• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. W kościele oznaczone są miejsca, na których można usiąść. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu.
 • Od poniedziałku wprowadzamy wymagany obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. Na stoliku przy obu wejściach do kościoła będą leżały listy, na których należy zapisać swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu. Dane te muszą być przetrzymywane w sejfie przez kolejnych 10 dni.
 • Od poniedziałku obowiązuje noszenie maseczek również podczas Mszy św. w ciągu tygodnia. Coraz częstsze są kontrole w kościołach, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich o dostosowanie się do restrykcji sanitarnych, obowiązujących w Wielkiej Brytanii, aby uniknąć sytuacji, w których będziemy musieli ponosić kary finansowe. 
 • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
 • Obchodzimy dzisiaj bardzo skromnie naszą uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Kostki. Gościem uroczystości będzie na wieczornej Mszy św. ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli on bierzmowania naszej młodzieży. Ta Msza św. ze względu na restrykcje sanitarne zarezerwowana jest wyłącznie dla osób bierzmowanych i ich rodzin. Po Mszy św. zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie z Księdzem Rektorem w restauracji Cracovianka.
 • Spotkanie dla rodziców nowych dzieci I-komunijnych, które mają przystąpić do swej pierwszej Komunii św. w przyszłym roku, proszone są na spotkanie w kościele dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00. 
 • Próby dzieci I-komunijnych, które mają otrzymać Komunię św. w niedzielę, 18 października, odbędą się w naszym kościele o godz. 18.30 w poniedziałki (Msza św. o godz. 11.00) i środy (Msza św. o godz. 13.00).  
 • Zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałki, ze względu na próby dzieci I-komunijnych, od godz. 20.00 i piątki od godz. 19.00. W poniedziałki adorację prowadzi Apostolstwo Miłosierdzia Bożego. Podczas adoracji jest możliwość korzystania z sakramentu spowiedzi.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej w najbliższą środę o godz. 19.30.
 • Zapraszamy do nowopowstałej grupy modlitewnej w naszej parafii. Jeśli masz pragnienie i czujesz potrzebę wspólnej modlitwy i budowania wspólnoty ludzi wierzących, zapraszamy. Zaczynamy w sobotę, 19 września, o godz. 19.00 w salce parafialnej przy klubie. Telefon kontaktowy: Edyta Kalinowska 07477.619.726.
 • W następny weekend proboszcza zastępować będzie ks. kan. Jerzy Januszkiewicz.
 • W najbliższą sobotę nie będzie czynne biuro parafialne, przepraszamy.
 • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy św.
 • Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza wszystkich mężczyzn do udziału w tegorocznym Męskim Oblężeniu Jasnej Góry, które odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 26 września, od godz. 16.00 (można dołączyć w dowolnym czasie). Podczas spotkania będziemy się łączyć na żywo z Jasną Górą, w programie między innymi konferencje p. Jacka Pulikowskiego, p. Michała Grzanki, abpa Grzegorza Rysia, Msza św., Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy do lidera grupy 07724.776.580.
 • Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania w przyszłym roku, zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę, 4 października, po wieczornej Mszy św.
 • Pierwsze spotkanie po wakacjach wspólnoty pań „Pełna łaski” odbędzie się w niedzielę, 11 października. 
 • Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, nie zamieszka w naszej parafii ksiądz rezydent.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).

  OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

  Taca niedzielna: £495.80;

  Gift Aid: £296.65;

   Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


  Niedziela, 13 IX 2020 - XXIV Niedziela Zwykła

  09.00    w intencji Parafian

  11.00    śp. Siostry Eugenia Rękasz i Czesława Szuchalska - int. F. Vincent

  18.00 w intencji Bierzmowanych

  MSZA ŚW. TYLKO DLA OSÓB BIERZMOWANYCH I ICH RODZIN


  Poniedziałek, 14 IX 2020 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  10.30 o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Marty i Dariusza z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa i opiekę Aniołów dla ich córek

  20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


  Wtorek, 15 IX 2020 - Wspomnienie NMP Bolesnej

  10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ariny i Marka i radość wieczną dla śp. Dziadków.

  19.00 w intencji Parafian


  Środa, 16 IX 2020 - Wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana

  10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące - int. Joanna


  Czwartek, 17 IX 2020

  10.30 śp. rodzice Jan i Józefa (roczn. śmierci), siostra Bogumiła, mama Bronisława - int. A. Ignatowicz

  19.00 w intencji Parafian


  Piątek, 18 IX 2020 - Święto św. Stanisława Kostki

  10.30 śp. Stefania Niezgorska - int. T. Wronkowska z Rodziną

  19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


  Sobota, 19 IX 2020                           

  18.00 o błogosławieństwo Boże dla Weroniki i Oliwii Węcławskich - int. Rodzice Chrzestni


  Niedziela, 20 IX 2020 - XXV Niedziela Zwykła

  09.00 o błogosławieństwo Boże dla Dominiki Sokalskiej z okazji 13-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

  11.00 o błogosławieństwo Boże dla syna Feliksa z okazji Chrztu świętego i dla ojca Patryka z okazji 30-tych urodzin

  18.00 o błogosławieństwo Boże dla Justyny i Karola z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa