• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Witamy w naszej wspólnocie ks. kan. Jerzego Januszkiewicza, który zastępuje proboszcza podczas jego wyjazdu do Polski. Ks. Kanonik w naszej parafii stawiał swoje pierwsze kroki kapłańskie u boku ks. prał. Celestyna Sowińskiego.
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. W kościele oznaczone są miejsca, na których można usiąść. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki, również w ciągu tygodnia. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Wymagany jest również obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. Na stoliku przy obu wejściach do kościoła będą leżały listy, na których należy zapisać swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu. Dane te muszą być przetrzymywane w sejfie przez kolejnych 10 dni.
 • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
 • W poniedziałek nie będzie Mszy św. porannej ze względu na wyjazd proboszcza. Intencja mszalna została przeniesiona na czwartek wieczorem, przepraszamy.
 • Próby dzieci I-komunijnych, które mają otrzymać Komunię św. w niedzielę, 18 października, odbywają się w naszym kościele o godz. 18.30 w poniedziałki (Msza św. o godz. 11.00) i środy (Msza św. o godz. 13.00).  
 • W przyszłą niedzielę, 27 września, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do kościoła wszystkie dzieci, które otrzymają Komunię św. w październiku, na specjalną katechezę poświęconą sakramentowi spowiedzi św.
 • Zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałki, ze względu na próby dzieci I-komunijnych, od godz. 20.00 i piątki od godz. 19.00. Obie adoracje w tym tygodniu są w ciszy. Podczas adoracji jest możliwość korzystania z sakramentu spowiedzi św.
 • Kolejne spotkanie Rady Administracyjnej w środę, 30 września, o godz. 19.30.
 • Zapraszamy do nowopowstałej grupy modlitewnej w naszej parafii w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej przy klubie. Jeśli masz pragnienie i czujesz potrzebę wspólnej modlitwy i budowania wspólnoty ludzi wierzących, zapraszamy. Telefon kontaktowy: Edyta Kalinowska 07477.619.726.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy św.
 • Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza wszystkich mężczyzn do udziału w tegorocznym Męskim Oblężeniu Jasnej Góry, które odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 26 września, od godz. 16.00 (można dołączyć w dowolnym czasie). Podczas spotkania będziemy się łączyć na żywo z Jasną Górą, w programie między innymi konferencje p. Jacka Pulikowskiego, p. Michała Grzanki, abpa Grzegorza Rysia, Msza św., Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy do lidera grupy 07724.776.580.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny nasz los i całego świata, na wspólną spotkanie i odnowienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, które odbędzie się 28 września. Od kilku już lat nasza parafia łączy się tego dnia o godz.15.00 z parafiami w Polsce i na świecie, aby w tym wyjątkowym dniu wspólnie się pomodlić. Ten rok jest jednak szczególny, ponieważ jesteśmy ograniczeni przez pandemię, dlatego zachęcamy, aby pomodlić się gdziekolwiek jesteśmy. Na wspólną modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza tego dnia, tj. 28 września o godz.20.00.
 • Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania w przyszłym roku, zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę, 4 października, po wieczornej Mszy św.
 • Pierwsze spotkanie po wakacjach wspólnoty pań „Pełna Łaski” odbędzie się w niedzielę, 11 października. 
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje w tym tygodniu do pp. Aliny i Krzysztofa Wojtko, za tydzień do p. Marcina Garńca. Jeśli są rodziny, które chciałyby jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.  
 • Dostępna jest już Księga Intencji Mszalnych na rok 2021.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £501.57;

Gift Aid: £172.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 20 IX 2020 - XXV Niedziela Zwykła

09.00    o błogosławieństwo Boże dla Dominiki Sokalskiej z okazji 13-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

11.00 o błogosławieństwo Boże dla syna Feliksa z okazji Chrztu świętego i dla ojca Patryka z okazji 30-tych urodzin

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Justyny i Karola z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 21 IX 2020 - Święto św. Mateusza, Apostoła

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 22 IX 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Ryszarda i Marii Kamińskich z okazji 17-tej rocznicy ich małżeństwa oraz dary Ducha Świętego dla wnuków Aleksandra, Mikołaja i Daniela - int. kochająca Mama i Babcia

19.00 śp. ks. kan. Ryszard Juszczak (1 roczn. śmierci)

Środa, 23 IX 2020 - Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny

10.30 śp. Stefania, Michał i Barbara Niezgorscy - int. J. Strumidło z Rodziną

Czwartek, 24 IX 2020

10.30 śp. Irena Kuczmerowicz - int. R. Roth i D. Maciejewska

19.00 za dusze w czyśćcu cierpiące - int. Joanna

Piątek, 25 IX 2020

10.30 o szczęśliwą operację dla Małżonki - int. B. Kuncewicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 26 IX 2020                           

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Oli i Pawła Różańskich z okazji 22-giej rocznicy ich małżeństwa i o szczęśliwe rozwiązanie

 

Niedziela, 27 IX 2020 - XXVI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Teresa Skurska - int. Córka z Rodziną

11.00 śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziną - int. R. Przesmycka

18.00 w intencji Parafian