• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wybory na prezydenta RP odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Będzie to głosowanie korespondencyjne. Więcej informacji stronie Ambasady RP w Londynie.
 • Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są też wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. online i przyjąć Komunię świętą na sposób duchowy. Uruchomiliśmy transmisję online z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie. Będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą odprawione. Proszę sprawdzać biuletyn. W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane są online o godz. 19.00, w niedzielę natomiast o godz. 11.00. W poniedziałki i piątki zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy zaraz po celebracji Mszy św.
 • Dzisiaj wg angielskiego kalendarza liturgicznego, który nas obowiązuje, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy wspólnie Te Deum (Ciebie Boga, wysławiamy).
 • Od jutra jest możliwość indywidualnej modlitwy w kościele. Zapraszamy w środy i niedziele od 15.00-17.00 przy zachowaniu wszelkich restrykcji sanitarnych. Zalecane jest założenie maseczek. W kościele trzeba będzie dostosować się do poleceń stewardów. Nie można w tym czasie korzystać z toalet.   
 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 19.00, po niej adoracja, podczas której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin majowy minął. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas terminie. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie.
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany w Niedzielę Miłosierdzia Bożego nie był możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy je w najbliższym  czasie.
 • Biuro parafialne jest nieczynne w godzinach urzędowania. Można jednak umówić się na indywidualne spotkania z proboszczem. Prosimy o kontakt tel. 07926.736.849.

 • Jeśli są osoby zainteresowane kursem przedmałżeńskim, proszę o indywidualny kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 07926.736.849.

 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).

 • W poniedziałek na cmentarzu Canley odbędzie się pogrzeb śp. Bogusława Nabrdalika, lat 60. Niech miłosierny Bóg obdarzy go radością życia wiecznego...

 • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA informuje, że do 20 czerwca trwać będą zapisy do szkoły dla uczniów, którzy do niej już uczęszczają. Rodzice otrzymali już formularze zgłoszeniowe, które należy czytelnie wypełnić, podpisać, zeskanować lub zrobić zdjęcie i przesłać na specjalny, podany rodzicom e-mail adres. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Szkoły oraz Kodeksem Ucznia. Po 20 czerwca rozpoczniemy zapisy uczniów, którzy jeszcze do szkoły nie uczęszczają. O sposobie zapisywania poinformujemy wkrótce. Zarząd Polskiej Szkoły Sobotniej w Coventry.


Niedziela, 14 VI 2020 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

11.00 śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną

Poniedziałek, 15 VI 2020

10.45 CANLEY: Pogrzeb śp. Bogusława Nabrdalika

19.00 śp. Mieczysław (roczn. śmierci) i Olga Ignatowicz, Synowie Wacław i Roman, Córka Leokadia - int. A. Ignatowicz z Rodziną

19.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 16 VI 2020

19.00 dziękczynna za sakrament małżeństwa Anety i Piotra Rusieckich oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata dla nich i dla ich dzieci

Środa, 17 VI 2020

15.00-17.00 INDYWIDUALNA MODLITWA W KOŚCIELE

19.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka z Rodziną

Czwartek, 18 VI 2020

19.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Katarzyny i Macieja Karnowskich z okazji 3-ciej rocznicy ich małżeństwa - int. Kuzynka Wiola

Piątek, 19 VI 2020 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

19.00 śp. Rodzice Wacław i Otylia Kamińscy, Mąż Wacław Kamiński - int. Z. Kamińska z Rodziną

19.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 20 VI 2020 - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

18.00 śp. Tadeusz Zahorodny, Zofia Zahorodna, Danuta Stelmach - int. Magda z Rodziną

Niedziela, 21 VI 2020 - XII Niedziela Zwykła

11.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Mateusza Suwalskiego w dniu jego 18-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

15.00-17.00 INDYWIDUALNA MODLITWA W KOŚCIELE