicz

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 13 X 2020 - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

10.30 śp. ks. Ludwik Czyż (13 roczn. śmierci)

19.00 w intencji Dzieci Utraconych

Środa, 14 X 2020

10.30 śp. ks. prałat Celestyn Sowiński i Waldemar Garlicki

Czwartek, 15 X 2020 - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa

09.00 śp. Jadwiga Okońska - int. Córka z Mężem

Piątek, 16 X 2020 - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

10.30 o błogosławieństwo Boże dla wszystkich dzieci z okazji nowego roku szkolnego - int. Babcia

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 17 X 2020 - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego                          

14.00 SPOWIEDŹ I ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Jadwigi Strumidło z okazji jej 85-tych urodzin - int. E., K. Strumidło

Niedziela, 18 X 2020 - XXIX Niedziela Zwykła

09.00 o błogosławieństwo Boże dla Iwony Ruman z okazji jej urodzin i imienin - int. Mama i Bracia

11.00 MSZA ŚW. KOMUNIJNA: śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

13.00 MSZA ŚW. KOMUNIJNA: w intencji Dzieci Komunijnych

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Mamy, Stanisławy Mszyca, z okazji jej 70-tych urodzin - int. kochająca Córka z Rodziną