• PCM Coventry
 • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A
 • Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że ze względu na oficjalne stanowisko władz Kościoła w Anglii i Walii, ale przede wszystkim ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana tylko bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. poprzez media społecznościowe i przyjęcie Komunii świętej na sposób duchowy. W miarę naszych możliwości technicznych uruchomiliśmy transmisję on-live z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie. Spróbujmy nieco inaczej przeżyć najbliższy czas. Będziemy razem - duchowo. Msze św. będą dalej sprawowane w naszym kościele. Z tym że będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą na bieżąco odprawiane. Proszę sprawdzać biuletyn.
 • Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy dzisiaj Okres Wielkanocny. W liturgii rozpoczynamy 9 Tydzień Zwykły. Informacja dla czytających lekcje: przeżywamy w tym roku liturgicznym rok A w cyklu niedzielnym i rok II w cyklu powszednim.
 • Msze św. w tygodniu sprawowane będą od poniedziałku tylko o godz. 19.00.  
 • W poniedziałki i piątki zapraszamy online o godz. 19.30 na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy zaraz po celebracji Mszy św.
 • W tym tygodniu, w poniedziałek przypada Święto NMP, Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na Msze św. o godz. 19.00. 
 • W najbliższą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego już o godz. 17.30    
 • DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin majowy minął. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas terminie. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.
 • DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany w Niedzielę Miłosierdzia Bożego nie był możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy je w najbliższym  czasie.
 • W tym tgodniu są ostatnie dwa zgłoszenia na relikwie naszego Świętego Patrona. Jeżeli ktoś z Parafian chciałby je przyjąć do siebie, proszę o telefon. Ze względu na czas izolacji, bardzo prosimy przekazywać obraz i relikwie bezpośrednio następującym po kolei osobom. Proszę o telefon, podam nr kontaktowy tych osób.
 • Dziękujemy także wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Kilka osób pytało w jaki sposób wesprzeć parafię. W chwili obecnej tylko dokonując przelew na konto parafii. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialną postawę wobec utrzymania naszego kościoła, opłacenia rachunków, podatków, etc. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).

Ewangelia według św. Jana ściśle łączy wydarzenie zesłania Ducha Świętego ze śmiercią i zmartwychwstaniem Zbawiciela. W Wielki Piątek Jezus na krzyżu "oddał Ducha", a w niedzielę Zmartwychwstania wzywa do Jego przyjęcia: Weźmijcie Ducha Świętego! Otworzyć się na Ducha Świętego to poddać się Jego wyzwalającej mocy: uwierzyć w niestrudzoną Bożą miłość i zacząć nią żyć. To dać się ponieść, zamiast iść pod wiatr. Doświadczając działania Ducha Świętego, przestajemy narzekać na życie i męczyć się rytualną religijnością, a stajemy się tym, kim mamy być z natury: dziećmi Boga i braćmi dla siebie.

Ks. Jarosław Januszewski, "Oremus"; maj 2008, s. 55-56


Niedziela, 31 V 2020 - Zesłanie Ducha Świętego

    10.45    LITANIA LORETAŃSKA DO MATKI BOŻEJ

    11.00    dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o potrzebne przez ręce Maryi i św. Józefa dla Anety i Dariusza Malinowskich z okazji 24-tej rocznicy Sakramentu Małżeństwa

Poniedziałek, 1 VI 2020 - Święto NMP, Matki Kościoła

19.00 śp. Janusz Walczyk (1 roczn. śmierci) - int. Syn Adam z Rodziną

19.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 2 VI 2020

19.00 śp. Kazimierz Mackowiak - int. Siostrzenica Iwona z Rodziną

Środa, 3 VI 2020 - Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy

19.00 śp. Aleksander i Helena Kózaka, Elżbieta Kuśmierz - int. Wnuczka i Córka z Rodziną

Czwartek, 4 VI 2020 - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

19.00 śp. Maria i Walerian Omuleccy - int. Córka z Rodziną

Piątek, 5 VI 2020 - Wspomnienie św. Bonifacego

19.00 śp. Bracia Franciszek, Stanisław i Andrzej Szal - int. Siostra Z. Kamińska z Rodziną

19.30 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 6 VI 2020

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Krzysia Mizery z okazji jego urodzin - int. Kochający Rodzice z Bratem

Niedziela, 7 VI 2020 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną