• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki, również w ciągu tygodnia. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Wymagany jest również obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. 
 • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
 • Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania w przyszłym roku, zapraszamy na pierwsze spotkanie dzisiaj, po wieczornej Mszy św. Bierzmowania udzieli w maju lub w czerwcu przyszłego roku bp Arkadiusz Okrój, biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej.
 • Dzisiaj też spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Tradycyjnie rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele o godz. 15.00.
 • Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zachęcamy do wspólnego odmawiania modlitwy Różańca św. W ciągu tygodnia odprawiamy nabożeństwo Różańcowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30, a w niedzielę o godz. 10.30. 
 • Na banerze z przodu Kościoła widnieją zdjęcia dzieci I-komunijnych, które za dwa tygodnie, w niedzielę, 18 października, przyjmą swoją pierwszą Komunię św. Wspierajmy te dzieci naszą modlitwą, aby nie pogubiły się na ścieżkach życia i mocne były wiarą. Dzieci otrzymają Komunię świętą na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. W miarę możliwości proszę skorzystać z pozostałych Mszy św., gdyż miejsca w kościele będą zarezerwowane dla dzieci komunijnych i ich rodzin. W sobotę, 17 października, o godz. 14.00 dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź św. i odnowią swe przyrzeczenia chrzcielne. Próby dzieci I-komunijnych odbywają się w naszym kościele o godz. 18.30 w poniedziałki (Msza św. o godz. 11.00) i środy (Msza św. o godz. 13.00).  
 • W najbliższy wtorek odprawiona zostanie jedynie poranna Msza św. Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu, po której będzie można przyjąć Komunię św.
 • W tym dniu nieczynne będzie również biuro parafialne. Ksiądz proboszcz wraz z prof. Markiem Marzańskim, nowym powiernikiem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, będzie brał udział w spotkaniu w Londynie. 
 • W najbliższą środę Msza św. parafialna będzie odprawiona już o godz. 9.30. Po niej będzie nabożeństwo różańcowe. Potem w naszej parafii odbędzie się spotkanie kapłanów Dekanatu Środkowego z ks. prał. Stefanem Wylężkiem, rektorem PMK.
 • Zapraszamy na godzinne adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od godz. 20.00 i w piątek od godz. 19.00. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy św.
 • Zapraszamy do nowopowstałej grupy modlitewnej w naszej parafii w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej przy klubie. Jeśli masz pragnienie i czujesz potrzebę wspólnej modlitwy i budowania wspólnoty ludzi wierzących, zapraszamy. Telefon kontaktowy: Edyta Kalinowska 07477.619.726.
 • Pierwsze spotkanie po wakacjach wspólnoty pań „Pełna Łaski” odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 października. 
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). W kościele możemy składać ofiary do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
 • Chcielibyśmy z serca podziękować państwu Katarzynie i Markowi Auguściakom za ich wieloletni wkład w życie naszej wspólnoty parafialnej. Pani Kasia przez wiele lat grała na organach, współorganizowała warsztaty muzyczne. A Pan Marek od dziewięciu lat pełnił niełatwą funkcję skarbnika naszej wspólnoty parafialnej. Oboje też byli ważną częścią zespołu „Senza Nome”. Państwo Auguściak powracają do Polski. Niech dobry Bóg błogosławi im na nowym etapie ich życia.
 • Nowym skarbnikiem naszej parafii została Pani Katarzyna Kisiel. Życzymy jej ogromu łask od Boga na spełnianie odpowiedzialnej funkcji w naszej wspólnocie. 

 OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna £435.55;

Gift Aid £179.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 4 X 2020 - XXVII Niedziela Zwykła (imieniny papieża Franciszka)

09.00 śp. Halina Trella - int. Przyjaciel

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Roman Neubarth (30 roczn. śmierci) - int. Małżonka F. Vincent

18.00 śp. Amelka Skrzypek - int. Rodzice Beata i Jacek

Poniedziałek, 5 X 2020 - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego i błogosławieństwo dla jego małżonki, Aldony - int. E., B. Kuncewicz

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 6 X 2020

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Środa, 7 X 2020 - Wspomnienie NMP Różańcowej

09.30 dziękczynna do Trójcy Przenajświętszej za otrzymane łaski i dobro - int. Rodzina Gronków

Czwartek, 8 X 2020

10.30 śp. Anna Kruk (25 roczn. śmierci) - int. Córka M. Musiał z Rodziną

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 9 X 2020

10.30 śp. Ludwik Siemieńczuk i zmarli z Rodziny - int. Córka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 10 X 2020                           

18.00 śp. Stanisław Ostos - int. Córka z Rodziną

Niedziela, 11 X 2020 - XXVIII Niedziela Zwykła

09.00 w intencji Parafian

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisław Strumidło i zmarli Rodzice, Władysław, Stanisława i Czesław i zmarli z rodzin Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 śp. Katarzyna Szeliga - int. Wnuczka z Rodziną