• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Ogromna radość! Od soboty, 4 lipca, kościoły będą otwarte na liturgię Mszy św. Wracamy do naszego stałego programu. Wciąż jednak będą obowiązywać restrykcje sanitarne, przede wszystkim odstęp jednego metra. W kościele oznaczone będą miejsca, na których można usiąść. Podczas Mszy św. zakazany będzie śpiew.
 • Wciąż obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych i tych, którzy się boją uczestniczyć już w publicznych zgromadzeniach ze  na pandemię.
 • Od przyszłego weekendu Msze św. transmitowane będą online tylko w niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00. W pozostałe dni tygodnia nie będzie transmisji z naszego kościoła. W tym miejscu chcielibyśmy wyrazić wdzięczność dwóm panom Łukaszowi Fabirkiewiczowi i Andrzejowi Ziębie za ich kilkumiesięczną posługę przy transmisji naszych Mszy świętych, dzięki którym była łączność z naszym kościołem. Należą się im ogromne brawa!
 • W tym tygodniu transmisje Mszy św. codziennie jak w czasie pandemii: w ciągu tygodnia o godz. 19.00.
 • Dzisiaj i w środę zapraszamy w godz. 15.00-17.00 na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem przy zachowaniu wszelkich restrykcji sanitarnych. W kościele należy dostosować się do poleceń stewardów. Nie można w tym czasie korzystać z toalet. Nie będzie też można skorzystać z sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
 • W poniedziałek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. online o godz. 19.00.
 • W sobotę o godz. 9.15 odprawiona zostanie online Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego w naszej Polskiej Szkole Sobotniej. Dalszy program uroczystości podany będzie kanałami szkolnymi.
 • W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy o godz. 17.30 modlitwą Różańca świętego.
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Pracujemy nad ustaleniem terminu uroczystości pierwszej Komunii świętej. Najprawdopodobniej odbędzie się ona w połowie września. Wszelkie informacje podane zostaną drogą sms i e-mail. 
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w niedzielę, 13 września, na Mszy św. wieczornej. Sakramentu udzieli ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Proszę oczekiwać w najbliższym czasie informacji o spotkaniu.
 • To ostatnie zgłoszenie na relikwie naszego Patrona. Jeśli są rodziny, które zechciałyby przyjąć Obraz lub Relikwie w swoim domu, prosimy o zgłoszenie.
 • Biuro parafialne będzie czynne w godzinach urzędowania od soboty, 4 lipca. Zapraszamy. 
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 11 lipca, po wieczornej Mszy św. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie £25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Spotkania grup parafialnych od przyszłego tygodnia możliwe przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).
 • Do 4 lipca Polska Szkoła Sobotnia przyjmuje zapisy na rok 2020/2021 dla dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły. Aby otrzymać formularz zgłoszeniowy prosimy o przesłanie Państwa adresu mailowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na numer 07494.898.716 z dopiskiem: ”zapisy". Formularz wraz z Regulaminem Szkoły i Kodeksem Ucznia zostanie przesłany na wskazany przez Państwa e-mail. Formularz należy czytelnie wypełnić, podpisać i przesłać jego skan lub zdjęcia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych uczniów. Zarząd Szkoły.
 • POGRZEBY: W najbliższą środę na cmentarzu Canley odbędzie się pogrzeb śp. Jana Kopanko. A w poniedziałek, 13 lipca, o godz. 11.45 odbędzie się pogrzeb śp. Jana Ruły. Pan Jan za siedem miesięcy obchodziłby 100-tne urodziny. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego...

Niedziela, 28 VI 2020 - XIII Niedziela Zwykła

11.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Nikodema Polańskiego z okazji jego urodzin - int. Rodzice Chrzestni

15.00-17.00 INDYWIDUALNA MODLITWA W KOŚCIELE

Poniedziałek, 29 VI 2020 - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

19.00 śp. dr Jan Mokrzycki i dr Janina Mokrzycka - int. Syn z Małżonką

Wtorek, 30 VI 2020

19.00 śp. Zygmunt Pędziwiatr - int. Córka z Rodziną

Środa, 1 VII 2020

11.30 CANLEY: Pogrzeb śp. Jana Kopanko

15.00-17.00 INDYWIDUALNA MODLITWA W KOŚCIELE

19.00 śp. Halina i Eugeniusz Sobera - int. siostra D. Maciejewska

Czwartek, 2 VII 2020

19.00 śp. Bronisława Musiał, Aleksy Rutkowski - int. Wnuczka

Piątek, 3 VII 2020 - Święto św. Tomasza Apostoła

19.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka z Rodziną

Sobota, 4 VII 2020

  9.15 Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2019/20

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. ks. Jacek Trochim SDB (18 roczn. śmierci)

 

Niedziela, 5 VII 2020 - XIV Niedziela Zwykła

  9.00 śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel

11.00 śp. Jadwiga i Feliks Strumidło oraz zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Grabke i Krajewskich - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Małgorzaty i Jarosława Majów z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa