• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • W ostatnim tygodniu zmarły osoby związane z naszą parafią: śp. Irena Kuczmerowicz oraz śp. Maria Siwkowska-Łatuszyńska. Niech miłosierny Bóg obdarzy je radością życia wiecznego...
 • Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są też wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. online i przyjąć Komunię świętą na sposób duchowy. Uruchomiliśmy transmisję online z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie. Będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą odprawione. Proszę sprawdzać biuletyn. W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane są online o godz. 19.00, w niedzielę natomiast o godz. 11.00. W poniedziałki i piątki zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy zaraz po celebracji Mszy św.
 • Od ubiegłego tygodnia jest możliwość indywidualnej modlitwy w kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy w środy i niedziele od 15.00-17.00 przy zachowaniu wszelkich restrykcji sanitarnych. W kościele należy będzie dostosować się do poleceń stewardów. Nie można w tym czasie korzystać z toalet. Nie będzie też można skorzystać z sakramentów pokuty i pojednania oraz Eucharystii.
 • W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. o godz. 19.00.
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin majowy minął. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas terminie. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie.
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany w Niedzielę Miłosierdzia Bożego nie był możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy je w najbliższym  czasie.
 • Kończy się czas peregrynacji Obrazu. Zostało jeszcze jedno zgłoszenie. Jeśli są rodziny, które zechciałyby przyjąć Obraz w swoim domu, prosimy o zgłoszenie. Ze względu na czas izolacji, bardzo prosimy przekazywać obraz bezpośrednio następującym po kolei osobom. 
 • Biuro parafialne jest nieczynne w godzinach urzędowania. Można jednak umówić się na indywidualne spotkania z proboszczem. Prosimy o kontakt tel. 07926.736.849.
 • Jeśli są osoby zainteresowane kursem przedmałżeńskim, proszę o indywidualny kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 07926.736.849.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).
 • Od 20 czerwca do 4 lipca Polska Szkoła Sobotnia przyjmuje zapisy na rok 2020/2021 dla dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do naszej szkoły. Aby otrzymać formularz zgłoszeniowy prosimy o przesłanie Państwa adresu mailowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na numer 07494.898.716 z dopiskiem: ”zapisy". Formularz wraz z Regulaminem Szkoły i Kodeksem Ucznia zostanie przesłany na wskazany przez Państwa e-mail. Formularz należy czytelnie wypełnić, podpisać i przesłać jego skan lub zdjęcia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych uczniów. Zarząd Szkoły.
 • PROŚBA: Jeszcze raz prosimy panów do prac wokół naszego kościoła. Zapraszamy w najbliższą sobotę, 27 czerwca, na godz. 10.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą sprzętu: łopaty, siekiery. Będą potrzebne. Chcemy wykorzystać czas, kiedy kościoły nasze są jeszcze zamknięte. Dzięki Wam teren wokół naszej świątyni staje się coraz piękniejszy.

Niedziela, 21 VI 2020 - XII Niedziela Zwykła

11.00     o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Mateusza Suwalskiego w dniu jego 18-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

15.00-17.00 INDYWIDUALNA MODLITWA W KOŚCIELE

Poniedziałek, 22 VI 2020

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Córki Anastazji z okazji 7-mych urodzin

19.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 23 VI 2020

19.00 o powiew Ducha Świętego, rozpoznanie Jego tchnień i życie według Jego przykazań - int. Małgorzata

Środa, 24 VI 2020 - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

15.00-17.00 INDYWIDUALNA MODLITWA W KOŚCIELE

19.00 o szczęśliwe rozwiązanie dla Sławomiry - int. Rodzice

Czwartek, 25 VI 2020

19.00 śp. Wanda Szczerbińska, Jadwiga Dobosz - int. D. Maciejewska

Piątek, 26 VI 2020

19.00 śp. Geoffrey Vincent (27 roczn. śmierci) - int. Małżonka

19.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 27 VI 2020

18.00 dziękczynna za okazane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Antosia, Oliwii i Łukasza Łakomiec z okazji ich urodzin - int. Mama i Małżonka

Niedziela, 28 VI 2020 - XIII Niedziela Zwykła

11.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Nikodema Polańskiego z okazji jego urodzin - int. Rodzice Chrzestni

15.00-17.00 INDYWIDUALNA MODLITWA W KOŚCIELE