• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. W kościele oznaczone są miejsca, na których można usiąść. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych i tych, którzy się boją ze względu na pandemię. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele, na Mszach św. o godz. 11.00.
 • Wciąż poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Kościół będziemy mogli otwierać tylko wówczas, kiedy będą obecni stewardzi. Zgłoszenia do p. Małgosi Musiał: 07557.096.032.
 • Zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałki i piątki od godz. 19.00. Będzie wówczas możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Biuro parafialne czynne jedynie we wtorek 11.00-12.30. Zamknięte będzie do końca sierpnia.
 • Możliwe są już spotkania grup parafialnych - oczywiście, przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych.
 • Od 6 do 31 sierpnia ksiądz proboszcz będzie przebywał na urlopie. Zastępować go będzie o. Izaak Adam Kusion OFM, który przyjeżdża do naszej parafii w najbliższy wtorek. W tym czasie biuro parafialne będzie nieczynne. Dlatego bardzo prosimy wszystkie sprawy biurowe uregulować przed tym terminem.
 • Od początku września w naszej parafii zamieszka rezydent, ks. dr Maciej Krulak, krajowy duszpasterz Domowego Kościoła.
 • Spotkania Rady Administracyjnej i Duszpasterskiej odbędą się w pierwszych dniach września.
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Na spotkaniu z Komitetem Komunijnym ustalono ostateczną datę uroczystości pierwszej Komunii świętej na niedzielę, 18 października. Bardzo prosimy o szybką odpowiedź, które z dzieci będą w niej uczestniczyć. W sobotę przed uroczystością odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci i ceremonia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W zależności od restrykcji sanitarnych odbędzie się albo jedna Msza św. o godz. 11.00 albo dwie Msze św. o godz. 10.00 i 13.00. Więcej informacji na specjalnym linku szkolnym. 
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 13 września, na Mszy św. wieczornej. Sakramentu udzieli ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, który będzie gościem naszej uroczystości odpustowej. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 6 września, po wieczornej Mszy św. W sobotę, 12 września, przewidziana jest spowiedź św. przed uroczystością bierzmowania.
 • We wrześniu zaprosiliśmy do parafii wystawę pt. „Dzieje Drugiego Korpusu inaczej”. Towarzyszyć jej będzie grupa rekonstrukcyjna, która będzie nam opowiadała o bohaterach czasów ostatniej wojny - towarzyszach gen. Władysława Andersa.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).
 • POGRZEB: Pogrzeb naszej parafianki, śp. Stefani Niezgorskiej, l. 84, odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 7 września, o godz. 10.30. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Grzegorz Łatuszyński, l. 87, wybitny polski prozaik, poeta, slawista, ojciec naszego parafianina, pana Krzysztofa. Pan Grzegorz kilka lat temu miał swój wieczór poetycki w naszej parafii. Nasi parafianie, państwo Agnieszka i Krzysztof Łatuszyńscy chcieliby przy tej okazji podziękować wszystkim parafianom, którzy otaczali modlitwą ich ukochanego Tatę w chwilach jego cierpienia. Niech dobry Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego…

POLSKA WYSEPKA W COVENTRY - Grzegorz Łatuszyński, Coventry, czerwiec 2016 

Miasto z blisko tysiącletnią historią,

Z gotycką Katedrą św. Michała

Zburzoną w 1940 roku.

 

Ruiny wołające o pamięć.

Pomnik dawnego blasku

i nie tak dawnego barbarzyństwa.

 

I kościółek niewielki

W tym mieście półmilionowym,

Pierwszy w Anglii,

Rękami polskich parafian wzniesiony

Zaledwie pół wieku temu.

Przez zbiorowość kilkutysięczną,

Skupioną dziś

Wokół tego przybytku.

 

Tu się polskość sprzęgła z kościołem

I kościół z polskością.

I nie dzielą ludzi

Nasze krajowe sprawy.

 

Ksiądz Szczodrowski wnosi pokój

W tę społeczność.

Niesie jej Słowo Przedwieczne,

Na nim buduje,

Nim cementuje.

Ona z nim,

On z nią,

Trwają na obczyźnie.

 

Jakże wiele takich wysepek

I wysp polskości na świecie.

Jakże wiele na świecie Polski rozsianej

W wiekach wcześniejszych

I w latach ostatnich.

 

Jej cienie się snują

Po Syberii i Kazachstanie,

W Amerykach obu

I jak Afryka szeroka...

I bliżej nas,

na Litwie, Ukrainie

i na Białorusi...

Polskość osierocona,

Polskość zaklęta...


Niedziela, 2 VIII 2020 - XVIII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Bogusława Skowrońskiego  z okazji 60-tych urodzin - int. Małżonka

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla syna Leszka z okazji 43-tych urodzin - int. Matka śp. Irena Kuczmerowicz

Poniedziałek, 3 VIII 2020 

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 4 VIII 2020 - Wspomnienie św. Jana Marii Vianeya

10.30 śp. Anastazja i Antoni Górscy - int. Depozyt

19.00 śp. Maria i Tadeusz Bromberg, Krystyna Beech - int. Rodzina Beech i Bromberg

Środa, 5 VIII 2020 

10.30 śp. Janina i Leszek Pietruszkiewicz - int. F. Vincent

Czwartek, 6 VIII 2020 - Święto Przemienienia Pańskiego

10.30 o zdrowie dla Karoliny Flanagan - int. Siostra M. Łączna

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Oliwii i Piotra Gronków z okazji 5-tej rocznicy ich małżeństwa

Piątek, 7 VIII 2020 

10.30 śp. Józef Rinz, Józefa i Leon Rinz, Czesława i Józef Grzybowscy - int. G. Rinz z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU 

Sobota, 8 VIII 2020 - Wspomnienie św. Dominika

18.00 śp. Helena (2 roczn. śmierci), Aleksander i Krzysztof Kuzaka, Elżbieta Kuśmierz - int. Córka i Wnuczka 

Niedziela, 9 VIII 2020 - XIX Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Pauliny i Patryka z okazji 3-ciej rocznicy ich małżeństwa oraz dla ich dzieci Zuzi i Feliksa

11.00 śp. Franciszek Wronkowski (5 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Magdy i Marcina Kniwel z okazji 14-tej rocznicy ich małżeństwa