• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki, również w ciągu tygodnia. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Wymagany jest również obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. 
 • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci, które otrzymają Komunię św. w październiku, na specjalną katechezę poświęconą sakramentowi spowiedzi św.
 • Widzimy na banerze z przodu Kościoła zdjęcia dzieci I-komunijnych, które za kilka tygodni przyjmą swoją pierwszą Komunię św. Wspierajmy te dzieci naszą modlitwą, aby nie pogubiły się na ścieżkach życia i mocne były wiarą.
 • Próby dzieci I-komunijnych, które mają otrzymać Komunię św. w niedzielę, 18 października, odbywają się w naszym kościele o godz. 18.30 w poniedziałki (Msza św. o godz. 11.00) i środy (Msza św. o godz. 13.00).  
 • Zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od godz. 20.00. Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny nasz los i całego świata, na wspólną spotkanie i odnowienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, które odbędzie się w poniedziałek, 28 września. Od kilku już lat nasza parafia łączy się tego dnia o godz.15.00 z parafiami w Polsce i na świecie, aby w tym wyjątkowym dniu wspólnie się pomodlić. Ten rok jest jednak szczególny, ponieważ jesteśmy ograniczeni przez pandemię, dlatego zachęcamy, aby pomodlić się gdziekolwiek jesteśmy. Na wspólną modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza tego dnia, tj. 28 września o godz.20.00.
 • Kolejne spotkanie Rady Administracyjnej w środę, 30 września, o godz. 19.30.
 • W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik. Zachęcamy do odmawiania modlitwy Różańca św. Wspólnie w kościele odmawiamy Różaniec w ciągu tygodnia po każdej Mszy św. o godz. 10.30 oraz w niedzielę również o godz. 10.30. Zapraszamy członków Żywego Różańca do podjęcia już w miesiącu październiku trudu prowadzenia modlitwy różańcowej przed niedzielną Mszą św. o godz. 11.00.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy św.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00, na zakończenie których przy Najświętszym Sakramencie wspólnie odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.
 • Zapraszamy do nowopowstałej grupy modlitewnej w naszej parafii w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej przy klubie. Jeśli masz pragnienie i czujesz potrzebę wspólnej modlitwy i budowania wspólnoty ludzi wierzących, zapraszamy. Telefon kontaktowy: Edyta Kalinowska 07477.619.726.
 • Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania w przyszłym roku, zapraszamy na pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę, 4 października, po wieczornej Mszy św.
 • Pierwsze spotkanie po wakacjach wspólnoty pań „Pełna Łaski” odbędzie się w niedzielę, 11 października. 
 • W sobotę, 26 września, podczas Męskiego Oblężenia Jasnej Góry przez Mężczyzn św. dokonaliśmy w naszej parafii intronizacji obrazu św. Józefa, autorstwa Pawła Wasika, artysty malarza z Częstochowy.
 • Dostępna jest już Księga Intencji Mszalnych na rok 2021.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). W kościele możemy składać ofiary do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać. 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £391.36;

Gift Aid: £223.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 27 IX 2020 - XXVI Niedziela Zwykła

9.00    śp. Teresa Skurska - int. Córka z Rodziną

11.00    śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziną - int. R. Przesmycka

18.00    o zdrowie, siły i wszelkie potrzebne łaski dla mamy Elżbiety Ankowskiej - int. Syn

Poniedziałek, 28 IX 2020 - Święto św. Mateusza, Apostoła

10.30 śp. Wacław Kamiński, rodzice Wacław i Otylia - int Z. Kamińska z Rodziną

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 29 IX 2020 - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała 

10.30 o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla siostry Isi - int. Rodzina

19.00 o dar uzdrowienia dla wszystkich chorych - int. I., A. Piotrowscy z Rodziną

Środa, 30 IX 2020 - Wspomnienie św. Hieronima

10.30 śp. Elżbieta Bolon (13 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

Czwartek, 1 X 2020 - Wspomnienie św.  Teresy od Dzieciątka Jezus

10.30 śp. Aleksandra Bolon (7 roczn. śmierci) - int. Wnuczka z Rodziną

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Andrzeja Ankowskiego z okazji jego urodzin

Piątek, 2 X 2020 - Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

10.30 śp. Janina Szyndler - int. Córka i Syn z Rodziną

19.00 o zdrowie dla cioci Agnieszki Bojdy - int. Monika z Rodziną

Sobota, 3 X 2020                           

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. ks. prał. Celestyn Sowiński (30 roczn. śmierci)

Niedziela, 4 X 2020 - XXVII Niedziela Zwykła (imieniny papieża Franciszka)

  9.00 śp. Halina Trella - int. Przyjaciel

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Roman Neubarth (30 roczn. śmierci) - int. Małżonka F. Vincent

18.00 w intencji Parafian