• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. W kościele oznaczone są miejsca, na których można usiąść. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu. Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych i tych, którzy się boją ze względu na pandemię. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele, na Mszach św. o godz. 11.00.
 • Wciąż poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Kościół będziemy mogli otwierać tylko wówczas, kiedy będą obecni stewardzi. Zgłoszenia do p. Małgosi Musiał: 07557.096.032.
 • Zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałki i piątki od godz. 19.00. Będzie wówczas możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Biuro parafialne czynne jest w stałych godzinach urzędowania: wtorki 11.00-12.30, czwartki 17.30-18.30 i soboty 16.00-17.30.
 • Możliwe są już spotkania grup parafialnych - oczywiście, przy zachowaniu wszelkich zaleceń sanitarnych.
 • W najbliższą sobotę, 1 sierpnia, zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Rozpoczynamy o godz. 17.30 modlitwą Różańca świętego.
 • Od 6 do 30 sierpnia ksiądz proboszcz będzie przebywał na urlopie. Zastępować go będzie o. Izaak Adam Kusion OFM. W tym czasie biuro parafialne będzie nieczynne. Dlatego bardzo prosimy wszystkie sprawy biurowe uregulować przed tym terminem.
 • Od początku września w naszej parafii zamieszka rezydent, ks. dr Maciej Krulak, krajowy duszpasterz Domowego Kościoła.
 • Spotkania Rady Administracyjnej i Duszpasterskiej odbędą się w pierwszych dniach września.
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Na spotkaniu z Komitetem Komunijnym ustalono ostateczną datę uroczystości pierwszej Komunii świętej na niedzielę, 18 października. Bardzo prosimy o szybką odpowiedź, które z dzieci będą w niej uczestniczyć. W sobotę przed uroczystością odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci i ceremonia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. W zależności od restrykcji sanitarnych odbędzie się albo jedna Msza św. o godz. 11.00 albo dwie Msze św. o godz. 10.00 i 13.00. Więcej informacji na specjalnym linku szkolnym. 
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 13 września, na Mszy św. wieczornej. Sakramentu udzieli ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, który będzie gościem naszej uroczystości odpustowej. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 6 września, po wieczornej Mszy św. W sobotę, 12 września, przewidziana jest spowiedź św. przed uroczystością bierzmowania.
 • We wrześniu zaprosiliśmy do parafii wystawę pt. „Dzieje Drugiego Korpusu inaczej”. Towarzyszyć jej będzie grupa rekonstrukcyjna, która będzie nam opowiadała o bohaterach czasów ostatniej wojny - towarzyszach gen. Władysława Andersa.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).
 • POGRZEB: We wtorek, 28 lipca, o godz. 11.30 odbędzie się w naszym kościele pogrzeb naszej parafianki, śp. Barbary Pacyniak, l. 64. W Rugby zmarł nasz parafianin, śp. David Eliaš, l. 32. W Penrhos zmarła nasza była parafianka śp. Irena Frelek, l. 93. Niech dobry Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego…

Przypowieść Jezusa o skarbie ukrytym w roli i o kupcu poszukującym pereł przekonuje nas, że królestwo niebieskie warte jest wysokiej ceny. Możemy sobie zadać pytanie: Co jesteśmy w stanie dla niego poświęcić, jakie koszty gotowi jesteśmy ponieść? Królestwo niebieskie nie jest krainą dla skąpców, ale dziedzictwem ludzi wielkodusznych, którzy inwestują wszystko, co mają – własne życie – aby zdobyć to, co najcenniejsze. A „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”.

o. Łukasz Kubiak OP, „Oremus” lipiec 2005, s. 109


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

 Taca niedzielna: £204.31;

Gift Aid: £553.00;

Świece: £29.82; 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 26 VII 2020 - XVII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Antosia z okazji pierwszych urodzin - int. M. Kamińska

11.00 śp. Kazimierz Musiolik, Antoni Radczyk, Emilia i Aleksander Wolski - int. D. Maciejewska

18.00 śp. Marek Marzycki - int. Syn Krzysztof z Rodziną

Poniedziałek, 27 VII 2020

10.30 śp. Teresa Skurska (9 m-cy od śmierci) - int. Córki z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 28 VII 2020

10.30 śp. Michalina Partyka (1 roczn. śmierci) - int. T. Rutkowska

11.30 POGRZEB śp. Barbary Pacyniak

19.00 w intencji Parafian

Środa, 29 VII 2020 - Wspomnienie św. Marty

10.30 śp. Stanisława Kijanka - int. M. Łączna

Czwartek, 30 VII 2020

10.30 śp. Franciszek Pruski (48 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Synami

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 31 VII 2020 - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Klaudii i Marcina Raków z okazji 16-tej rocznicy ich małżeństwa oraz dla ich syna Antosia z okazji 5-tych urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 1 VIII 2020 - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1944)

14.00 ŚLUB: Magdalena Kołodziej -  Przemysław Wojtak

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 dziękczynno-błagalna w intencji córek Zosi, Eli i Gabrysi z okazji ich urodzin - int. kochający Rodzice K. i S. Góralczyk

Niedziela, 2 VIII 2020 - XVIII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Bogusława Skowrońskiego  z okazji 60-tych urodzin - int. Małżonka

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla syna Leszka z okazji 43-tych urodzin - int. Matka śp. Irena Kuczmerowicz