• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Wybory na prezydenta RP odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Będzie możliwość głosowania korespondencyjnego. Więcej informacji po 9 czerwca na stronie Ambasady RP w Londynie: https://www.gov.pl/web/wielkabrytania/wybory-prezydenckie-2020.
 • Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są też wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. online i przyjąć Komunię świętą na sposób duchowy. Uruchomiliśmy transmisję online z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie. Będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą odprawione. Proszę sprawdzać biuletyn.
 • W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane są o godz. 19.00, w niedzielę natomiast o godz. 11.00.
 • W poniedziałki i piątki zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy zaraz po celebracji Mszy św.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) wg angielskiego kalendarza liturgicznego, który nas obowiązuje, przypada w przyszłą niedzielę, 14 czerwca. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy wspólnie Te Deum (Ciebie Boga, wysławiamy). 
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin majowy minął. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas terminie. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany w Niedzielę Miłosierdzia Bożego nie był możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy je w najbliższym  czasie.
 • Są ostatnie zgłoszenie na relikwie naszego Świętego Patrona. Jeżeli ktoś z Parafian chciałby je przyjąć do siebie, proszę o telefon. Ze względu na czas izolacji, bardzo prosimy przekazywać obraz i relikwie bezpośrednio następującym po kolei osobom. Proszę o telefon, podam nr kontaktowy tych osób.
 • Biuro parafialne jest nieczynne w godzinach urzędowania. Można jednak umówić się na indywidualne spotkania z proboszczem. Prosimy o kontakt tel. 07926.736.849.
 • Jeśli są osoby zainteresowane kursem przedmałżeńskim, proszę o indywidualny kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 07926.736.849.
 • Księża Dekanatu Midlandów będą mieli swoje spotkanie dekanalne online w najbliższy wtorek o godz. 12.00. Będzie w nim również uczestniczył ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, który wczoraj powrócił do Anglii.
 • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).

Niedziela, 7 VI 2020 - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

    11.00   śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną 

Poniedziałek, 8 VI 2020 - Wspomnienie św. Jadwigi, Królowej

    19.00   śp. Mieczysław Żywot (5 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

    19.30   ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 9 VI 2020

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla rodziny Raków

Środa, 10 VI 2020

19.00 śp. Irena (30 rocz. śmierci) i Mieczysław (5 roczn. śmierci) Onyszkiewicz - int. Dzieci i Wnuki

Czwartek, 11 VI 2020 - Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Joanny i Macieja Kunda z okazji 20-tej rocznicy ich małżeństwa oraz o opiekę Matki Najświętszej dla ich dzieci: Zuzi, Amadeusza i Janka

Piątek, 12 VI 2020

19.00 śp. Roman Marek (2 roczn. śmierci) - int. Wnuczka Agnieszka, Daniel i Prawnuczki Klaudia i Natalia Przesmyccy

19.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 13 VI 2020 - Wspomnienie św. Antoniego z Padwy

18.00 śp. Bartosz Okrągły (10 roczn. śmierci) - int. Matka z Rodziną 

Niedziela, 14 VI 2020 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

11.00 śp. Stefan Biegański - int. Córka z Rodziną