• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Od dzisiaj nasze kościoły są otwarte. Wracamy do naszego stałego programu. Wciąż jednak obowiązują restrykcje sanitarne, przede wszystkim odstęp jednego metra. W kościele oznaczone będą miejsca, na których można usiąść. Przynosimy ze sobą maseczki. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie będzie śpiewu.
 • Wciąż obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych i tych, którzy się boją uczestniczyć już w publicznych zgromadzeniach ze  na pandemię.
 • Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele.
 • Od dzisiaj Msze św. online będą  transmitowane jedynie w niedzielę, na Mszach św. o godz. 11.00. W tym miejscu chcielibyśmy wyrazić wdzięczność dwóm panom Łukaszowi Fabirkiewiczowi i Andrzejowi Ziębie za ich kilkumiesięczną posługę przy transmisji naszych Eucharystii, dzięki którym była stała łączność z naszym kościołem. Należą się im ogromne brawa!
 • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Kościół będziemy mogli otwierać tylko wówczas, kiedy będą obecni stewardzi. Zgłoszenia do p. Małgosi Musiał: 07557.096.032.
 • Biuro parafialne jest już czynne w stałych godzinach urzędowania.
 • Możliwe są już spotkania grup parafialnych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
 • W sobotę, 11 lipca, o godz. 15.00 w naszym kościele odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie roku formacji Ruchu Domowego Kościoła.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 11 lipca, po wieczornej Mszy św. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie £25 od osoby. Udział we wszystkich spotkaniach jest obowiązkowy. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Pracujemy nad ustaleniem terminu uroczystości pierwszej Komunii świętej. Najprawdopodobniej odbędzie się ono w ostatnią niedzielę września. Wszelkie informacje podane zostaną drogą smsową i e-mailową. 
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 13 września, na Mszy św. wieczornej. Sakramentu udzieli ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii,  będzie gościem naszej uroczystości odpustowej. Proszę oczekiwać od naszych katechetów informacji o spotkaniu w najbliższym czasie.
 •  ostatnie zgłoszenia na obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie naszego Patrona. Jeśli są rodziny, które zechciałyby je przyjąć w swoim domu, prosimy o zgłoszenie.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).
 • Polska Szkoła Sobotnia wciąż przyjmuje zapisy na rok 2020-21 dla dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły. Aby otrzymać formularz zgłoszeniowy prosimy o przesłanie Państwa adresu mailowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na numer 07494.898.716 z dopiskiem: ”zapisy". Formularz wraz z Regulaminem Szkoły i Kodeksem Ucznia zostanie przesłany na wskazany przez Państwa e-mail. Formularz należy czytelnie wypełnić, podpisać i przesłać jego skan lub zdjęcia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych uczniów. Zarząd Szkoły.
 • POGRZEB: W poniedziałek, 13 lipca, o godz. 11.45 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Ruły, lat 99. Niech miłosierny Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...

Jezus nie obiecuje, że zdejmie z nas trud czy ciężar, obiecuje natomiast, że nas pokrzepi, jeśli do Niego przyjdziemy. Czasem, pod wpływem życiowych doświadczeń, wzbraniamy się uznać siebie przed Bogiem za potrzebujących. Próbujemy sami szukać przyczyn i rozwiązań naszych problemów, zamiast zwrócić się do Niego. Jednak aby mogła nastąpić dogłębna zmiana w naszym życiu, potrzebujemy mocy Ducha Świętego, który uzdolni nas do przezwyciężania naszych grzesznych skłonności i ograniczeń. Nie wzbraniajmy przyjść do Jezusa z naszymi ciężarami i potrzebami – On czeka, aby nas pokrzepić.

o. Łukasz Kubiak OP, „Oremus” lipiec 2005, s. 15


Niedziela, 5 VII 2020 - XIV Niedziela Zwykła

9.00      śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel

11.00 śp. Jadwiga i Feliks Strumidło oraz zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Grabke i Krajewskich - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Małgorzaty i Jarosława Majów z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 6 VII 2020 - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

10.30 śp. Ludwika i Andrzej Wróbel, Anna i Józef Minuta - int. E., B. Kuncewicz

Wtorek, 7 VII 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Bereniki i Dominika z okazji zawarcia sakramentu małżeństwa

19.00 śp. Aleksander i Helena Kózaka, Elżbieta Kuśmierz - int. Wnuczka i Córka

Środa, 8 VII 2020 - Wspomnienie św. Jana z Dukli

10.30 o pokój serca dla rodziny Wagsztylów i życie wieczne dla Kazia - int. E., B. Kuncewicz

Czwartek, 9 VII 2020

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Eligii i Bogdana Kuncewiczów w 43-cią rocznicę ich małżeństwa

19.00 w intencji Parafian

Piątek, 10 VII 2020

19.00 śp. Teresa Skurska - int. Córka z Rodziną

Sobota, 11 VII 2020 - Święto św. Benedykta, Patrona Europy

15.00 Msza św. na zakończenie roku formacji Domowego Kościoła

18.00 śp. Krzysztof Kocańda (1 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

Niedziela, 12 VII 2020 - XV Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Hanny i Marka Marzańskich w podziękowaniu za okazaną pomoc - int. Danusia

11.00 śp. Stefania Jarosińska z mężem, Anna Naglik z mężem - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Janów Różańskich z okazji 13-tych i 69-tych urodzin